öğretmenler şaka maka 3.000 tl maaş alıyor

selim_firat
05-02-2016, 15:47   |  #1  
selim_firat avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj

yani yılın 3 ayı yatan bir öğretmene bu para nasıl layık görülüyor anlamış değilim.

en makina mühendisliği okudum, ben it gibi ders çalışırken bu öğretmen adayları hep çimlerde kızlı erkekli oturuyorlardı bense pis sakallı 300 spartalı ile aynı derslere girip aynı sofralarda yiyip içiyordum, ondan oluyor bunlar. napayım ya...

Levcho
06-02-2016, 10:29   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

Sen uzay mühendisliği de okusan, bu kafayla ve kıskançlık düşüncelerle, yerinde sayarsın ancak.
Ben öğretmen değilim, ancak eğitim sektöründe çalışmanın ne kadar sabır ve yetenek gerektirdiğini biliyorum.
10 bin tl maaş alan makina mühendisleri tanıyorum ben, sen 3000 tl yi rüyanda görürsün.

Son Düzenleme: Levcho ~ 06 Şubat 2016 22:53
kucukbostan
06-02-2016, 23:31   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

seni okutan öğretmenlerin icin üzülüyorum. demek ki seni iyi eğitememişler. hala cahilsin

Son Düzenleme: kucukbostan ~ 06 Şubat 2016 23:38
theironman
07-02-2016, 00:29   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

öğretmenler alması gereken maaşın üstünde almıyorlar, o konuda yanlış düşünüyorsun bence; ama öğretmenlerimizin yeteri kadar eğitimli olduğu sorusu üzerinde tartışabiliriz tabii; çok iyi eğitimli olanları olduğu gibi çürükleri de var, ama zaten her işte yok mu böyleleri.

cleverman
07-02-2016, 07:25   |  #5  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

Öğretmen 3500TL maaş alıyor. 1000TL ev kirası. Geriye 2500TL kaldı.

Elektrik, su, doğalgaz, telefon ve internet parası da toplam min 500TL olsun!

Günde min 20TL'lik de benzin masrafı diyelim.  

Geriye 1400TL kaldı.

Öğretmenin evli ve 2 çocuklu olduğunu düşünelim.

Bu 1400TL ile bir aile yeme/içme ve diğer masraflarını karşılamak zorundalar.

Diğer taraftan öğretmen idare etme uzmanı olmaktan öte çağdaş yaşamın nimetlerin de istifade edebilen bir insan olmalıdır. Bu gelişmesi için şarttır. Çocuklara Milano'yu Paris'i görmüş öğretmenler gereklidir, hayatlarında hiçbir şey görmemiş öğretmenler değil ve öğretmenin maddi açıdan rahat olması gerektiği gibi biraz da iş yoğunluğu açısından da rahat olması gereklidir.

Öğretmenlerin belli bir yoğunluğun altına da düşmemeleri gerekir; çünkü bu da gelişmeleri için şarttır.

Eğer belli bir yoğunluğun altında çalışıyorlarsa, bu öğretmenlerden değil, öğretmenlerden performans almasını bilmeyen çarpık eğitim sisteminden kaynaklanan bir sorundur.

Türkiye'de anneler babalar kız çocuklarını boşuna öğretmen yapmazlar ama dediğim gibi öğretmenlerin iş yoğunluğu açısından da bir miktar rahat olmaları ve işlerini sevmeleri gereklidir.

Deveye sormuşlar: "Boynun niye eğri?"

Deve de demiş ki:"Nerem doğru ki!"

Bu şartlarda kaç Lira maaş vermek isterdiniz öğretmenlere, 2000TL mi?

Şu ülkede çalışmadan ne paralar kazanan ne insanlar var!

Topçular, popçular, dizi film oyuncuları, ağzı iyi laf yapan bomboş televizyoncular, gazeteciler...

Üretime katkıları sıfır!

Üstelik de istisnalar hariç hemen hemen hepsi yaptıkları işlerde başarısızlar!

Neye katkıları var ki?

Bir sözünüz varsa, onlara olmalıdır.

Ben üretime direk katkısı olan, zeka ve emek yoğun mesleklere çok saygı duyarım.

Topçular şunu söyleyebilir:"Biz ülkenin tanıtımını yapıyoruz ve insanları eğlendiriyoruz!"

Popçular, dizi film oyuncuları ve eğlence programcıları da şunu söyleyebilir:"Biz şov dünyasındanız, biz de insanları eğlendiriyoruz!"

Gazeteciler ve televizyoncular da şunu söyleyebilir:"Biz insanları bilgilendiriyoruz! Toplumun gelişimine ve üretime de dolaylı olarak katkıda bulunuyoruz!"

Ve hepsi birden şunu söyleyebilir:"İnsan ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik her türlü faaliyet üretimdir!"

Ben de şunu söylemek isterim:" Tamam ama içinizden kaçınız aldığınız parayı gerçekten hak ediyorsunuz? O paraları hak edecek kadar başarılı ve katkıdar mısınız? Bulunmaz Hint Kumaşları olduğunuzu mu iddia ediyorsunuz yani? 'Böyle bir iddiası olan gelirini noktası virgülüne açıklamaktan da korkmamalıdır ama ne garip gelirler hep gizli! Bu bir farkındalıktır!' "

:)

...

Son Düzenleme: cleverman ~ 07 Şubat 2016 11:38