tam ekranda donuyor

HPQ-User
23-02-2008, 22:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ahmet kılıç sormuş:
bilgisayarım ilk açıldığında uzun zamanda açılıyor (açılış ekranındaki kayan cubuk 17 kez dönüyor) açıldıktan sonra hızında herhangibi bi aksama yok fakat tam ekranda çalışırken bilgisayar bir müddet sonra kilitleniyor. (youtube de film izlerken özellikle) ve 5+1 ses sistemimin iki hoparlörünü tanıtabiliyorum ses girişi bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.
not: makinayı sıfır aldım 8-9 defa servise getirdim yaptıklarını söylediler ama hala kilitleniyor lütfen acil cevap yazın...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2.2 core 2 duo
1024 rem
onboard anakart asus pl5 (ekran kartı dahil)
500 gb hartdisc
512 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

gkhankz
24-02-2008, 03:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
357 mesaj

Senin problemin driverlardan gibi görünüyor.
Anakartının sitesinden güncelleyip tekrar denemeni tavsiye ederim

ahmetkilic
24-02-2008, 11:41   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj
gkhankz
Senin problemin driverlardan gibi görünüyor.
Anakartının sitesinden güncelleyip tekrar denemeni tavsiye
yazımı iyi okumadınız galiba 8-9 defa servise getirdim ve herseferinde formatladılar yeniden ayarlarını yaptılar ama sonuç yok

uGuR.uK
24-02-2008, 13:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

o kadar servise gidip gelmiş ve hala kilitleniyorsa donanımsal birşey var demektir, garantisi hala varsa değiştirmeyi dene...

AnchryA
24-02-2008, 13:49   |  #5  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
734 mesaj

Bilgisayarınızdaki donanımlar  arasında !  RAM(memory)   veya   MAiNBOARD (Anakart)

ikisinden birinde   1    sorununuz olması  yüksek..   Servise  bilgisayarınızı yeniden götürüp..    Öncelikle   Farklı bir  RAM taktırıp yeniden  deneyim , eğer  sorun düzelmediyse    Ram'iniz   değil problem . Bu durumda    anakartınızdan tüm donanımlarınızın baglantısını kesin ve   donanımlarınızı  farklı bir  anakart' a  yerleştirip tekrar deneme yapılmasını isteyin   bu iki işlem yapıldığında  sorunun   hangi donanımınızdan kaynaklandığı ortaya çıkacaktır.

ahmetkilic
26-02-2008, 21:34   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar dediklerinizi yaptım hatta yeni bi anakart aldım şimdi makina hiç açılmıyor bütün parçalar çalışıyor görünüyor ama görüntü ve ses yok başka monitörde denedim:) ba yardım artık gülmeye başladım...

omer_6134
26-02-2008, 22:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Servis bile yapamadıysa :)

O bilgisayarı aldığınız yere gidin verin ve bilen biriyle güzel bir bilgisayar alın.Hatta fiyatı söyleyin,biz sistem toplayalım ;)

Beğendim

AnchryA
28-02-2008, 19:14   |  #8  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
734 mesaj
Shadow_BoY
Bilgisayarınızdaki donanımlar  arasında !  RAM(memory)   veya   MAiNBOARD (Anakart)

ikisinden birinde   1    sorununuz olması  yüksek..   Servise  bilgisayarınızı yeniden götürüp..    Öncelikle   Farklı bir  RAM taktırıp yeniden  deneyim , eğer  sorun düzelmediyse    Ram'iniz   değil problem . Bu durumda    anakartınızdan tüm donanımlarınızın baglantısını kesin ve   donanımlarınızı  farklı bir  anakart' a  yerleştirip tekrar deneme yapılmasını isteyin   bu iki işlem yapıldığında  sorunun   hangi donanımınızdan kaynaklandığı ortaya çıkacaktır.

Ankartınızın  Chipset ' i   ViA    yada  SiS   ise bu sorunları  yaşamanızda olası...   ( Uyumsuzluk )