Sildiğim dosyalar geri dönüşüm kutusuna gitmiyor

by_loxol
17-05-2009, 18:11   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
69 mesaj

selam benim sildiğim dosyalar geri dönüşüm kutusuna gitmiyor sil dediğim zaman silinsinmi diyor evet diyorum tamamen kayboluyor sürükleyip geri dönüşüm kutusunun içine atıyorum yine aynısı oluyor heryeri araştırdım bi türlü çözülmedi çıldırmak üzereyim geri dönüşüm kutusunun özelliklerinde bi yanlışlık yok group policy ayarlarında da bişey yok klavyenin Shift düğmeside basılı değil gayet sağlam bu sorunun nedenini söyleyebilecek biri varmı acaba yoksa delirtecek bu bilgisayar beni

Kapalı Hesap (128220)
17-05-2009, 18:19   |  #2  
Kapalı Hesap
395 mesaj

Merhaba,
Aşağıdaki ayarları kontrol edin sanırım sorun bundan kaynaklanıyor ;
"Geri Dönüşüm Kutusu Sağ klik -> Özellikler" Genel Bölümde "Dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu'na taşıma.Dosyaları sildiğimde hemen kaldır" seçeneği işaretliyse kaldırın.

by_loxol
17-05-2009, 18:33   |  #3  
OP Üye
69 mesaj

hayır işaretli değil her türlü ayarı denedim ordaki ama olmadı bi türlü

rakipa
25-05-2011, 12:15   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Klasör seçeneklerinden Gizli ve Sistem dosyalarını göster seçeneklerini aktif ettikten sonra C ve D diskleri altında RECYCLER gizli dosyasının olup olmadığına bakın. Eğer hehangi bir disk altında bu klasör yoksa ilgili diskten silinen doayalar geri dönüşüm kutusuna gitmez. Olmayan disk altında kendiniz bir RECYCLER klasörü oluşturarak özelliklerinden hidden seçeneğini aktif yapın. Bu işlemden sonra sorunun düzeldiğini göreceksiniz.

memoo_9
13-01-2013, 12:42   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

sağol kardeşim dediklerini uyguladım düzeldi..