Televizyonu Bilgisayara Aktarmak

D o ğ a n
10-03-2009, 23:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj

Konu başlığı biraz saçma gelebilir çünkü normalde hep tersi yapılır. Bilgisayardaki görüntü televizyona aktarılır. Ben bunu yapıyorum zaten ancak bunun tersini de yapmak istiyorum. Çünkü televizyondaki görüntüyü kaydetmek istiyorum. Acaba TV'yi PC'ye nasıl aktarabilirim? Ya da aktarabilir miyim?

*Toshiba dizüstü bilgisayar kullanıyorum, PC'yi TV'ye S-Video girişinden aktarabiliyorum.

sihirbaz_
11-03-2009, 11:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
298 mesaj

çok çok nadiren bazı tvlerde projeksiyon cihazları için çıkışlar bulunur. bu özelliğe sahip tvler dışında mümkün değil.

zaten sağ kulağımızı sol elimizle tutmanın alemide yok. artık piyasada çok yetenekli ve uygun fiyatlara sahip harici tv kartları mevcut.

efekerem
11-03-2009, 13:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
875 mesaj
sihirbaz_
çok çok nadiren bazı tvlerde projeksiyon cihazları için çıkışlar bulunur. bu özelliğe sahip tvler dışında mümkün değil.

zaten sağ kulağımızı sol elimizle tutmanın alemide yok. artık piyasada çok yetenekli ve uygun fiyatlara sahip harici tv kartları mevcut.

Kesinlikle doğru piyasada uydu kartlar var onlar varken ne gerek var

D o ğ a n
11-03-2009, 17:22   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
534 mesaj

Elimde televizyon da bilgisayar da varken yapabiliyorsam yapayım dedim. Neyse, yapılmıyor demek. Sağlık olsun.

Teşekkürler cevaplarınız için.

Baran99
11-03-2009, 18:19   |  #5  
Yeni Üye
22 mesaj

Kardeş S- Video baglantısından veya başka bir şekilde Pc ye Ekran kartından giriş yapıldığını duymadım şimdiye kadar ama TV deki görüntüyü dışarı aktarmak mümkün Oda İn Out ayarlanabilir Scart var. O şekilde görüntüyü atkarabilirsin Dışarıya Projeksiyon veya Diger bir TV ye.

Bende Pc den Tv ye aktaramadım, aslında ilk S video çıkışlı ekran kartımla NVidia Geforce MX 400 de bunu çok rahatlıkla aktarmıştım. S Video kablo ile Kartın S Video girşine bir ucunu diger ucunu Yine Scarttın üstünde bulunan S Video girişine takarak Scart yardımıyla aktarmıştım. Ama Şuanki kartımla yapamadım Asus 1550 Model olan bence degişik bir S video baglantısı var.S Video 7 pinli aşşagıdaki kablodan çıktı ben 3 tosuda tek tek deneyerek TV nin yanındaki  sarı Tos baglantısıyla bagladım Scartla bagladım ama görüntü alamadım. Ben nasıl yapacam :S

1. resimde olan kablo bende mevcut 7 pinli bunun hangisi görüntü hangisi ses hepsini denedim ama hiç birinden görüntü alamadım.

Buda 2. olan 4 pinli Klasik bildigimiz Sarı olan Video digerleri Ses tosları

Banned
11-03-2009, 18:23   |  #6  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj
doganogulturk
Konu başlığı biraz saçma gelebilir çünkü normalde hep tersi yapılır. Bilgisayardaki görüntü televizyona aktarılır. Ben bunu yapıyorum zaten ancak bunun tersini de yapmak istiyorum. Çünkü televizyondaki görüntüyü kaydetmek istiyorum. Acaba TV'yi PC'ye nasıl aktarabilirim? Ya da aktarabilir miyim?

*Toshiba dizüstü bilgisayar kullanıyorum, PC'yi TV'ye S-Video girişinden aktarabiliyorum.

Sevgili "doganogulturk" Herhalde siz şunu demek istiyorsunuz??Tvdeki görüntüyü Bilgisayara aktarıp Tv den pc ile kayıt yapmak;Bunun için Analog Tv kartı, Uydu Alıcı veya Rf Modulator LAzım,Ama en iyisi Uydu Alıcı:Ben şu yöntemle o işi yapıyorum,S-video kablosunun bi ucunu Tv kartındaki S-video girişine diğer ucunu ise Uydu Alıcıdaki Vcr Aux(S-video yu Bileşen konnektore çevirici bi adaptör de lazım) girişine bağlayıp ses kartında yeşil porta bağlanan kabloyu da Uydu alıcıdaki Vcr-Auz girişine bağlı çeviriciye takarsanız)Oluyor,Yanlız Tavsiyem;2 m den uzun kablo kullanmamanız!!!Biraz KArışık Ve Zor Ama Kolay Çözüm!!!!
Benim Amacım İse Dijitalden yayın yapan kanaldaki önemli programları Tv kartı vasıtasıyla Hdd ye kaydetmek!!!

Son Düzenleme: alierenerdal ~ 11 Mart 2009 18:25
Banned
11-03-2009, 18:28   |  #7  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj
Baran99
Kardeş S- Video baglantısından veya başka bir şekilde Pc ye Ekran kartından giriş yapıldığını duymadım şimdiye kadar ama TV deki görüntüyü dışarı aktarmak mümkün Oda İn Out ayarlanabilir Scart var. O şekilde görüntüyü atkarabilirsin Dışarıya Projeksiyon veya Diger bir TV ye.

Bende Pc den Tv ye aktaramadım, aslında ilk S video çıkışlı ekran kartımla NVidia Geforce MX 400 de bunu çok rahatlıkla aktarmıştım. S Video kablo ile Kartın S Video girşine bir ucunu diger ucunu Yine Scarttın üstünde bulunan S Video girişine takarak Scart yardımıyla aktarmıştım. Ama Şuanki kartımla yapamadım Asus 1550 Model olan bence degişik bir S video baglantısı var.S Video 7 pinli aşşagıdaki kablodan çıktı ben 3 tosuda tek tek deneyerek TV nin yanındaki  sarı Tos baglantısıyla bagladım Scartla bagladım ama görüntü alamadım. Ben nasıl yapacam :S

1. resimde olan kablo bende mevcut 7 pinli bunun hangisi görüntü hangisi ses hepsini denedim ama hiç birinden görüntü alamadım.

Buda 2. olan 4 pinli Klasik bildigimiz Sarı olan Video digerleri Ses tosları

KArdeş senin böyle bişi denemen Mantıksız değil!!!Ama tek eksiğin;Ekran kartında Sürücüyle  gelen Görüntü yöneticisinde
[Nvidia Control Panel] "Screen Clone" özellini etkinleştirmemen!!!  (Tek karttan gelen görüntü sinyali Aynı anda iki ekranda da gösterilir!!!) ayrıca arkadaşın bahsettiği konunun seninkiyle bi ilgisi yok!!!

Son Düzenleme: alierenerdal ~ 11 Mart 2009 18:35
erdem barış
11-03-2009, 20:56   |  #8  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,312 mesaj

usb den bağlanan çok küçük bir tv kartı işini görecektir hem daha ergonomik olur