Toplama Bilgisayar VS Marka Bilgisayar

ertug15
15-03-2011, 23:41   |  #26  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

kendim 1000tlye pc topladım memnunum marka olarak 1300tl falandı en ucuzu (aynı özelliklere sahip)

SüRmenaJ KaOSs
16-03-2011, 09:25   |  #27  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Kandiran zamanında senin benini çelip kandırmış zaten bu bilgisayara paramı verdin toplama bide bit pazarında bile artık satılmıyor senin tarihi eser bilgisayarın.Burda kalkıp toplamayı övüyorsun topladığın bilgisayara bir bak acınacak halde bunu toplasan nolucak dökülüyor.

Marka / Model: GiGaßyte pLeksi Kasa + Fsp SaGa II 500waTT

İşletim Sistemi:Windows 7 Ultimate (32-bit)

İşlemci:AMD Athlon II x2 250 @3.75GHz 1.52volt.

Anakart:GİGABYTE MA785GM-US2H + hyperx 2*2Gb DDr2 1066 cl5

Ekran Kartı:nVidia ZOTAC GTS 450 @ 1GHZ !!!

Ses Kartı:ati 7.1

Internet Tarayıcı:Mozilla Firefox
Antivirüs Yazılımı:NOD32 (Eset)

Sen kendi profilindekine bakta konuş !
Ne adamsın ya biz burada toplamamı yoksa hazırmı diyoruz adam milletin sistemi hakkında yorum yapıyor ?
O sistemi toplaya bilmek için kaç ay çalıştım haberin varmı ??
Baba parasıyla değil o alın teriyle !
Hayatında sistem görmemiş bir bakkal olduğun için lafı uzatmıyorum.

SüRmenaJ KaOSs
16-03-2011, 09:28   |  #28  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

+
O sistem ekran kartı hariç geçen sene alındı .)
Paranın üstünü tamamlasaydında daha iyisini dizseydik?

niko6185
16-03-2011, 09:38   |  #29  
Yıllanmış Üye
886 mesaj

bırak israfil ya adam intel core 2quad 4 cekirdek işlemci ile p4 işlemciyi bir tutuyo bilgisayar üzerine bilgisini hemen belirtiyo

daufila
16-03-2011, 09:53   |  #30  
Taze Üye
7 mesaj

Dostum, ben şunu anlayamadım; niye insanlara zorla fikrini kabul ettirmeye çalışıyorsun?

Bu ülkenin vergisi diyorsun, konuşuyorsun. Doğru da söylüyorsun da, bana göre bu ülkenin en büyük problemi, kendi fikrini karşıdakine kabul ettirmeye çalışmadan tartışmayı bilmeyen insanlardır. Siyasete, futbola, medyaya, herhangi bir kahveye bakabilirsin.

Sen diyorsun ki, "Marka bilgisayar daha iyi." Olabilir, senin fikrin. Ama insanların çoğu toplama tercih ediyor diye, cahil diyemezsin, onların fikri. Bırak insanlar senin dediğine gelsin 2-3 sene içinde.

O dediğin bilgisayarı, para durumu iyi olan kişi tercih eder, istiyorsa etsin de zaten. Ama bu ülke ekonomik şartlarında herkes öyle değil malesef. 

Son olarak, tercih hakkı olmasa, firmalar ve markalar da olmazdı. Madem toplama bilgisayar diye bir olay var, demek ki talep var. Markalar fiyatlarını ve performanslarını makul düzeylere çekerlerse, insanlar toplamadan uzaklaşabilirler.

SüRmenaJ KaOSs
16-03-2011, 10:24   |  #31  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

O sanıyorki herkes bilgisi kadar sistem toplayabiliyor.!
Yok biz bilmiyoruz üst seviye sistem toplamayı.

