Veritabanında sorunu ( Error resmini de ekledim)

arina
12-04-2015, 10:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

VB6.0 ile bir Stock progrmaı yaziyorum ama Yeni kayıt bölümünde şöyle bir sorun ile karşılaştım.

programda Veritabanına bağlanmak için Adodc Nesnesini kullaniyorum. zaten resimde de görünüyor.

bu sorunu çözebilmem icin ne yapmam lazım? farkli bir kod varsa arkadaslar paylasabilir. bu konuda yardimci olursaniz sevinirdim.

selamlar

mehmet_93
12-04-2015, 11:40   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

dosya bulunamadı diyor. İsmine de bakarsan teknik birim.mdb.mdb  yazmışsın muhtemelen kodda bi yerde uzantıyı iki kere ekliyor ve bu da dosyaya ulaşılamamasına neden oluyor. Dosya adını teknik birim.mdb.mdb olarak düzelt veya kodu doğru dosya adına göre düzelt.

arina
12-04-2015, 14:16   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

sizin dediginiz gibi duzelttim ve istool programi ile, programimdan bir Exe olusturdum benim bilgisayarda sorunsuz calisiyor

ama baska bilgisayara nakil edip, kurup calistirdigimda programim Veritabani dosayasina baglanmiyor. yani okumuyor. bu sorunu

gidermem icin ne yapmaliyim.

Tesekkurler...

mehmet_93
12-04-2015, 15:27   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

dosya yolu c:\programfiles\microsoft visual stdio\vb\ gibi belirtmişsiniz ya karşı pc de o dosya yolu olmayabilir. Vb6 yı bilmem ama dosya yolunu programın açıldığı yer şeklinde belirleyebilirsiniz.

arina
12-04-2015, 16:22   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Tesekkurler.

Setup Factury programini indirdim onunla bir Exe olusturdum. sorun giderildi. suan programim Windows'un her versiyonunda

sorunsuzca calisiyor.

cavap icin tesekkurler