samsung s4 wifi sorunu - kesin çözümü -özgün yorum

b3nf4t
27-11-2014, 01:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar bu konuyu yazmak için bu kadar beklemek tam bir tembellik özür dilerim. merak etmeyin öteki forumlarda gördüğümü farklı bir tasvirle anlatmıyorum bu bilgi her zaman olduğu gibi kendime hastır. bildiğiniz gibi ben de samsung s4 aldım. bir ağdan çıkıp diğerine girdiğim zaman wifi kapandı çalışmadı. ünlü bütün siteleri araştırdım aradım taradım bir şeyin farkına vardım. şimdi siz telefonu download moduna alıyorsunuz ya forumdakiler de size (uk 4.3.3 ..) bir sürü ülkeden birinin romunu öneriyor bu genellikle uk oluyor. bazıları ben yaptım oldu diyor bazı yorumlarda benimki olmadı diyor. bu olmayanların problemi şudur. 4.4.3 rom bütün telefonlarda aynı ülkede olmuyor. ben bunu nasıl anladım şöyle oldu: kendi telefonuma sweden 4.4.3 ü yükledim. benimki oldu kardeşiminkine de aynısını yükledim onda olmadı tekrar bozuldu ama ben de hiç bir bozukluk yok 3 aydan fazla oldu. kardeşiminkinde bir hata mı yaptım dedim defalarca yükledim asla olmadı. daha sonra farkettim ki başka bir ülke lazım. japon sırp yunan derken germany oldu ve telefon sorunsuz çalışıyor. yani ne demek oluyor; sizin telefonda rom olmadıysa doğru markadan romunuzu arayıp tek tek ülke denemeniz gerekiyor. toplamda bu sizi 3 4 saat uğraştırır ama sonunda oluyor. romu her attıktan sonra 2 farklı wirelesse bağlanmanız lazım. bu bilgiyi neden gelişmiş sitelerde vermemişler anlayamadım. belliki tek kaynakları ingilizce sitelermiş. beni 2 3 hafta bunalttı bu mesele ama sonunda çaktım ya .. ne keyifti ama. forumlarda adamın telefonu hallolmadığında "siz şurayı burayı eksik yapıyorsunuz" diyorlar oysa eksik meksik yok. bu ülke sorunu var. olmadığında farklı ülke romunu indirip 0 dan yükleyeceksiniz her şeyi sıfırdan. bu download moduna alın falan zımbırtıları en basit sitelerden halledin konu uzamasın. teşekkür edeceğinizi biliyorum. wifisiz samsung neye yarar. girin hemen yapın. ilk sweden la başlayın. umarım anlatabilmişimdir.