Nokia 5800 XpressMusic'e yazılım takviyesi

CHIP Online
05-05-2009, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Nokia'nın dokunmatik bombasına yazılım takviyesi: Yeni firmware ne tip iyileştirmeler sunuyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Noki ... akviyesi_12514.html

Resimlerle: Dev düello: Nokia 5800, iPhone 3G'ye karşı

Nokia, müzik cep telefonu 5800 XpressMusic için yeni bir firmware yayımladı. 21.0.025 numarasına sahip güncelleme Nokia'nın bildirdiğine göre daha hızlı bir çalışma temposu ve daha stabil bir sistem sunacak. Cevapsız aramaları belirtme veya yeni mesajları ışık sinyalleri gösterme gibi yeni fonksiyonların yanında daha hızlı bir telefon açılışı da firmware'in getirdiği iyileştirmeler arasında yer alıyor. Yazılım cep telefonu üzerinden direkt OTA güncellemesi (Over the Air) olarak yüklenebiliyor.

Software Updater ile
Yeni firmware Nokia Software Updater üzerinden de sunuluyor. Cihazınızı PC'ye bağlayıp programı çalıştırmanız yeterli. Yeni firmware internetten indirilip telefonunuza kuruluyor.

Tüm konu: Nokia 5800 XpressMusic'e yazılım takviyesi

İzleyin: Nokia 5800 böyle çalışıyor

Resimlerle: Dev düello: Nokia 5800, iPhone 3G'ye karşı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Telefonunuzun firmware'inin güncel olmasına dikkat eder misiniz?

berkays
05-05-2009, 00:04   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

hoş yinede ek bi özellik gerek yok telefon artık 3G teknolojisi başlıycağı için piyasıdaki tel fiyatları ne olur bilmem

hasanozf
05-05-2009, 05:59   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
89 mesaj

Bu gibi güncellemelerden sonra telefon dilinin değişmesi sıkıntıya yol açıyor. Daha yeni N95 8 GB aldım. Telefon üzerindeki firmware 20.0.016, yeni güncelleme ise 31.0.015.

Güncelleme sonrası dil değişiyormuş. Dili Türkçe yapmak için nemesis vb program yükleyip ayar çekmek lazımmış vs.

Neden bu kadar hammallık yapılıyor anlam veremiyorum. Bu tür telefonlara yeniyim. Telefonu fazla kurcalamak istemiyorum.

Forumda bu gibi sıkıntı çekenlerin yazılarını okumak istedim aradım forumu birşey bulamadım.