pasif 3d mi aktif 3d mi çözüldü

aslan yürek38
25-12-2012, 23:04   |  #1  
aslan yürek38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 9
338 mesaj

arkadaşlar pc için bi arkadaşıma 3d monitör düşünüyoruz ama pasif 3d mi yoksa aktif 3d mi daha iyi derinlik verir önerileriniz nelerdir tşk ederim

Son Düzenleme: aslan yürek38 ~ 08 Şubat 2013 22:22
endlessnight
26-12-2012, 17:33   |  #2  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Ben lg nin tv lerinde kullandığı dışa doğru pasif 3d teknolojisi diyorum :D

endlessnight bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
aslan yürek38
26-12-2012, 18:48   |  #3  
aslan yürek38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj
Alıntı: XF LUİ  
Ben lg nin tv lerinde kullandığı dışa doğru pasif 3d teknolojisi diyorum :
 aktif gözlükler içe doğru derinlik veriyor değilmi kardeşim pasiflerde dışa veriyor

sahinerkin
26-12-2012, 23:36   |  #4  
sahinerkin avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
76 mesaj
Alıntı: aslan yürek38  
 aktif gözlükler içe doğru derinlik veriyor değilmi kardeşim pasiflerde dışa
Tam tersi bence. Aktif gözlüğü bi tanıdığımın evinde pasifi de teknoloji mağazalarında denedim. Pasif daha çok derinliği içe doğru, aktifler dışa doğru veriyor sanırım. Kimisi aktif gözlük baş ağrıtıyor falan diyor da ben denedim baya izledim hiç bir olumsuz etkisi olmadı bende.

Son Düzenleme: sahinerkin ~ 26 Aralık 2012 23:41
sahinerkin bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
aslan yürek38
27-12-2012, 01:11   |  #5  
aslan yürek38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj
Alıntı: sahinerkin  
Tam tersi bence. Aktif gözlüğü bi tanıdığımın evinde pasifi de teknoloji mağazalarında denedim. Pasif daha çok derinliği içe doğru, aktifler dışa doğru veriyor sanırım. Kimisi aktif gözlük baş ağrıtıyor falan diyor da ben denedim baya izledim hiç bir olumsuz etkisi olmadı bende.
 kardeş bende vatan bilgisayarda ikisinede baktım hem aktif hemde pasiflere ama aktiflerde ben bi derinlik göremedim eğer öylleyse aktifleri almanın hiçbir mantığı yok  gram derinlik göremedim bide lg nin bi televizyonuna baktım orada süperdi derinlik dışa doğruydu şahaneydi yine lg iyi bence hemde çok çok iyi

endlessnight
27-12-2012, 11:22   |  #6  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
2,457 mesaj

Aktif gözlüklerin mide bulantısı falan yaptığı doğru ama eksik her keste yapmıyor. (Midesi hassas olanları daha çok etkiliyor) Aktif gözlüklerde derinlik daha çok  içe doğru kullanılıyor pek hoş olmuyor pasifte ise dışa doğru kullanıldığından sizi olayın içine alıyor atılan top size çarpacak sanıyorsunuz mesela :D şimdilik 3D olayında Lg  bu işin öncülüğünü yapıyor ileride ne olur bilemem artık.

barisgo
30-12-2012, 20:36   |  #7  
Üye
Teşekkür Sayısı: 7
99 mesaj

Aktif dışarı pasif İçeri Derinlik Verir

barisgo bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
aslan yürek38
01-01-2013, 19:18   |  #8  
aslan yürek38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj
Alıntı: barisgo  
Aktif dışarı pasif İçeri Derinlik
 allah allah işin içinden çıkamadım arkadaşlar bana sanki pasif dışa veriyor gini gelmişti hala bişey anlamadım Zonk

