şükretmek garibanın savunma mekanizmasıdır

samet61
10-02-2016, 19:34   |  #1  
samet61 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
243 mesaj

bu dünyada istediklerini elde edememiş insan şükrederek en azından öbür dünyada cennete gideceğine inanır. ''çok şükür'' sözünü de fakirlerin zenginlere oranla daha fazla kullanmasının sebebi de belki bundandır.

theironman
10-02-2016, 19:35   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

yanlıştır efendim.
şükretmek; bu dünyada onun bunun emeğini sömürerek gününü gün eden dincilerin, cahil garibanların isyan etmesini önlemek için uydurdukları bir hikayedir.

hasta olmuş inançlı bir insan "daha kötü hastalıklar var diyerek haline şükredebilir.
fakat dincilerin üzerinde durduğu şey; "700 tl maaş alıyorsun be! haline şükret, en azından bir işin var" gibi üçkağıtlardır.
işin kötü tarafı; haline şüket dediğin garibanın maaşını yılda 11 kere ver, haline şükret de, yine sesini çıkartmazlar.
sonra da gider oyunu tayyip'e verirler.
kula kulluk edenlere müstehak aslında.

kenpazhi97
11-02-2016, 09:08   |  #3  
kenpazhi97 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 11
75 mesaj

elvis senin dediğin başka bir şey bence bu güzel ortamda siyasete çekmiyelim konuyu kimseye faydası yok
şükür nedir: şükür allahın verdiği bir rızka karşılık teşekkür etmek minnettarlıktır
atıyorum masada yemek yedin allahım şükürler olsun verdiğin nimetler için dersin bu sözün allahın hoşuna gider ve sana daha çok rızık verir AMA ben daha çok rızık kazanmak için allaha şükür ediyim diye yapmıyacaksın bunu
o nimetide bulduna şükür edeceksin bunun zenginlikle fakirlikle alakası yoktur zenginin de demesi gerekir
sonuçta zengin olsada o rıskı ona veren ALLAH dimi :))

Kapalı Hesap (278902)
11-02-2016, 11:41   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 3
13 mesaj

LEŞ KAN DOMUZ ETİ HARAM İSE !

SORU?

Ağzımızda her sabah uyandığımız da MİLYONLARCA BAKTERİ HAYVANI ÖLÜSÜ ile uyanıyoruz çoğunu da yiyoruz

vücudumuzun her yerinde içinde ve dışında toplam 4.5 KİLO BAKTERİ HAYVANLARI Var.

BU DURUMDA ŞÜKÜR ETMEK NASIL BİR ŞEY?

LEŞ YİYORSAK HARAM İşlemiş olmuyor muyuz? HARAMA Ne zamandan beri ŞÜKÜR Ediliyor PARDOONNN!

kenpazhi97
12-02-2016, 09:11   |  #5  
kenpazhi97 avatarı
Üye
75 mesaj

cahil kardeşim laf yetişdirmek için konuşma ilk defa senden böyle birşey duyuyorum
biz burda yemeklerden bahsediyoruz senin ağzındaki pislikler yemekmi insanın elinde olmayan bişe oluşuyo yapşak bişe yok saçma sapan bi cümle kurmuşsun madem azında bakteri çıkmasını istemiyosun afedersin ama götünede söle sıçmasın kıçını silmek zorunda kalmassın

kenpazhi97
12-02-2016, 09:13   |  #6  
kenpazhi97 avatarı
Üye
75 mesaj

cahil olduğunda burdan belli bi insanda 4 kiloyu bırak 1 kilo bakteri olsa ölür zaten hastalık tan mantıklı düşün biraz