Kapalı Hesap (153334)
16-03-2011, 18:43   |  #32  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: SüRmenaJ KaOSs  
O sanıyorki herkes bilgisi kadar sistem toplayabiliyor.!
Yok biz bilmiyoruz üst seviye sistem toplamayı.
Bakkalmısın manavmısın bilmiyorum senin gibi insanlarla muhatab olmam bile kabahat.Paran olsada emin ol gider toplama alırdın.Ben casperin savunucusu değilim.Benim laflarım anlayana.Kimseye zorla düşüncelerimi empoze etmiyorum.Hayatında marka ile toplama bilgisayarı alıpda yan yana kullanmamış adamların toplama demesi normaldir.Bu tür adamlara ne halin varsa gör demek en mantıklısı.Bu adamların elinden gelse sağdan soldan parçalarını toplayıp kendi sony tvlerini yaparlar ondan sonra sony de çamur atarlar "benim tv sony den daha iyi" Siz bu şekilde devam edin elbet sizi düzelticek bişeyler olur belki ileride.Fakat ben okadar uzun yaşayıp görürmüyüm bilemiyorum.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 16 Mart 2011 18:46
firaristt
16-03-2011, 18:44   |  #33  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

tamam, biz, toplama bilgisayar kullananlar ve toplamanın daha uygun olduğunu düşünenler, avealı değiliz.(Gerisini tamamlarsınız heralde)

üst seviye pcleri karşılaştırmaya gerek yok, en kolayı 1500TL'lik orta seviye bir sistem... HD6850+955BE+G54+4GB CL7 LV ram+upgrade yapılsa bile sorun çıkartmayacak psu+soğutması iyi bir kasa+en hızlı 7200Rpm HDD=toplama pc

HD5750 bilemedim HD5770+i3+4GB DDR3 OEM ram+ucu ucuna yetecek psu+parçaların dışarıda durmaması için bir kasa ve belki 1-2fan+bi tane HDD=hazır pc

notebook'larda toplama sınırlı. Parçalar sınırlı,istediğiniz parçalar olsun derseniz üst kesime hitap ediyor ki öyle bir notebook almaya birçok kişinin parası yetmez.. kaldı ki notebooklar taşınabilir iş istasyonu veya hardcore gaming için uygun cihazlar değil yani notebook'a binlerce lira para dökmeye hiç mi iç gerek yok...haa yok illaki öyle bişey alıcaksan MSI GX 660+SSD alırsın 3000TL'e gelir veya monster alırsın kafana göre takılırsın...(masaüstü i7 990X veya Xeon işlemci de koyarsınız ama pili su gibi çeker bitirir)

ben masaüstü için toplama daha iyi diyorum. Taşınabilir cihazlarda pil ömrü kuş kadar olduktan sonra o cihaz taşınabilirlikten çıkar egosunu tatmin etmek isteyenlere hitap eder... En iyi örneklerinden birisi özel üretim en uç seviyedeki taşınabilir iş istesyonu veya oyuncu notebookları.. pilleri daha 1saat dayanamıyor.. Ne kadar performans o kadar para+az pil süresi= o kadar kazık

Masaüstü sistemlerde toplama açık ara önde... i7 2600K+P8P67 Pro+HD6950 2GB özel soğutmalı+4GB DDR3 LV CL7 ram+raid0 HD103SJ+800Watt 80+ Gold 12v 65A psu+CM Storm Sniper Black 3x20cm fanlı kasa= ~2775TL tutuyor.. aynı ayarda hazır bir bilgisayarı aynı fiyata veya 100TL fazlasına gösterin konuya bir daha cevap vs. yazmayacağım. Ama gösteremezseniz lütfen konuyu daha fazla uzatmayın.. %94 toplama-%6 hazır...

Son Düzenleme: firaristt ~ 16 Mart 2011 18:54
Kapalı Hesap (153334)
16-03-2011, 19:06   |  #34  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

i7 2600K+P8P67 Pro+HD6950 2GB özel soğutmalı+4GB DDR3 LV CL7 ram+raid0 HD103SJ+800Watt 80+ Gold 12v 65A psu+CM Storm Sniper Black 3x20cm fanlı kasa= ~2850TL tutuyor

