Tüm işletim sistemleri ve en iyi cepler...

CHIP Online
18-03-2010, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Symbian, iPhone OS, Android, Windows: Tüm işletim sistemleri ve en iyi cepler... Hepsi burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tum- ... i-cepler_18789.html

Resimlerle: En gereksiz 10 iPhone uygulaması

Android, Symbian, iPhone, Windows Mobile veya Blackberry: Her cep telefonu işletim sisteminin kendine has zayıf ve güçlü yanları var. Bu yüzden cep telefonu seçerken işletim sistemi büyük bir rol oynuyor. Her işletim sistemine has en iyi cep telefonlarını ve uygun fiyatlı alternatiflerini gösteriyoruz.

Yeni bir cep telefonu almayı planlayanlar cep telefonunu ne için kullanacağına karar vermeli. Özel ihtiyaçlar için farklı işletim sistemleri tavsiye ediyoruz. Zira her cep telefonu platformu aynı performansı sunmuyor. Özellikle söz konusu durum kullanım ve performans ise satın alma kararı sırasında her işletim sisteminin karakteristik niteliklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Örneğin çoklu görev çalıştırmaya (multitasking), yani aynı anda birden çok program kullanmaya ağırlık veriyorsanız Symbian veya Windows Phone yüklü bir telefon seçmelisiniz. İş hayatınızda sizi yalnız bırakmayacak, hızlıca e-postalarınız kontrol edebileceğiniz bir telefon mu arıyorsunuz? O zaman Blackberry atına binmelisiniz. Sezgisel kullanım ve mümkün mertebe birçok programa erişip cihazınızı genişletmek istiyorsanız ya bir Apple ya da Android cep telefonuna yönelmelisiniz. İlerleyen sayfalarda her mobil işletim sisteminin en iyi temsilcisini ve buna paralel uygun fiyatlı alternatifini göstereceğiz.

Tüm konu: Tüm işletim sistemleri ve en iyi cepler...

İzleyin: Symbian^3 tanıtım videosu

Resimlerle: En gereksiz 10 iPhone uygulaması

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sİzin tercihiniz hangi işletim sisteminden yana?

posicor
18-03-2010, 01:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
358 mesaj

Şu anda favorim maemo, ama ileride değişecek gibi görünüyor çünkü nokia maemo'dan desteğini yavaş yavaş çekiyor.Belki ileride android'i tercih edebilirim.

Bu arada güncel bir düzeltme : windows 7 malesef multitasking'i desteklemeyecek gibi görünüyor.

alpalp1977
26-03-2010, 21:55   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Tüm işletim sistemleri demişsiniz. Maemoyu göremedim?