Video İndirmek İçin Uğraşmayın

YasarS
13-06-2010, 15:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Arkadaşlar,
Forumda rama yaptım bu konu hakkında bilgiye rastlamadım.Birçok kişi izlediği videoyu indirmek için eklenti,program vs şeylerle uğraşıyor.Aslında izlenen video otomatik olarak zaten bilgisayara inmiş oluyor.Nasılmı,Videonun oynatılması için arabelleğe alınması gerekiyor işte biz bu konumu bulduğumuzda videoyu orda göreceğiz.Birçok kişi bunu biliyordur ben bilmeyenler için yardım maksatlı açıyorum bu konuyu.
1-İnternet ortamındaki videoyu tamamen bitene kadar izliyoruz.
2-Araçlar-internet seçenekleri-bölümünde çıkan pencerede üst bölümde yazan ayarlar sekmesine tıklayınca çıkan seçeneklerden dosyaları görüntüle dediğimizde cookie'lerin olduğu sayfa açılacak.Sayfada üstlerde boyut yazan bölüme tıkladığımızda boyutu yüksek olan dosya yani izlediğimiz video en üst tarafta yerini alacak.Onu ordan alıp masaüstüne yapıştırıp yeni bir isim verdikten sonra nokta koyup avi olarak formatlarsak video windows medya işareti alacak.Örnek:(araba.avi)Artık gerisi size kalmış.Çeşitli converter programları ile formatını değiştirebilirsiniz yada k-lite kodek paketi yüklü ise indiği formatla aynı kalitede izlenebilir.
Not:Bu ipucu sadece küçük boyutlu ve paylaşıma açık videolarda işe yarar.Ayrıca bu işlemi yapmadan önce çerezleri silip işleme başlayın bu şekilde videoyu çabuk bulursunuz.

Son Düzenleme: YasarS ~ 13 Haziran 2010 15:55
YasarS bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
OxiGaN
15-06-2010, 15:25   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

yıllardır bu şekilde izlediğim videoları bi kenarda saklıyorum :)

YasarS
15-06-2010, 19:35   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj
Alıntı: OxiGaN  
yıllardır bu şekilde izlediğim videoları bi kenarda saklıyorum :)

İlk önceler bende bu dosyalar nedir diye sorar dururdum meğer video dosyaları imiş.Nerden bileyim video dosyasına benzemiyorki sadece birlikte aç komutu verip media player classic ile açana kadar ne olduğunu çözememiştim :))

Samet.
20-06-2010, 01:09   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Her ne olursa olsun anlattığın yöntemde uzun iş :P

Ben opera cache kullanıyorum ne ek bir programa ihtiyacım kalıyor ne de başka birşeye

mcafee23 ayrılmıştır
20-06-2010, 01:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

ıdm kullanın izlemeye bile gerek kalmadan indirin

saslove1984
09-07-2010, 21:48   |  #6  
Yıllanmış Üye
463 mesaj

boyut tan en büyükleri sıraladıktan sonra bulması daha kolay komple silmeye gerek. özellikle de firefox ta cacheviewer eklentisiyle çok daha kolay tavsiye ederim

jinglebee
07-04-2016, 09:58   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

İleri kullanıcılar için iyi olabilir ama teknik açıdan çok aşina olmayanlar için felaket reçetesi gibi. Sitelerden gelen her türlü dosya orada ve bir çok siteden gelen dosyalardan virüs kapma ihtimali çok yüksek. Bunun yerine basit bir sürü indirme programı var. Onlardan birini kullanabilirsiniz. Daha güvenli ve kolay. Apowersoft ücretsiz video indirici tavsiye edebilirim.

http://www.apowersoft-tr.com/ucretsiz-video-indirici

Suleyman Bozkurt
23-06-2016, 02:50   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Bu video bakabilirsiniz hem çogu siteyi destekliyor hem de çok kolay
https://www.youtube.com/watch?v=b5eOAeYoZcU
youtube.com/watch?v=b5eOAeYoZcU[

Son Düzenleme: Suleyman Bozkurt ~ 23 Haziran 2016 02:51
notdefterinet
28-06-2016, 17:20   |  #9  
Taze Üye
18 mesaj

en güzeli kullanmamak lakin illaki lazım oluyor.