Herşeyi negüzel yazmışsın markadaki fazlalıkları yazayım.
1:)teknik servis
2:)antivürüs yazılımı
3:)geri getirme yazılım.
4:)gelişmiş yazılımlar.
5:)işletim sistemi (xp mac linux window vista, 7)
6:)Uyumluluk.
7:)stabil çalışması (her marka stabil çalışacak diye bişey yok)

bunlar böyle uzar gider bilgisayardan anlamayan insanlar için bulunmaz bir fırsattır marka.Ben anlamıyorum eline bilgisayarı alan hacker zannediyor kendini.Bir iki toplama bilgisayar toplayan insan bilgisayar profu zannediyor kendini.Bir iki müzik programı ile zaman öldüren insan dj zannediyor kendini.Arkadaşlar herkez işini yapsın lütfen.Herkez zengin olsaydı kim ögretmen doktor temizlikçi müzisyen teknisyen olurdu.Ben bu işte uzmanım uzmanlıgım bu yönde kimseye ispatlamak zorunda değilim böyle şeylere iytiyacım yok.Bişey kanıtlamak markaları övmek toplamayı kötülemek bana bişey kazandırmaz.Çin malı bir klavye alıyorsunuz adı belli bile değil size 5 sene dayanıyor gidip en pahalı markadan klavye alıyorsunuz 1sene sonra mefta.Bu tamamen sanş işidir.Sizin mi toplama tecrubeniz bilgisayar tecrübeniz yoksa arge çalışmalarınız yada bilgisara hangi parçayı takarsam kaç watt çeker yada hangisi uyumludur diye tebrübeleriniz mi daha fazla yoksa yıllardır bu işle uğraşan markalarınmı.Ben üsütüne basa basa söylüyorum toplama alan bişeyden anlamıyor 14 senelik tecrübelerimle bunu söylüyorum birdahada bu konu hakkında yorum yapmam.(kendi bilgisayarımda marka değil)Ama bana karşı ağır konuşana cevap hakkımın saklı oldugunu söylüyeyim.Şimdi sazanın biri hemen der "seninde bilgisayarın toplama sen de bişeyden anlamıyorsun"Arkadaşım benim bilgisayarım erkan kartı yandı.Garantisini dolduralı 3 yıl oldu 5 yıldır ben bu bilgisarı kullandım.Daha sonra gidipte markaya bana parça sat diyemiyeceğime göre ikinci el işlemci ve ekran kartı bord ram aldım.Marka oldu sana toplamarka.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 16 Mart 2011 19:12
firaristt
16-03-2011, 19:41   |  #35  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

teknik servis toplama bilgisayarda da var. Garanti süresince parçaların kendine özel garantisi var..

pc'nin yanında verilen yazılımlar ayriyetten alınabilir veya ücretsiz alternatifleri kullanılabilir. ayrıca merak ettim gelişmiş yazılım derken neyi kast ettiniz? (Alienware alırken Steam gibi bişey değil heralde?)

işletim sistemi olarak verdikleri DWD OEM yani güncellemelerde kabak gibi kalıyorsunuz(arkadaşımın pc'de az iş çıkartmamıştı) windows kullanıyorsanız ister gidip orjinal alırsınız, ister elinizde varsa onu kullanırsınız, linux zaten sorun değil. Mac OS sadece Apple marka bilgisayarlada olduğu için ona girmiyorum.

uyumluluk ve stabilite de bir yere kadar çünkü kullanılabilecek parçalar toplamada da kullanılabiliyor ve toplama da parça kalitesi daha iyi oluyor...(Asus-MSI-Gigabyte mı alırsınız OEM veya 2.-3.kalite mi?) Toplama sistem hazırlarken uyumluluk ve stabiliteyi zaten mümkün olduğunca yüksek tutmaya çalışıyorum...

