Telefon Özellikli Büyük Tablet

ugugug
23-10-2014, 15:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Piyasada çok sayıda 3G'li tablet var, ancak anladığım kadarıyla bunların bir çoğu standart bir SIM kart kullanarak ve 3G desteği olmadan direkt olarak şebeke üzerinden telefon konuşması yapma imkânını sağlamıyor. Araştırdığım kadarıyla da bunun temel nedeni, asıl işlevi bilgisayarlık olan bir cihazın, büyük boyutlarla oldukça kullanışsız olacak telefonla görüşme gibi bir yan özellik için IMEI numarası edinmekten ve ek vergilerden kaçınması. Oldukça haklı bir gerekçe olsa da, kişisel bir nedenden dolayı tam da böyle bir cihaza ihtiyacım var.

Aşağıdaki özelliklere sahip herhangi bir cihaz önerebilecek olan var mı?

Olmazsa olmaz özellikler:

• Türkiye'de şebeke üzerinden telefon konuşması yapabilmek, SMS, rehber vb. telefon özelliklerini kullanabilmek
  • 10 inç civarı (7,5-12,5 inç arası) ekran
  • Yatay konumda kullanmak için optimize edilmiş tasarım
  • Herhangi bir Android 4.x veya 5.x işletim sistemi
  • En az 1,5 GB RAM ve 16 MB dahili bellek

Tercih nedeni ek özellikler:

• Samsung (veya Samsung kullanıcısının çok yadsımayacağı kaliteli ve güvenilir bir marka)
  • Telefonla konuşma özelliğini aktif etmek için kayıt vb. ek işlem gerektirmeme, SIM kartı takıp hemen kullanabilme
  • Telefon işlevini kullanırken alternatif olarak kulağa yaklaştırarak gizli konuşma yapmaya izin vermesi
  • 1200 TL altı fiyat

Model önermeniz yeterli, olası yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Son Düzenleme: ugugug ~ 23 Ekim 2014 15:15
mali_yasar
15-12-2014, 18:58   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

BENDE İSTİYORUM DONANIM ÖZELLİKLERİ İYİ DERECEDE OLAN VE EKRANI BÜYÜK OLAN TELEFON ÖZELLİKLİ TABLET BULURSANIZ

badwizard
16-12-2014, 10:22   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

aradığın niteliklerde bir cihaz bilmiyorum ama tablet sayılabilecek note4 var zaten o küçük geliyorsa xperia zultra 6.4" ekrana sahip. ayrıca lte tabletler şebeke üzerindenn standart sms alıp gönderebilir ve haliyle gsm şebekelerine register oldukları için imei numarasınada sahipler. benim kullandığım xperia z lte tabletin kutusundan herhangi bir headset yada kulaklık çıkmadı, sistemin içinde bir rehber var ama telefondaki gibi bir tuş takımı yada numara çevirebileceğin bir araç yok, rehbere eklediğin kişileri arama seçeneğide yok sadece sms gönderebiliyorsun. böyle bir gereksinim duymadım ancak 10" bir tabletin telefon gibi kullanılması düşündüğünden daha kullanışsız olabilir, çok gerekirse google hangouts üzerinden ses veya video görüşme yapılabilirsin bunun dışında bir gsm numarasına sahip olmana rağmen whatsapp cihazın uyumsuz olduğunu iddia edip kurmana izin vermiyor oysa teknik olarak çalışması için gerekli herşey var. sonuç olarak tabletler telefonlarla aynı sisteme sahip olmasına rağmen ekran boyutundan dolayı bilgisayar sınıfında çihazlar sayıldığı için şebeke üzerinden sesli görüşme yapman mümkün değildir.

qarzulocne
16-12-2014, 21:59   |  #4  
Yeni Üye
20 mesaj

n8000 al.

n8005 romu flashla telefon özelliği aktif olsun :) (eski çalıştığım yerde ben öyle yaptım.)

n8000 şuan 600 bilemedin 700 lira.

n8005 romu flashlama çokta zor değil. 

aleti pc takıp unlockroot ile tek tıkla rootlayıp. android marketten rom manager yükleyip recovery modu açacaksın. 

sonra romu alete atıp recoveryden bulup yükle diyeceksin 5 dk içinde herşey halledilmiş olacak. 

kendim yapamam dersen bir telefoncuya ver 20 liraya yaparlar. (20 den fazla verme.)

Son Düzenleme: qarzulocne ~ 16 Aralık 2014 22:03