sadece hotmail e giremiyorum

illegall_69
05-06-2006, 23:23   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

arkadaşlar interneti yeni bağlattım ve ilk günden beri hotmail sayfasına giremiyorum ama diğer bütün sayfalara sorunsuz bağlanıyorum ve msn7.5 i açılmıo(hizmet mesgul oldugundan baglanamıo sonra deneyin dio) ama 7.0 açılıo nedir bunun sorunu ben anlayamadım bilen varmı???

Burgut
06-06-2006, 01:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

MSN Messenger hataları ile ilgili hazırlanmış dosyaları ve HELP dosyalarını incele derim öncelikle.. Sonra sitem saatini geri alıp açmayı tekrar dene.. Açılırsa normale al. Bunların haricinde bir hata mesajı geliyorsa hata mesajlarını Microsoft sitesinden denetle.. Geçen gün şirkette port değişimlerinden kaynaklanan "açılamama" sorunu yaşamıştık biz de.. Bir sorunun çeşitli türleri olabiliyor. Umarım tarihle oynamanız düzeltmenize yardımı olur. Hotmail'e bağlanırken bir çubuk şeklinde bir uyarı yazısı filan çıkıyor bende de.. Bir de buton var. O butona tıkılayınca şifre yazma menüsü çıkıyor. Sanıyorum güvenlikle ilgili bir takım önlemler bunlar. Farklı bir yerde Hotmaili açıyor idiyseniz, yeni sisteme göre bu durum algılanıyor ve sizin güvenliğinizi tehlike altında görüyor gibi geliyor bana.. Tabi teknik konuları iyi bilmek lazım. Biraz kurcalamakta fayda var. MSN 8.0 deseniz yani Live Messenger, açılamama gibi bir problem olabilir derim ama, 7.0 ile 7.5 arasında çok fazla da fark yok. Bence bilgisayarının güvenlik duvarını, anti hacker, anti virüs programlarını bir de inceleyiver. Onların bir engellemesi mi var? Kolay gelsin! Bunlar benim önerilerim. Başka problemler ve çözüm yolları da olabilir.

Karadavut
06-06-2006, 13:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
555 mesaj
illegall_69
arkadaşlar interneti yeni bağlattım ve ilk günden beri hotmail sayfasına giremiyorum ama diğer bütün sayfalara sorunsuz bağlanıyorum ve msn7.5 i açılmıo(hizmet mesgul oldugundan baglanamıo sonra deneyin dio) ama 7.0 açılıo nedir bunun sorunu ben anlayamadım bilen varmı???
Arkadaşım mozilla firefox'u kullan internet explorer'in yerine.Msn'yi kaldır ve sonra tekrar kur.Birde msn'nin açılmamasında firewall'un etkisi olabilir.

illegall_69
06-06-2006, 14:42   |  #4  
OP Yeni Üye
29 mesaj

sistem saatini geri aldım olmadı.evet baska bi bilgisayarda sorunsuz girebiliyorum.güvenlikle ilgili olduunu sanmıyorum çünkü windows güvenlik merkezinde güvenlik duvarını kapattım antivirüs programınada baktım bütün güvenlik seviyelerini düşürdüm ayarları kontrol ettim yine olmadı.mozillayıda kurdum oda olmadı.biz 4 portlu adsl kullanıoz iki bilgisayar var ve ikinci bilgisayardada hotmaile GİREMİYORUM bu belki biraz daha açar konuyu lütfen yardımcı olun..yinede ilginiz için çok teşekkürler

Burgut
07-06-2006, 13:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

Ben de 4 portlu bir ADSL kullanıyorum. Mutlaka bağlantı kurmanı engelleyen birşeyler var. Makinandan ve programlarından şüphen yoksa, bir de Microsoft'a durumu bildir derim ben. Onlar 3-5 gün içinde sana bir yanıt gönderirler. Ya da Hotmail ve MSN için Help yönergelerini izle.