barisgo
02-01-2013, 17:08   |  #9  
Üye
Teşekkür Sayısı: 7
99 mesaj

Pasif ( Ornein Lg Tvlerdeki) aktif (Samsung Tvlerdeki) Lg Yi Yakından Samsung U Uzaktan İzlemek Gerekir Oyunlar İçin Daha Çok Pasif Öneririm

sosyalli
01-05-2013, 23:17   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
516 mesaj

ben şöyle izah edim herkes bence haklı şimdi gözü yorulan ve 3 d yi sık kullanan arkadaslar lg nın pasıf 3 d sini tercih eder, ama daha kalıtelı bır 3 d ızlemek ısteyen ve baş agrısı gıbı sorunları olmayan arkadaslar ıse aktıf 3d yı tercıh eder ( şu konuya acıklık getıreyım ben samsung es7000 kulanıyorum aktıf 3 d yanı goruntu cok net berrak temız ve bnde herhangı bır yan etkı yapmadı agrı, bas donmesı v.s. gıbı) 

yanı ama sunu da unutmayın lg nın aktıf 3d lı tv sıde var ama Türkiye de varmı o tv bilmiyorum ama Lg nın kendı uretım aktif 3d li tvsi mevcut

endlessnight
02-05-2013, 11:02   |  #11  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
2,457 mesaj

Hocam LG nin aktif 3D li televizyonları genelde Plazma bildiğim kadarı ile sebebide plazmalarda pasif 3D kullanılamıyor. LGnin 3D Led tv lerinin hepsi pasif 3d kullanıyor.

sosyalli
07-05-2013, 21:05   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
516 mesaj

tm ben sadece lg birkaç model de aktif 3d kulandıgını söyledım sakin ol :D neden kulanmıs onu bılmem ama tv mağazasında görünce bende şaşırmıştım :d

lemieux
22-05-2013, 17:35   |  #13  
lemieux avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3 mesaj

vallaha arkadaş 3d pasif ve aktif olmak üzere 2 gözlüğüde inceledim.2 hafta önce arkadaşım philips 46'' 2000 liraya aktif gözlüklü (1 adet gözlük) aldı...peşine 3-4 gün önce bende araştırdım ve 3d üzerinde LG 42'' 1800 liraya pasif gözlüklü (4 adet gözlük) olan 3d tvimi aldım...

Evet buraya kadar tamam şimdi bundan sonra dinleyecekleriniz çok önemli.....

AKTİF Mİ? PASİF Mİ?Soru

ilk önce aktif gözlüklü philips led tviyi denedim...aktif gözlüğü taktım gözlüğe düğmesine bastım ve aktif oldu ama durun daha düğmeye bastiğimda gözlükte camda ışık dalgalanması başladı..:) gözlüğü taktığımda ağır gelmedi açıkçası çok kibardı, ama gözlerim daha ilk 1 dakikada yoruldu...ama görüntüde bi sorun yok...ama bir film izleyeceğinizi düşünün, süresi 2 saat diyelim!!!! bilemiyorum deneyemedim çünkü 5 dk felan anca dayandım baş ağrısı yaptığı kesin....

pasif gözlüklü lg led 42'' eve aldım ve tvyi kurmaya geldiler, kurdular..herneyse işte bende gözlükleri kutusundan bi çıkaram dedim 4 gözlükten birini aldım ve pasif gözlük normal güneş gözlüğü gibi aktifi kullanınca pasif çok daha mantıklı geliyo hafif ve rahatsız etmeyor...benim düşüncem tabi...gözlüğü taktım ve youtubetan bir 3d video açtım tabi hepsi 3d olsada göstermeye biliyor ama aşağıdaki baya iyidi...

http://www.youtube.com/watch?v=FSGfN9rr78Q

Ve ilzlemeye başladım görüntüye yakından baktığımda görüntü bozulabiliyor zaten 2-3 metre geriden bakmak en mantıklısıymış denedim baya hani yorumları okudum sağdan soldan pasif göstermiyor diye yazmışlar yok lg ekrandan ışık veriyormuş yandan demişler hepsi alt etmiş gayet kaliteli bir görünüm var ışıkları kapayınca çok harika bir görüntü çıkıyor ha gözlük gözlerimi yoruyor mu???? tabi insana değişik geliyor baştan ama inanın bana aktifin yorduğunun 10'da 1 kadar yormaz....bikere aktif gözlüğü taktığında tvye bakmasanda gözlerin yoruluyor ışıklanma oluyor rahatsız ediyor...ama pasif sanki güneş gözlüğü...

