surabaya virurusu acilll

cesursavcı
15-08-2014, 12:09   |  #1  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,052 mesaj

Paylaş arkadalar usb v'r virus bulasti  otomatik

adobe/onluee/exe diye mscionfig cikiyor c ve d t]m dosylara bulasti  pc acilista uyari veryor bu nedir nasil temizlenir temizlemek icin tum c ve d fortmat atmam gerek sonra d verilerimi yeni kurtardim artik kurtarsam bikle viruslumu olur////  ne yapicam g,rev y,netici calismiyor yazilar cikiyor hackermi bu ne

Sistem Bilgilerim
  • - Bilmiyorum - 64-bit
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • AVG Anti-Virus Free
padisah
15-08-2014, 12:51   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: cesursavcı  
Paylaş arkadalar usb v'r virus bulasti  otomatik

adobe/onluee/exe diye mscionfig cikiyor c ve d t]m dosylara bulasti  pc acilista uyari veryor bu nedir nasil temizlenir temizlemek icin tum c ve d fortmat atmam gerek sonra d verilerimi yeni kurtardim artik kurtarsam bikle viruslumu olur////  ne yapicam g,rev y,netici calismiyor yazilar cikiyor hackermi bu ne

http://www.enkisa.com/surabaya-i ... -silinir-20065.html

Öncelikle lütfen daha okunabilir olarak yaz.
Veri kurtarma konusunda bilgisayarını DVD den çalışan bir Linux dağıtımı meselâ Linux Mint ile aç ve bütün dosyalarını temiz bir harici diske yedekle.
Daha sonra bütün sürücüleri silip temiz bir format at.
Virüsten etkilenen depolama aygıtlarını da Kaspersky Rescue disk ile taratıp temizle.

Sorularını sorarken ayrıntılı ve okunabilir bir şekilde sorman hem cevap sayını arttırır hem de yanlış anlaşılmaları engeller.

cesursavcı
15-08-2014, 13:12   |  #3  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

tamamda bitdefender ile tarattım sonu src olan hepsini sildi bilgisayarda ne program giles var nede d incindeeki klasörler

cesursavcı
15-08-2014, 13:32   |  #4  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

ŞİMDİ PC İÇİNDE KALSÖRLERİ GİZLİ YAPIYORUM OLMUYOR GÖREV YÖNETİCİSİNİ AÇAMIYORUM DEĞİŞİKLİKLER GERİ ALINIYOR BİLGİSAYAR BİTDEFENDER RESCUE İLE TARATTIM VİRÜSLER İSİLDİ AMA HALA SORUN AYNI

padisah
15-08-2014, 19:57   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Geçmiş olsun Linux altında da dosyalarına erişemediğine göre format atıp veri kurtarma programlarını deneyeceksin.

cesursavcı
16-08-2014, 23:30   |  #6  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

tamam format attım şimdi güncellemede benden bunu istiyor masaüstü windows upatade

ATK0110 ACPI UTILITY Driver 1043.5.0  gerek varmı

black_flood
17-08-2014, 19:57   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

evet yüklemen lazım işlemci ile alakalı bir driver. ayrıca yine tekrarlıyorum gerekli ayarlamaların yapılmasına imkan tanımayan bir antivirüs asla işe yaramaz bitdefender üzerinde yapabildiklerine bak daha sonra birde kaspersky ile yapabildiklerine. bendede var 5 kullanıcılı bitdefender müşterisi ben kendim sattım rezalet yazılım ama hiç yoktan iyi 6 aylık dönemde 1 kere gitmek zorunda kaldım virüs sorunu nedeni ile kaspersky kullanıcılarından doğru yapılandırma sonrası sadece 1 kere gider oldum o da lisans yenilemesi için onun dışında virüs ile ilgili bir sorun için gitmiyorum ancak arıza olursa. ve ayrıca tek güvenlik çözümü kullan ad-aware cccleaner ıvır zıvır diye şişirme sistemini yok yere.

padisah
17-08-2014, 22:51   |  #8  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: black_flood  
evet yüklemen lazım işlemci ile alakalı bir driver. ayrıca yine tekrarlıyorum gerekli ayarlamaların yapılmasına imkan tanımayan bir antivirüs asla işe yaramaz bitdefender üzerinde yapabildiklerine bak daha sonra birde kaspersky ile yapabildiklerine. bendede var 5 kullanıcılı bitdefender müşterisi ben kendim sattım rezalet yazılım ama hiç yoktan iyi 6 aylık dönemde 1 kere gitmek zorunda kaldım virüs sorunu nedeni ile kaspersky kullanıcılarından doğru yapılandırma sonrası sadece 1 kere gider oldum o da lisans yenilemesi için onun dışında virüs ile ilgili bir sorun için gitmiyorum ancak arıza olursa. ve ayrıca tek güvenlik çözümü kullan ad-aware cccleaner ıvır zıvır diye şişirme sistemini yok yere.
 Doğru bitdefender ayarların çoğunu kurcalatmıyor ama sürekli bedava lisans sağlıyor.
En azından veri tabanı iyi ve normal bir kullanıcı için güvenlik ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyor.
Özellikle maddi durumu olmadığı hâlde bilgisayarını korumak isteyenler için iyi bir alternatif ben çevremdekilerin bilgisayarlarına yükledim 5 aya yakındır sorun çıkartmadı ve kendi bilgisayarımda da 8 aydır kullanıyorum 2015 sürümünde kesinlikle kaliteyi düşürdüler 2014 sürümünde engellediklerini engellemiyor ancak 2014 sürümü başarılı.

black_flood
18-08-2014, 08:02   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

Aslında pandanın yeni yapısı çok iyi görünüyor ama avantajı olduğu kadar dezavantajları da mevcut hele ki günümüz virüslerinin çoğu normal yollar ile erişimi engelleyebiliyor ve böyle bir durumda cloud yapısı yalan oluyor. kaspersky, bitdefender gibi bir çok firma bunun farkında olduğu içim %100 cloud' a hayır diyor ve haklılar. 2015 panda antivirüs yazılımları artık %100 cloud olan ilk antivirüs yazılımları. en büyük avantajı ise hiç beklemeden yeni çıkan zararlı bilgisine erişebilme imkanı sunuyor gerçi kaspersky bu konuda daha iyi yarı cloud olmasını çok iyi kullanıyor.

cesursavcı
18-08-2014, 19:49   |  #10  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

bitdefender ben serila veriyor 6 aylık  kendileri yollamış hotmial bende girdim kullanmamda bir sakınca yoktur demi crack filan güvenmem ben

birde bu usb virürü için var bittedefender onu kullanıyorum