Burgut
07-06-2006, 13:59   |  #6  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

Bir de MSN 7,5 programını kaldır, güzel bir uninstaller programı ile herşeyini temizle.. Sonra farklı bir yerden veya Microsoft sitesinden MSN indirip tekrar kur. Belki MSN hasarlıdır. Olabilir demi? Neticede bozuk olabilir..

illegall_69
10-06-2006, 17:04   |  #7  
OP Yeni Üye
29 mesaj

evet zaten simdi 7.0 ı kullanıyorum 8.0 beta yı yukledım oda olmadı tekrar 7.0 a devam ettım ama hala hala hala gıremıyorum su sıteye ya firefox mirefox hıc bırı ıse yaramadı delircem mailler 56 oldu.microsofta nasıl bıldırcem olayı??işin kotü yanı microsft sitesinede giremiyorum.gülermisin ağlarmısın ya...

TuncaBozkurt
10-06-2006, 18:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

8.0 beta yı tercih etme.hacker saldırısına uğrama riskin çok daha fazla artar.

X-BuRNeR
10-06-2006, 20:11   |  #9  
Yeni Üye
45 mesaj
tuncab
8.0 beta yı tercih etme.hacker saldırısına uğrama riskin çok daha fazla artar.
8.0 ın eskisi gibi sorunları kalmadı. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. tuncab senin o dedeğin olay 1 betada ki açıktan kaynaklanıyordu.Onun üstüne bisürü pach geldi.
Rahat rahat kullanın derim ben.

illegall_69
11-06-2006, 13:09   |  #10  
OP Yeni Üye
29 mesaj

rahat rahat kullanabılırsın dıosunda tercıh etme şansım yokki zaten çalışmıo.7.0 kullanıom o sorun dıılde hotmaile giremıyorum ona yardımcı olursanız dha sevınırım.yinede ılgınıze tesekkurler

TuncaBozkurt
11-06-2006, 16:36   |  #11  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ama halen beta aşamasında olduğu için hackerlar bi açık buldular mı hemen dalarlar.xp tam sürüm ilk çıktığında bile galiba 1-2 gün içinde hacklendi.

ismailkayan
18-06-2006, 17:07   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

Onay
arkadaslar bu sorunu cozumu su sekilde ben bunu uzun ugraslar sonucu kesfettim sizde bi deneyin umarım işinize yarar
calıstır a su komutu yazın ... net stop wusrv enter layın
sonra c:\WINDOWS\SoftwareDistribution\ klasorunun içerigini tamamen silin eger servisi stop ettiginiz halde klasor silinmiyosa bu işlemi guvenli kipte yapın ..
sonra tekrar calıstıra net start wusrv yazın ve gule gule kuallanın hotmail msn ve windows update le ilgili tum sorunlarınız cozulmus olcak ...

illegall_69
19-06-2006, 13:45   |  #13  
OP Yeni Üye
29 mesaj

arkadaşım olmadı ya solediin hepsını yaptım yine aynı.msn den hesaba gitme yerıne ve hotmail.com a tıkladıımda alttakı dolma cubuu yarım doluo ıkı saat beklıo sonra sayfa goruntulenemıo dıo.dırek adres cubuuna hotmail.com.tr yazdıımda cubuk doluo hemen login.live dıe bı sayfa açılıo ama bomboş ondada iki saat bekledım hıc bısey çıkmadı.yardım edin lutfen ya

Banned
19-06-2006, 16:56   |  #14  
Banlandı
256 mesaj

illegall_69 aynı sorun ben de var "İSMAİLKAYAN" tamemen sallamış benim wındows dizininde öyle bir dosya bile yok

illegall_69
19-06-2006, 19:14   |  #15  
OP Yeni Üye
29 mesaj

walla sallamamışta olabılır bende vardı hatta dedıı gıbı ılkonce sılınmedı sonra guvenli kipte sildim.tabi duzelen bısey olmadı o ayrı bı konu ama olsun yinede emeğine sağlık...

illegall_69
19-06-2006, 19:16   |  #16  
OP Yeni Üye
29 mesaj

ha bu arada siberfb çözümü bulursan benımle paylaşmayı unutma.çünkü delirdim deliricem 2 haftadır bı cozum yok heryerı arastırdım hepsını yaptım yıne olmadı

grandcannon
08-03-2009, 23:26   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj

arkadasım firefox tan gırebılıyor ınternet exporler dan gıremıyorsan başlat_denetim masası_güvenlik merkezi_internet seçeneklerine gel . ordan varsayılan düzey ve özel düzey kısmı var  tüm bölgeleri varsayılan düzeye sıfırla de olay bitmiştir.