CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
Canlı Yayın
11
Konu Seçenekleri

superonline fiber internete geçmeyi düşünenler!

Yeni Üye
UID
183460
Mesaj
1
Kayıt
02 Haz 2010

Kişisel Sayfası
Engelle

02 Haz 2010 12:33     #1
bu konu ile ilgili benzer birçok konu var, fakat ben bu konuyu tartışma platformundan çok mevcut ISP lerini superonline ile değiştirmeyi düşünen arkadaşları uyarmak adına açıyorum.

fiber internet, düşük gecikmesi ve yüksek bağlantı hızıyla, hem büyük boyutta içerikleri kısa sürede indirmek isteyenler hem de online oyun oynayanlar için çok cazip gözüküyordu. buna aldanarak ben de şubat ayında superonline abonesi oldum. Fakat...sadece 4 ayda yaşadığım problemler, superonline hakkındaki gerçekler ve izlenimlerim şöyle;

1. ben 10mbit lik limitsiz aboneyim ve ayda yaklaşık 200GB veri indiriyorum (indiriyordum). kapı kapı dolaşıp binlerce aboneyi kandırarak üye yapan superonline, mart ayında, yani ben sözleşme yaptıktan 1 ay sonra, adil kullanım koşulları adı altında bir zırvalığı web sitelerinde yayınlayarak, indirme miktarı 50GB'ı geçen kullanıcıların download hızının 512, upload hızının 128 e düşürüleceğini duyurdu ve bunu uygulamaya başladı. o zaman fiberin avantajı nerede kaldı? limitsiz abonelik ne oldu? alt yapı yetersizliğini yatırım yaparak gidermek yerine yapılan sözleşmeleri hiçe sayan ve çareyi abonelerinin haklarını kısıtlamakta bulan superonline, müşteri hizmetlerini aradığınızda büyük bir pişkinlikle "hakkınızı hukuki yollardan arayın, biz yardımcı olamayız" demektedir.

2. ilk abone olduğum zamanlarda oynadığım online oyunlardaki gecikmem 20ms civarındaydı, şu anda 300 leri buluyor. abone sayısı arttıkça gecikme oranı da artmaya devam ediyor. artık (allahtan) iptal ettirmediğim TTNet bağlantımla oynuyorum oyunları ve gecikmem 100ms civarında.

3. yeni abone olan arkadaşlar, 2-3 ay boyunca fatura gelmezse hiç şaşırmasın. kurulum için gelen superonline yetkilisi size bir hizmet formu dolduruyor. bu forma adres telefon e-mail gibi iletişim bilgilierinizi eksiksiz olarak giriyor. fakat faturanız gelmediğinde müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki kayıtlı iletişim bilgilerinizin verdiklerinizle alakası yok. sonuçta gelmeyen faturalarınızı ödeyemiyorsunuz ve internet erişiminiz kesiliyor. 20 dakika boyunca bekleyerek ulaştığınız müşteri hizmetlerinden aldığınız müşteri numaranızla borçlarınızı ödeyip erişimi açtırıyorsunuz ve bir sonraki faturanızda 19 TL aktivasyon bedeli geliyor! aynı olay binlerce kişinin başına gelmiş ve superonline bunu gelir kapısı yapmış. sözleşmelerinde son ödeme tarihinden en az 5 gün önce faturayı posta, e-posta ya da sms ile iletme zorunlulukları belirtildiği halde, pişkin müşteri hizmetleri "biz fatura göndermesekte sizin borçlarınızı araştırıp ödemeniz gerekiyor" diyor.

4. yine birçok arkadaşın başına gelen olay; fiber internet bağlanan binalarda superonline görevlileri, abona olmayan dairelerin kapılarına dayanarak 1 ay ücretsiz deneme vaadediyorlar. 1 ay sonra, abonelik sözleşmesi imzalamadığınız halde, sizin yerinize görevlinin imzanızı taklit ederek doldurduğu sözleşme elinize ulaşıyor ve faturalar gelmeye başlıyor. tabiiki itiraz ediyorsunuz, istemiyorum üyelik iptal edin diyorsunuz ve sizden 100TL aktivasyon ücretini ödemenizi istiyorlar, yoksa faturalar gelmeye devam ediyor.

daha birçok örnek mevcut ama bunların superonline'ın sahtekar, düzenbaz, yalancı ve hırsız bir firma olduğunu, amacının hizmet vermek yerine yolacak abone bağlamak olduğunu açıkça ortaya koyduğunu düşünüyorum.
 
Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
166209
Mesaj
309
Kayıt
29 Oca 2010

Kişisel Sayfası
Engelle

02 Haz 2010 13:01     #2
Maalesef yasalar o kadar yetersiz ki mahkemeye başvurup mahkum ettirseniz dahi deveyi sineğin ısırması gibi oluyor ve maalesef bu hizmet verici firmaların uyguladığı teröre kimse dur demiyor.Kimin eli kimin cebinde belli değil. Gazetecisi reklamdan olmayayım diye susuyor siyasetçisi ya umurunda olmadığından ya da neyse...
Turkcell de sabit ücreti 10 lira yapmış.Sordum n'oldu dolar 5 lira mı oldu diye? Bana döndükleri mailde bu sabit ücret artışının benim lehime olduğunu anlatmışlar.Ne diyim topunun Allah belasını versin!
 
Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
REP: 86, 3,47
UID
80072
Mesaj
2455
Kayıt
16 Tem 2008

Kişisel Sayfası
Engelle

03 Haz 2010 04:18     #3
ama yapacak bişi yokh en azından geceleri pingler düzeliyor superonlnieda :D
 
Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
33742
Mesaj
262
Kayıt
07 Ağu 2006

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

09 Haz 2010 23:38     #4
malesef türkiye cumhuriyeti devleti gelmiş geçmiş ve mevcut hükümetler işsizlik artacak  oy kaybederiz korkusuyla şirketleri padişahlık devri gibi koruyup kollamaktadır  kanunlar neden halk alehine yıllarca süren davalarla bezdiriliyor adaletimizde ve tüketici kanunlarımızda reform şart.
 
Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
185756
Mesaj
95
Kayıt
25 Haz 2010

Kişisel Sayfası
Engelle

06 Tem 2010 10:15     #5
Bende SuperOnline Almayı Düşünüyordum bunu ertelemeye karar verdim ttnetin 1 Mbps için adığı ücreti 10 Mbpsiçin aldığını görünce almaya karar vermiştim kullananlara sordun forumlardan araştırdım ve bu konudada gördümki süperonline ın gelişmek için bir şeyler yapması gerek ne zaman ki süper online alt yapısını müşteri hizmetlerini geliştirdi ( ozamana kadar daha çok fiber net ci çikar) ozaman geçicem
 
Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Yeni Üye
UID
165690
Mesaj
14
Kayıt
25 Oca 2010

Kişisel Sayfası
Engelle

14 Tem 2010 13:56     #6
Arkadaşlar Superonline'ı beğenmiyorsanız da TTNet'in daha iyi olduğunu iddia etmeyin. Çok ilkel olan bir iletişimi kullanıyorlar. Çıkabildikleri maksimum hız 8 mbps. Superonline ise 100 Mbps hıza çıkabiliyor.
Sorun Superonline'a rakip bir firma olmaması. TTNet gibi diğer firmalar çok düşük bir hızda kaldığı için hızlı internet isteyenler için tek seçenek TTNet. fiberoptik internet sağlayan birkaç ISP daha çıkarsa o zaman rekabet ortamı oluşur, daha ucuza daha iyi bir servis vermek için uğraşmaya başlarlar.
 
Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
109712
Mesaj
109
Kayıt
10 Şub 2009

Kişisel Sayfası
Engelle

14 Tem 2010 22:27     #7
Tek seçenek ttnet diyipde ttnet'e neden abone oluyorsunuzki  gidin başka dsl sağlayıcısına başvurun değişen bişey yok... ttnet'in artık müşteri kaybetmesi lazım smile adsl var,biri var vs...
en iyisi ttnet diyip o servis sağlayıcı kullanıldığı mütdetçe biz burdan ttnet'i eleştirmeye devam edicez...
ben tepkimi uydunete geçerek yaptım. bakalım uydunetin yeni internet fiyatlandırmasına DSL sağlayıcıları nasıl cevap vericek görücez özellikle limitsiz internet'de.
 
Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Yeni Üye
UID
234752
Mesaj
1
Kayıt
08 Mar 2012

Kişisel Sayfası
Engelle

08 Mar 2012 13:48     #8
Superonline geçecekler lütfen iyi araştırsın başka seçenekleri yoksa bile çok düşünsün sonra epey üzüleceği gerçek. inanmayan burayıda okusun http://www.derinmedya.com/2011/1 ... a-internet-tezgahi/
 
Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
11