USR 9108 kablosuz sinyal güçlendirici yapma

murdochordacx
28-11-2013, 00:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba,

Benim bir konuda yardıma ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok sevinirim. Sorunum özetle şöyle;

Müstakil bir evde oturuyorum ve evimde Uydunet internet kullanıyorum. Turksat'ın taktığı modem Netmaster model ve modem de 3.katta. Benim bir de eskiden kalma USR 9108 modemim var. Aşağı katlarda sinyal çok güçsüz olduğundan, USR 9108 modemimi sinyal güçlendirici olarak kullanmak istiyorum ve orta kata monte etmek istiyorum. Bunun için gerekli ayarlamalar konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

murdochordacx
05-01-2014, 21:28   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

Tabi hemen veriyorum

Uydunet modemim NetMASTER CBW-383Z4

Güçlendirici olarak kullanacağım modemim USRobotics 9108

En kısa sürede cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler. İyi akşamlar.

odaben
30-09-2016, 04:54   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: Emir Menekseli  
İlk Önce USRobotics 9108 Modeminin Modem Arayüzüne Girerek Wifi İsmini Falan Ayarladıktan Sonra DHCP 'yi Kapatıyoruz. Daha Sonra NetMASTER CBW-383Z4 Modeminin Arka Kısmındaki 4 Adet İnternet Kablo Giriş Portuna Bir Kabo Takıp USRobotics 9108 Modeminin Arkasındaki 1. Sarı Porta Takıyoruz. İki Modemindede İnternet Olmuş Oluyor. USRobotics 9108 Modemini 1 ve 2. Katın Orta Kısmına Monte Edip İnternetinin Menzlini Genişletebilirsin.
İyi Akşamlar , Kolay Gelsin.
peki aynı modemin usb girişine Avea jet yada Vodafone vodem takıp gücü artırıp interneti yine paylaşabilirmi?