Peki pasif gözlük görüntüyü düşürüyor mu? bilmiyorum ama ben gözlüğü taktım ve bi deniz altı balıklar yunus vs seyrettim filmin bazı yerlerinde balık yanıma geldi odanın içinde yüzdü 40 dk filmde 5-6 tane böyle şeylerin olması size yetiyor...inanılmazdı....tabi şu var videodaki çekim yakında olanlar tvnin dışına çıkabiliyor...

aktif gözlüğü tam detaylı deneyemedim neden diye sormayın....ilk gözlüğü taktığımda başımın dönmesi bini aktif gözlükten soğuttu hani deseler aktif net gösteriyor bende derim pasif bozuk mu gösteriyor tercihim pasifti ....bence aklınız varsa pasif alın...markayı bilemem ben buradaki yorumları okuyarak pasif aldım..aktif alsam pişman olacağım kesindi o gözlük le tvye bakan 1 saat sonra kafası 1 milyon olarak tv başından kalkar benden söylemesi.....

HA BİDE ŞUNU SÖYLEYEYİM BENİM TV BİLGİSAYAR YAKIN YAKINA BİR ODADA TEKNOLOJİ MANYAĞIYIM BİRAZDAAAA....Dil çıkarıyor

SMART TV DENEN O ŞEY TV İÇİNDEKİ UYDU YAVAŞ KADALLAR 2 SN GEÇİYOR BENİM HD UYDUM VARDI LCDDEN KALAN ONU KULLANACAM AMA ALDIĞIM TV ÇİFT ÇEKİRDEK YOTUBE GİBİ YERLERE GİRİNCE KASMA VS YAPIYOR DİYE DUYDUM VE BEN BÖYLE BİR SORUNLA HİÇ KARŞILAŞMADIM GALİBA ÇİFT ÇEKİRDEK OLMASI ÇOK ETKEN Bİ ÖNCEKİ SERİDE BU İNTERNETTEKİ TAKILMA VS OLUYORMUŞ...AMA ÇİFTÇEKİRDEK MUHTEŞİM....YOTUBE FELAN MANYAK YA HD KLİP DİREK AĞDAN İZLİYORUM HATTA TEKNOLOJİ MANYAGIYIM DEDİM YA İPHONE İLE BAĞLANTIDA KURULABİLİYOR KANAL DEĞİŞTİRME MOUSE GİBİ KULLANABİLİYORSUN.....YANİ AYNI ANDA AKILLI KUMANDA OLARAK KULANABİLİRSİN....KUMANDAYA GEREK BİLE YOKK.....

şimdi diyeceksiniz adam bu kadar neden yazdı....çünkü ben tv alırken internette okadar yazı okudum kimse adam gibi yazmamış yani yazmış ama iyi belitmemiş..BENİM GÖRÜŞÜM AKTİF GÖZLÜK BAŞ AĞRISI YAPIYOR...PASİF GÖZLÜKTE AZDA OLSA BAŞ AĞRISI YAPIYOR AMA NORMALDİR.. AMA KULLANAN FARKI ANLAYACAKTIR....

Son Düzenleme: lemieux ~ 22 Mayıs 2013 17:43
lemieux bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Command23
31-07-2013, 03:11   |  #14  
Command23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
122 mesaj

lemieux kardeşim ellerine sağlık adam gibi sonunda cevabımı aldım ve pasif alıyorum İyi