RAM 8 GB (Kullanılabilir miktar 3,99 GB)

Vincentp
20-08-2016, 16:42   |  #1  
Vincentp avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar

Anakartı temizlerken bütün parçaları söküp temizledikten sonra geri taktım. Sonra bir hafta kullandıktan sonra farkettim ki ramlerin 2 sini görüyor ama kullanmıyor.  Format attım, bios güncelledim, bellekleri tarattım ama fayda etmedi. Benim Evga classfield x58 anakartım var 6 ram slotlu, bu ram slotların sadece sondan ikisi çalışıyor. Ramlerde sıkıntı yok diğer slotdaki ramleri cıkartıp sondan ikisine takınca çalışıyor.  Diğer ram slotları bozulmuş olabilir diye düşünüyorum ama sorun olsaydı görmezdi diye düşünüyorum. Pek bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim.

slang
24-08-2016, 17:59   |  #2  
Yeni Üye
26 mesaj

bios ram ile ilgili ayarlara bak bir de farklı işletim sistemi x64 kur ve dene olmadı ram slotları oksit lenme yapmıssa temızleyıcı spreyler var onlardan kullan ramlarin bağlantı yerlerini bilfiğimiz silgi ile temizle zaten ama ram soketleri bozuk olsaydı hiç görüntü vermez veya sistem de 8 gb diye göstermezdi yazılımları tekrar kontrol et

Vincentp
09-09-2016, 02:25   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

başka bi format ile denemedim ama en yakın zamanda denicem.

edit:başka bir format denedim ama düzelmedi. tozunu aldım belki düzelir diye gene düzelmedi :) en iyisi gidip tekli 8gb ram alıyım düzeltemicez sanırım...

Son Düzenleme: Vincentp ~ 27 Şubat 2017 19:58