Turkcell'in sınırsız interneti sınırlı mı?

CHIP Online
25-09-2008, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

iPhone kontrat paketlerinde sınırsız internet lafı geçiyor; küçük notlar çok farklı şeyler söylüyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Turk ... inirli-mi_8871.html

Buradaki haberimizde
iPhone 3G'nin türkiye'de hangi kontrat şartları altında ve ne kadara satışa çıkacağını duyurmuştuk. Haberi dikkatle incelerseniz, Turkcell paketlerinin tümünde "Sınırsız internet paketi" cümlesinin geçtiğini göreceksiniz.

Ancak Turkcell'in [url=""]web sitesinde "Notlar" başlığı altında[/url] yer alan 2 madde kafaları karıştıracak kadar ilginç. Bu 2 maddede Turkcell kullanıcılarına ne diyor?:

- Sınırsız internet paketi, ortalama kullanım kriterleri esas alınarak aylık 3GB kullanımı içerir.

- iPhone paketleri kapsamındaki internet paketi iki fatura dönemi arası için geçerlidir ve 3GB ile sınırlıdır. Paketten iki fatura dönemi arasında kullanılamayan paket datası bir sonraki aya devretmez. Paket aşım ücreti 0,15YTL/MBdır.

İşte bu 2 madde, Turkcell'in "sınırsız internet paketi" sözünün tam tersini söylüyor. Bu durumdan şu iki sonucu çıkartmak mümkün:

- Turkcell aslında iPhone 3G alacak olan kullanıcılarına sınırsız internet sunmuyor.

- Web sitesinde önemli bir yanlış yapılmış ve bu 2 madde hata sonucu sayfaya eklenmiş.

İşin aslını öğrendiğimizde, yine buradan sizinle paylaşacağız...

Tüm konu: Turkcell'in sınırsız interneti sınırlı mı?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu olayın altında yatan ne?

Hallederiz_87
25-09-2008, 21:39   |  #2  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
934 mesaj

Tamamen Tüketiciyi AldatmacaOha!

sahsenemmmm
26-09-2008, 11:29   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

insanların kafalarını karıştırmak sadece.saflara yem atmışlar

omerkose88
26-09-2008, 15:57   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

kafa  karıstırarak kullanıcıların  dıkkatını  beles ınternet altında satmak  sonra da kullanıcı  ucretsız  gıbı  ıstedıgı gıbı gırecek  ve  sonra da o alt yazıı fark etmedııı  ıcın fatura gırecek  bu aynı  su bedave  mesajları gıbı oluo once bedava denemesı dıo sonra  da  abone  edıo sızı snra da  fatura  ode  hıc yere  ......

bloom24
27-09-2008, 16:21   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

Bir yanlışlık değil kandırmaca hem de planlı bir kandırmaca kim bilir kaç uzmanla hazırlandı bu reklam kampanyası...

justen
27-09-2008, 16:32   |  #6  
justen avatarı
Yıllanmış Üye
163 mesaj
omerkose88
kafa  karıstırarak kullanıcıların  dıkkatını  beles ınternet altında satmak  sonra da kullanıcı  ucretsız  gıbı  ıstedıgı gıbı gırecek  ve  sonra da o alt yazıı fark etmedııı  ıcın fatura gırecek  bu aynı  su bedave  mesajları gıbı oluo once bedava denemesı dıo sonra  da  abone  edıo sızı snra da  fatura  ode  hıc yere  ......
Ömer kardeşim dediklerin doğru olabilir ama yazdıklarımıza biraz daha dikat edelim.Beğenmedim

lmmercan
28-09-2008, 02:33   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

bu durum iphone la ortaya çıktı belki ama çok uzun zamandır böyle, askerdeyken internet kullanmak için araştırmıştım. hem sınırsız hem hemde 3gb la sınırlı olmasını anlayamamıştım. ama şaşıracak bir şey yok bence "turkcelliyle konuşmanın en ucuz yolu turkcelle" diye reklam yapan dan ne beklersin.. tabiiki turkcelle olacak..
turkcell kadar pazarlama taklacısı; normal olan ve /veya diğer operatörlerde zaten var olan uygulamaları yada olması gereken uygulamaları bir lütuf yada kampanya gibi gösteren bir firma daha olamaz dünyada.

kısacası bu kadar büyük bir firma ve bu kadar küçük hesaplar...yazık...

EgeHan
29-09-2008, 11:50   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Burasi Turkiye..Tipki sigorta yaptirirken sozlesmede,aslinda sigorta firmasini sigortaladigimizi veya kredi karti alirken yapilan sozlesmede bankanin ileride iflas etmesi halinde tum zararina ortak oldugumuzu biliyormuyuz?Hayir bilmiyoruz cunku bu tip sozlesmeler saf insanlari kandirabilmek icin hazirlanir ve beceriksiz veya bunlardan nemalanan devlet buyuklerimiz seyreder.

Semih Özyurt
29-09-2008, 14:55   |  #9  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

tamamen kandırmaca ıponenın yanında sadece 100mb veriyorlar o kadar bide o kadar ıpone çıkıcak diye bekledım özelliklerine bakınca husrana uğradım bence ipone cok gerekksiz megapixsel olarak bakıyorum 2 mp kamera koyulmuş fiyatı 8gb 635euro ne gerek varki bugun piyasada bunu 2-3 e katlıycak telefonlar mevcut

şahsen

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 29 Eylül 2008 14:58
berkkarabacak
01-10-2008, 19:42   |  #10  
Üye
68 mesaj

ADRAMİYİ Saçmalama ltfn o herkesin maddi durumuna göre değişir ben gunde 1 milyar kazanan biri olsam nie 200 mılyonluk telefon alıyım arada sadece 1 gb daha fazla memorysi olsa fiyatı 1 milyar olsa onu alırım çünkü zenginim o kişiden kişiye göre değişir TURKCELLİN yaptığına ise resmen YUH diyorum

mahsun494
01-10-2008, 22:16   |  #11  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

ya gerçekten arkadaşlar bu önemli yada madelleri niye kısa vede uzun yazıyorlar anlamış değilim