Oyun Bilgisayarımda Performans Düşüklüğü

MrDestiny
22-01-2017, 08:38   |  #1  
MrDestiny avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle herkese merhabalar, 1 Yıldır ''MONSTER® ABRA A5 V1.1 15.6" Ürünü kullanıyorum. Ama oyunlarda beklediğim performansı göremiyorum. İlk olarak örnek verirsem ''Counter Strike : Global Offensive''de 200-250 civarında bir FPS Alıyorum. 5 dakika geçmeden 20-30 FPS görüyorum, Bu sorunu 1 aydır çekiyorum arkadaşlar.Erkan kartım güncel, Sonrasında bilgisayarı temizlettim işe yaramadı. Format attım yaramadı.. Bu sorun düzelmez ise satmayı düşünüyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim ve okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.

Özellikler : Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX860M

İşlemci Tipi Intel Core i7           İşlemci Hızı 2,5 GHz   Turbo Boost ile İşlemci Hızı 3,5 GHz

Not : Tekrardan Teşekkürler Ve Minnettarım..

Bu sorunun kabul edilmiş çözümüne hemen ulaşmak için tıklayın
Sistem Bilgilerim
excel_mustafa
22-01-2017, 13:07   |  #2   ÇÖZÜM
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

Sorun büyük ihtimalle anakart, ekran kartı veya işlemcinin yıpranmasından kaynaklı.Genelde uzun süre yük altında kullanılınca helede laptoplarda turbo boost vb özellikler sistemi çok zorlar.Tavsiyem garantiye gönderip anakart ve bileşenlerin değişimini talep etmen.
Normal zamanda kullanırken güç seçeneklerinde dengeli mod seçilmelidir.Ekran kartı ve işlemci hızını arttıran uygulamalar, özellikler mutlaka kapatılmalıdır.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 22 Ocak 2017 13:11
excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
MrDestiny
23-01-2017, 04:28   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sana ne kadar teşekkür etsem azdır :) ''Dengeli'' yaptım ve sorun çözüldü! Çok saçma bir sorundan ötürü sizin vaktiniz aldım :) Tekrardan çok teşekkür ederim.