Bu sözlerim kimseye direk kişisel değil. İsteyen uygun bir şekilde cevaplayabilir. Tabii burda toplama sistemde altını çizerek söylemek istediğim bişey var, sistemi hazırlayan. Gidip forumlarda 3-5gün dolanıp tamam kolaymış bende sistem toplayabilirim diyen ile ben, Adem Kaya olsun DH'deki deneyimli ve uzmak kişiler olsun veya bu konuda deneyimli ve gerçekten bilgili birisinin toplayacağı sistemler çok farklı olabilir... Forumda rastlıyoruz sonuçta.. Gidip çok iyi bir işlemciye olabilecek en zayıf anakartı koyup 500Watt psu'lu kasaya (afedersiniz ama) eşşek gibi güç çeken e.kartını koyanlar var... 800Watt psu GTX 580'e yeter. Yetmez arkadaşım yetmez... Eğer o psu 12v kanalından yeterli Amper değerini vermezse, dalgalanma varsa, psu soğumuyorsa yeterince o psu yetmez... Ram aldım sistem yavaşladı, e.kartı aldım sistem gitti, onu yapım bu oldu vs. gibi bir ton konu var. Bilinçsizlikten oluyor işte... Sistemi aldım yavaş çalışıyor. Çalışır tabii. Gidip güncel sistem diye satıcıların ağzına uyup uyduruk sisteme parayı basarsanız yavaş olur tabii.XXX firması iyi sen onu al QQQ firması kaka. İntel işlemci ile AMD işlemcili sistemi masaüstünde dururken bile farkını anlarsın, bütçem bu kadar(istediğiniz yanında bit kadar) bana en iyi pc'i toplayın vs. konuları görmekten ben şahsen bıktım. Forumda arkadaşlarda bu konuda biraz daha duyarlı olsa ve kendilerini geliştirseler fena mı olur??

sözün kısası(yukarısı uzun gelip okumak istemeyenler için ve özet mahiyetinde): sistem toplamayı bilmeyen, donanımdan anlamayıp sistem toplayanlar, bilinçsizce satıcılar ne derse inanıp sonra yakınanlar veya bilgisayar hakkında yeterli bilgisi olmayıp yeni sistem almak isteyenlerin kesinlikle bu konuda gerçekten bilgili ve deneyimli kişilerden yardım alması şart. Bu kişinin tarafsız olup gerektiği şekilde yardım etmeyi bilmesi çok önemli. Yoksa ileride sorun çıkması normaldir ve bu konuda yapılabilecek pek birşey yoktur...

Kapalı Hesap (153334)
16-03-2011, 19:52   |  #36  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Şu videoyu izle bi bak ozmaman ne demek istedigimi anlıyıcan elle yapılamaz bazı şeyler arge teknoloji para gerekir.Bunla kalkıp havasını atsa bişey demem.Ama adam toplama yaw elle topladıgı 8x işlemciside olsa toplama ne havası var ne hava atacan.Yukarda bazı dediklerine katılıyorum bundan sonra hava atmak isteyen varsa toplama ile karşıma çıkmasın bu formda hava ile gaz ile çalışan insanlar mevcut.

http://www.youtube.com/watch?v=B ... yer_embedded#at=118

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 16 Mart 2011 20:02
firaristt
16-03-2011, 20:43   |  #37  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

@DETROID_35 AlienWare kasasına zaten hastayım damarıma basıyorsun :D ama fiyatı yok mu işte o benim kararımı tamamen değiştiriyor.. Yoksa sadece kasasını satsalar ve 450TL'e kadar olsa(ki o kasayı o kadara satmazlar) ilk siparişi vereceklerden biriyim... kasa gerçekten tasarım harikası ancak sistemin fiyatı gereğinden fazla yüksek. ama iş hava atmaya gelince çok güzel olur ancak sorun şu ki öyle hava atma gibi bir derdim yok xD Benim için kasanın dışı değil içi ve sessizliği önemli.. Thermaltake'in 1000 mi 1500 liralık mı ne kasası var ama gel gör ki bir işe yaramaz... CM Storm Sniper Black Edition 3x20cm fanlı model ve önceki mesajlarımda yazdığım Cooler Master 800Watt 80+ Gold psu ile o sisteme istediğin kartı tak sorun olmaz.. Yazın yeni sistem toplamayı düşünüyorum o zaman para sorunu olmadan adam akıllı bir sistem toplayacağım. Tamam bütçe problemi pek fazla olmadığı için babalar gibi sistem kurucam ancak o sistem için ben yaklaşık 2 sene bekledimi incelediğim testlerin haddi hesabı yok. sıvı soğutma iyi ancak iyi bir hava soğutma ile de aynı değerlere ulaşılabiliyor, dolayısıyla hava soğutma kullanarak fazladan 4GB ram alabilirim veya 1tane daha HDD. Sıvı soğutma kullanıcak olursam e.kartları için kullanırım :D

