USB beLLeği tanımıyor

AveCiAL
08-02-2008, 17:15   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

Sandisk 1gb Lık yeni bir fLash beLLek aLdım bnuu evdeki kendi biLgisayarımda denedim ve beLLeği taktığımda beLLeğin arkasında buLunan ışık 3-5 saniye kadar yanıyor ve sonra kendiLğinden sönüveriyor biLgisayarmda bu Flash beLLeği tanımıyor ve beLLek diğer biLgisayarLarda sorunsuz çalŞıyor sizce probLem nerde?

AveCiAL
13-02-2008, 16:15   |  #2  
OP Yeni Üye
41 mesaj

ya beyLer birisi anakrt chipset driverini günceLLe dedi biriside biosdan bi kaç ayar yapman gerk dedi sizce doru mu yanLş bişi yapmaya korkuyorumda?

uGuR.uK
13-02-2008, 17:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

anakartının marka ve modelini orenceksin(everest programı ile yapabilirsin), sora üretici sitesini girip modeller icinden kendi modelini bulcan. orda senin anakarta uygun bios icin indirme kısmı vardır(bios update, download bios vs. gibi), oraya girip en son tarihte yayınlanan hangisiyse indirceksin pcye. nasıl update edecegin o sayfada yazar yada indirdigin dosyanın icinde read me(beni oku) olur. bu islemi yaparken iyice bilio olman lazım ve pcnin kapanmaması lazım, yükleme işlemi biraz uzun sürebilir veya takılmış gibi durabilir, sen asla elleme ve reset atma. bole yaparsan yada yükleme sırasında pc kapanırsa tekrar calıstırmak biraz cetrefilli olur.

MeZaR
13-02-2008, 18:20   |  #4  
Üye
75 mesaj

BIOS eger guncellerkenn kapanırsaa bıoss buyuk ıhtımall yanıyoo elektrikk kesılebılır bence bıos guncellemenı tavsıye etmıyorum

erkanc
13-02-2008, 19:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

keşke anakartını istemini de yazsaydın daha sağlıklı bilgiler verebilirdik via chipsetli anakartların bazılarında bu tür sorunlar sürücü ile aşılabiliyor hatta atinin eski yongalarında da usb sorunları vardı sürücü güncellemleriyle aşılabiliyordu sana başka tavsiyem eğer usbler sorunluysa girşleri pci yuvasına takılabilen usb karlardan alarak bu sorunun önüne geçebilrsin

AveCiAL
14-02-2008, 20:29   |  #6  
OP Yeni Üye
41 mesaj

ya ayrıca şimdi akLma geLdi söLemek :S ben biLgisayarıma format attıktan sonra oLmaya başLadı bu oLay formattan önce biLgisayarım sapasağLamdı hiçbi sorun oLmuyordu ki ayrıca eski biLgisayarında hiçbişiyin günceLLeştirmesi yapıLmamştı anakart markasıda anLamadım gtti everesti açıyorum ama anakart markası diye bi yazı göremedim bisürü yazı yazıyor birisi resimLe gösterebiLir mi ayrıca anakart markası nerede yazıyor diye ?

iLginiz için çk teşşkrler

abh_pc
24-07-2008, 11:43   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar pcnin usb girişleri flaş belleğimi tanımıyor takılı aygıtlardan birini tanımadıgı için algılayamıyor diye hata msji veriyo.ama yazıcı taktıgımda algılıyor.flaş bellek başka pclerde açılıyor.başka flaş bellekler ise benim pcde çalışmıyor.usb 2.0 yükledim olmadı,diğer girişleri denedim olmadı,biosdan denedim yine olmadı ne yapıcamı şaşırdım yardım edin.pc de min xp sp2 kurulu

angutbettin
13-03-2009, 20:47   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

aynı sorun bendede mevcut hiç bi yerde cevap bulamadım. bu meseleyi bilen kimse yok mu. evdeki pc de flash bellek çalışıyor. işyerinde çalışmıyor. evde xp sp3 yüklü. işyerinde win2000 pro sp4. daha önce çalışıyordu. birden görmez oldu. yazıcıyı usb ye takınca tanıyor. yazıcı takılıyken flashdiski takınca yazıcı bağlantısını koparıyor flashdiski de hiç görmüyor. flashdiski söktükten sonra yazıcıyı yeniden takıyorum usb ye fakat yeniden yüklemek zorunda kalıyorum . yazıcıyı tamamen kaldırıyorum sistemden flasdiski takıyorum yine görmüyor fakat yazıcıyı takar takmaz tanıyor. aletin sitesinden tüm driverleri indirdim. ayrıca sp4 ü yeniledim usb 2.0 yükledim hiç bir yararı olmadı.

yavuzkackar
20-03-2009, 16:56   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

aynı sorun bendede var.bilgisayarımda flaşı açmıyor başka yerde açıyor ve bazı flaşları açıyor.format attım yine değişmedi.herşeyi sıfırladım yine olmadı.acer aspire 5100 marka laptop var.bilen varsa lütfen yardım.

Süleyman.
20-03-2009, 17:10   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

usb sürücüsünden kaynaklanmasın? sürücüyü gencelleştirmeyi deneyin bir de.

trinity
20-03-2009, 17:54   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

usb girinde sorun olabilir mesela benimki geçen ay yiğenim içine kalen ucunu sokmuş şimdi çalışmıyor

kmc
28-03-2009, 16:46   |  #12  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

Bence windows tan kaynaklanıyor ,  Linux , pardus , unix gibi işletim sistemlerinde çalıştırabilirsin usb ni dene ve gör ;) aynı şey external harddisc imin başına geldi oradan biliyorum...

Son Düzenleme: kmc ~ 28 Mart 2009 16:47