PS4'ün çıkış tarihi için son bilgiler

CHIP Online
06-09-2011, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Sony'den sızan bu habere göre 18 ay içerisinde büyük bomba patlayabilir! Peki ama inanalım mı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ps4- ... bilgiler_28997.html

Resimlerle: Yeni nesil oyun konsolları: Xbox 720, PS4, Wii 2

Yeni nesil konsollar hakkında gezinen söylentiler, geride bıraktığımız bir ay içerisinde fazlasıyla arttı. Hangi konsolun halen ne zaman çıkacağı belirsizliğini korurken, Sony'nin yaptığı toplantılardan düzenli olarak PS4'ün 18 ay içerisinde piyasada olacağı bilgisi yayılıyor.

Konu sızıntı haber olunca gözler konu hakkında bilirkişi aradı ve BitMob'un önemli muhabirlerinden Rus McLauglin söyledikleri bütün teknoloji camiasını bir kez daha kendisine getirdi. McLaugling'e göre Sony şu ana kadar verdiği bütün sözleri tuttu. PS2 ve PS3 tam da söylendiği zamanda piyasaya çıktı. Fakat kendisinin asıl takıldığı nokta; 2K Sports gibi birçok firmanın halen piyasaya yeni çıkan oyunlarının bir de PS2 versiyonlarını üretiyor olmaları. Belki PS2 eski bir cihaz ama online oyun olmayışı ve yetersiz grafik kalitesi, üretilen oyunları birçok oyuncu için kötü kılmıyor. Kısacası PS2 halen gözde bir konsol.

Gelelim PS3'e. Her ne kadar geçtiğimiz zaman içerisinde özellikle Batılı ülkelerde Xbox 360'ın gerisinde kalmış bir cihaz olsa da PS3, başta Japonya olmak üzere birçok ülkede kendisini Kral ilan edebildi. Birçok PS3 oyunu için özel partiler yapılan Japonya, bu cihazı gerçekten seviyor.

Tüm konu: PS4'ün çıkış tarihi için son bilgiler

Resimlerle: Yeni nesil oyun konsolları: Xbox 720, PS4, Wii 2

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: PlayStation 4 sizce önümüzdeki 18 ay içerisinde piyasaya çıkar mı?

faceman
06-09-2011, 17:32   |  #2  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

pc'de bu grafikler varken ps4 beni pek ilgilendirmio :)

Psychonaut968
06-09-2011, 17:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,757 mesaj

Sanmıyorum, denildiği gibi PS3 halen yeterli. Yetersiz olduğu bir alan yokken ve hala bu kadar ilgi varken PS4'ü bu kadar erken beklememek gerek.

mrmcsj
08-09-2011, 18:11   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Bir PS3 kullanıcısı olarak konsolun eksik ve yeterli yönlerini göz önünde bulundurarak 18 ay içinde çıkacağı söylentilerinin asılsız olduğunu düşünüyorum.Her ne kadar yeni oyunlarda yavaş yavaş grafik açısından yetersiz kalsa da Sony'nin yeni bir konsol çıkarmasına neden olacak kadar önemli bir şey değil benim için.Ancak bu 18 ay içinde duyrulup 2-3 yıl sonra çıkarsa hiç şaşırmam.