Haa AlienWare alınır alınmaz değil ancak gidip 8000-9000TL bir sisteme verip enayi yerine konmak yerine bence toplama alıp(adam akıllı düzgün bir sistem) aynı hatta daha fazla performansı daha ucuza almak bence hava atmaktan çok daha mantıklı. Birgün param olsun Ferrari veya Lamborghini alıp onunla hava atarım ;)

ertug15
17-03-2011, 16:01   |  #38  
Üye
59 mesaj

Arkadaşlar biz toplama pc ile markayı karşılaştırıyorsak eğer tabiki toplama tabi firaristt arkadaşında dediği gibi toplayan kişinin bilgi sahibi olması şart! Ama toplama pc ile ailenware yi karşılaştırıyorsak başlık niye toplama vs marka. toplama vs alien ware olması gerekmez mi? ayrıca yine oda dolusu param olsa bi sisteme değerinden fazla para vermem.

Son Düzenleme: ertug15 ~ 17 Mart 2011 20:52
rap1997
01-04-2011, 19:30   |  #39  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

detroit kendisini çok bilgili sanıyo pc me laf atmışın sen önce kendikine bak ayrıca sistemimim bir tek ekran kartı kötü onuda bu yaz sbsden sonra HD 6950 veya 6970 ; GTX 560 alcam ayrıca sen bnm gibi bi bilgisayarı benim aldığım zamanda 1250 TL ye anca i3 lü alırdın senin gibilerle tarmışmaya girmicem çünkü sen çok anlıyon bilgisayardan

CarlJohnson
01-04-2011, 22:40   |  #40  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

konuyu acan arkadas verilen ilk cevaptan itibaren kendini üst düzey olarak görmüş ve ne yazıkki saygıdan cok savunma ve sizin gibi salaklar varken toplama alınır zaten asıl olay marka pc!! izlenimi uyandırmıstır yazık daha sonrada tartısamıcaksanız girmeyin olaya vs demiş..sen direk alienware fan boy tarzı konusmussun artık parca toplamayan yer mi var apple telefon işlemcisini samsung dan alıyor baskası baskasından alıyor kim tutar seni alienware a paran yetiyorsa madem soru cevap seklinde actın sizce hangisi diye o zaman kendi düşündügünü millte uzun uzun dayamak yerine adam gibi dinlersin arkadas..marka da marka..o zaman git al..yok uyumluluk yok bilmem ne..evet alienware süper alet..monsternotebook almayı dusunuyordum daha 1 hafta onceye kadar o alette süper herseyi hazır kurulmus ve stabil..ama 2500 tl den baslıyor hepsi azcık bişiler yükseltsen 3000 3500tl vs diye artıyor..arkadasların bana topladıgı kasa ile "firarist sagolsun"donanımhaber testlerinde butun oyunları neredeyse 120fps ortalamayla en yuksekverimlilikte oynama imkanım var monster veya alienware da ise bu durum cok daha kısıtlı 30fps ye kadar düşüyor battlefield bc2 ve fiyatları farklı..toplama kasa daha ucuz eger gerekli teknik bilgi varsa tabiki her türlü toplama..ama paranız bol ise gidin marka alın kurulmus sisteminiz güzel şekil kasanız marka ibareli logonuz ve karizmanız olsun..tabi cepten cıkan min 2500+ tlden bahsetmiyorum..bu ne bicim konu ne bicim tartısma arkadas..sacmalık..adam soru diye konu acmıs saldırmıs da saldırmıs onune gelene seviyesiz demişsin bakkal manav demişsin..herkesin düşüncesi kendinedir kardesm senin paran varsa biz ne yapalım git al 5000tl ye alienware hayrını gor..kapagıda aç kapat arada aldıgın marka hosuna gitsin..biraz daha anlayıslı cevaplarla savunursanız daha iyi olur su konuları..daha ilk mesajda forumu konuyu tartısma yuvasına cevirmeyin..ankete cevap verenlerdede yanlıs gormediysem %93 toplama demiş zaten..bu konuda cok iyi bilgi sahibi insanlar var adem kaya/recep Baltaş/firarist..donanımhaberdeki tavsiye edilen sistemler vs..hangisi marka tavsiye etmiş acaba..insanlar daha cok performans alıyor daha cok secenek buluyor kendine toplamada..ve genel olarak bütcelerde aşırı degisiklik gosteriyor..
marka bilgisayar olarak ta hep ( 1. ve 2. sayfayı okudum 3 e bakmadım arada varsa kusura bakmayın)
alienware tarzı seylerden bahsedilmiş 1000tl ye 1500 tl ye satılan casper vs pc lerin neredeyse hicbiri bes para etmiyor..
alienware ında fiyatları keske yurtdısı fiyatı olarak kalsada alsak bizde kurulmus stabil kasa..maalsef orada 2500 dolara kursam burada 5500tl den asagı cıkmıor fiyat...

