Opera Hata Durumu ?

CapanQGLU
05-10-2009, 09:38   |  #1  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Dün gece sorunsuz girebiliyordum Opera'ya bu sabah ise böyle bir hata vermeye başladı.
"Error initializing Opera:module 8" diye bir hata veriyor. Neyin nesi anlamadım bir de sağ alttan baloncuk oluşuyor. Ondan da "Opera 10 Preview\mail\accounts.ini dosya veya dizini, bozuk ve okunamaz durumda. Lürfen Chkdsk hizmet programını çalıştırın." yardımlarınızı bekliyorum.

Ahmet Ertuğrul
05-10-2009, 13:56   |  #2  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Error initializing Opera:module 8 hatasına internetten baktım.

Ayrıca şu bağlantıda profil reseti ve mail dosyasının içeriğinin temizlenmesi önerilmiş. Profil reseti nasıl olur bilmiyorum. Eğer Opera'dan mail hesabını kullanmıyorsan ve kullanmayacaksan ikinci öneriyi bir dene bence. Sonuçta mail ile de ilgili bir hata alıyormuşsun sorunun devamında.

Çözüm olmazsa bu forumdaki diğer Opera kullanıcılarını önerilerini bekle ya da burada sorununu anlatan bir konu aç. Opera eşitlemeyi kullanıyorsan bu serviste kullandığın kullanıcı adı ve şifrenle foruma giriş yapabilirsin.

zahek
05-10-2009, 15:56   |  #3  
zahek avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Muhtemelen mail klasörünüzde bir problem oluşmuş olabilir.Herhangi bir veriyi silmeden,
1-Opera'yı kapatın. 
2- Local settings/application data/opera/opera/mail  klasörünün ismini değiştirin (mail-yedek gibi mesela)
3-Opera'yı yeniden başlatın bakalım aynı hatayı alacak mısınız?

Ayrıca yeni bir mail hesabı,RSS hesabı mı eklediniz ? Yahut mail ayarları ile falan mı oynadınız?

CapanQGLU
05-10-2009, 21:44   |  #4  
CapanQGLU avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Opera'nın hatası yok beyler Format zamanı geldi.
Yardımlarınız için teşekkürler.