Tivibu Siyah Ekran Sorunu ( Silverlight 5 Sorunu )

tugrulcagri
14-02-2012, 00:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Silverlight birkaç gün önce bir güncelleme çıkardı ve bu güncellemeden sonra silverlight altyapısını kullanan hiçbir program çalışmaz hale geldi. Mesela Tivibu aynen şu şekilde görünüyor. Aynı şekilde Digiturk WebTv ye de bağlandığımda boş bir ekran geliyor. 

Denediğin yöntemler şunlar. Silverlightı kaldırıp tekrar yükledim ardından tivibuyu tekrar yükledim sorun düzelmedi. İşletim sistemim x64 win7. silverlight'ın x64 sürümünü yükledim gene düzelmedi. ne yapıcam bilemedim 

Son Düzenleme: tugrulcagri ~ 14 Şubat 2012 00:44
aslanpayi
21-02-2012, 22:35   |  #2  
aslanpayi avatarı
Yeni Üye
27 mesaj

Bende de var bu sorum bilen söylerse ben de sevinirim.

sleepless
15-03-2013, 12:23   |  #3  
Yeni Üye
28 mesaj

Bu sorun bende de oldu şöyle bir sistem uyguladım düzeldi uğraşmaya değer mi ve kesin çözüm müdür bilemiyorum ama nette arayanlara yardımı dokunur belki..Öncelikle iobit uninstallerle tivi bu ve silverlightı kaldırdım.Alakasız gelebilir ama denetim masası-- yazı tipleri---yazı tipi ayarlları--varsayılan yazı tipi ayarlarını geri yükle yaptım (kullanmadıklarımı daha önce silmiştim pc hızlı acılsın die ondan sonra tivibu çalışmadı) sonra önce silverlight 64x son sürüm indirip kurdum ardından tivibu kurdum. Adavanced system care ile bakım yaptım(gerekli midir bilmiyorum) pcyi baştan başlattım ve oldu...Belki sadece yazı tipiyle alakalıdır ben hepsini yaptıktan sonra denedim...