Son Düzenleme: CarlJohnson ~ 01 Nisan 2011 22:49
rap1997
02-04-2011, 10:10   |  #41  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

bnce alien ware ın kasası güzel ama onun yerine bi coolermasterin ATX kasalarından fiatları 500TL filan bnce onların görünümü daha çok hoşuma gidio

ogZ10
02-04-2011, 22:49   |  #42  
Yıllanmış Üye
104 mesaj

tabii ben toplama yanlısıyım bize cahil diyen insana bak fikrini söylersin olur biter öbür yandan gerçekten mantıklı da konuşabiliyorsun kaç kişiye karşı mücadele ediyon vallahi iyi dayanıyon şimdi sana son teknoloji bi sistem toplayım

işlemci:AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 3.3GHz Turbo Core 9MB Cache İşlemci 465
anakart:ASUS Crosshair IV Extreme AMD 890FX/SB850 AM3 DDR3 2133 (O.C) Anakart 714
ekran kartı:sapphire hd 6990 1400
ram: CORSAIR 12GB (3*4GB) Dominator GT DHX+ DDR3 2000MHz CL9 Air Flow II Fanlı RAM 420
monitör:VIEWSONIC 23.6" V3D241WM 3D GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR 963
kasa:coolermaster haf-x 942 372
hdd:WD 3.5" 2TB Caviar Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 310
güvenlik yazılımı:KASPERSKY KASPERSKY INTERNET SECURITY 2011 (5 KULLANICI) 100
dvd yazıcı  :LG 10X BH10LS30 Blu-ray Yazıcı-Okuyucu, DVD Yazıcı (Kutulu) 255(novabilglsayar)
işletim sistemleri:MICROSOFT Windows 7 Ultimate Türkçe 381
toplam:5380

Son Düzenleme: ogZ10 ~ 02 Nisan 2011 22:54
İntel İtanium
17-05-2012, 18:24   |  #43  
İntel İtanium avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
239 mesaj

marka bilgisayar çünkü donanım uyuşmazlığı için söylüyorum(tabi burada toplama yapan dahilere hakaret etme amacı yok)

EjderhaNefesi
17-05-2012, 19:19   |  #44  
Üye
88 mesaj

doğukan ölüyü dirilttin.tebrikler :D

ClubberS_ENjoY
04-08-2012, 15:36   |  #45  
ClubberS_ENjoY avatarı
Taze Üye
3 mesaj

İşini bilen biri zaten hazır sistem almayı pek tercih etmez. Çünkü hazır sistemlerde artı eksi dengelemelerini çok yapıyorlar.  Adam işlemcisini iyi koymuş ram'den kesmiş. Ram koymuş ekran kartı dandik. Ekran kartı koymuş işlemci kötü vs. vs. vs. ...

Ancak kendi gördüklerinizle kurduğunuz bir toplama bilgisayar ile hazırları hem fiyat olarak hem performans olarak ezer geçersiniz. Ancak hala isme para öderim derseniz zaten diyecek birşey yok :)

aliilke12
16-09-2013, 03:31   |  #46  
aliilke12 avatarı
Yeni Üye
21 mesaj

benim pek fazla bilgim yok ama bütcesi 1500 den alt olanlar kesinlikle "bu isi gercekten bilen birisine" pc toplattirmali yok anakart islemciyi destekler mi güc kaynagi ekran kartina yeter mi  ramlar uyumlu mu yoksa en iyisini istiyorsaniz bütcede varsa alienwere alin ama toplamanin en büyük avantaji sürekli upgrade yapabilme olanagidir ben tek basima pc toplayamadim denedim yapamadim ve pc toplamanin profesyönellik gerektirdigini anladim anlamayan adam en dandik sistemi bile calistiramaz...