vistalı windows arka plan değişmiyor

HPQ-User
07-11-2008, 00:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

INSOMNIA sormuş:
windows vista kullanıcısıyım, masaüstü arka plan değişmiyor. Masaüstü tek renk halinde. Ayrıca klasör içerisinde fotoğraf formatında olan dosyalar; görünüm bölümünde büyük simgelerdeyken fotoğraf görünmüyor. bu konuda bilgisi olan var mı ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
üretici: casper

İşlemci: çift çekirdek 2.13

1.00 GB RAM

Sistem türü : 32 bit İşletim Sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Banned
07-11-2008, 01:48   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sorunuzun iki başlık tek resimle cevaplayayım.

a.) Masaüstü arkaplanın değişmemesi.Sisteminiz korsansa veya belirlelen süre zarfında etkinleştirilmediyse masaüstü arkaplanı siyah olmakta ve sorun çözülünceye kadar değişmemektedir. Sizin sorununuz bundan kaynaklanıyorsa etkinleştirme yönünde çzöüm arayın. Sorun etkinleştirme değilde hatadan kaynaklanıyorsa;

Başlat- çalıştıra gpedit.msc komutunu  verip açılan ekranda (resimde 1 olaak verdiğim ekran)  resimde belirttiğim yere gelip tüm değiştirilmiş ayarları tıklayıp yapılandırılmadı olarak ayarlayıp kaydedin.Sistemi yeniden başlatıp arkaplanı değiştirin.Birzahmet bunu kişiselleştirme menüsünden yapın.

b.) Bilgisayarım-özellikler-gelişmiş sistem ayarları seçeneğinden resimdeki 2 ile belirttiğim menüye ulaşıp simgeler yerine küçük resimler göster seçeneğini aktif hale getirin.

Son Düzenleme: khramn ~ 07 Kasım 2008 01:53
_PRESS_
09-11-2008, 14:44   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle sorunuma karşı yorum getirdiğiniz için teşekkür ederim. Yanıtınızı iki konuda açıklamışsınız. Kullanıcısı olduğum VİSTA Casper'in hediyesidir. Dolayısıyla aktivasyonla ilgili bir problemim yok. b.) seçeneğinde açıkladığınız uygulamayı kontrol ettim. Sistemimde zaten simgeler yerine küçük resimler göster seçeneği aktif.
Dolayısıyla benim problemim devam ediyor. Bu konuda bilgisi olan kullanıcılardan yardımcı olmalarını bekliyorum.

Teşekkürler

khramn
Sorunuzun iki başlık tek resimle cevaplayayım.

a.) Masaüstü arkaplanın değişmemesi.Sisteminiz korsansa veya belirlelen süre zarfında etkinleştirilmediyse masaüstü arkaplanı siyah olmakta ve sorun çözülünceye kadar değişmemektedir. Sizin sorununuz bundan kaynaklanıyorsa etkinleştirme yönünde çzöüm arayın. Sorun etkinleştirme değilde hatadan kaynaklanıyorsa;

Başlat- çalıştıra gpedit.msc komutunu  verip açılan ekranda (resimde 1 olaak verdiğim ekran)  resimde belirttiğim yere gelip tüm değiştirilmiş ayarları tıklayıp yapılandırılmadı olarak ayarlayıp kaydedin.Sistemi yeniden başlatıp arkaplanı değiştirin.Birzahmet bunu kişiselleştirme menüsünden yapın.

b.) Bilgisayarım-özellikler-gelişmiş sistem ayarları seçeneğinden resimdeki 2 ile belirttiğim menüye ulaşıp simgeler yerine küçük resimler göster seçeneğini aktif hale getirin.

Banned
09-11-2008, 18:37   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj

Arkaplan hakkında bilgi vermemişsiniz.Sisteminizde lisans proplemi yoksa umarım veriğim çözüm umarım işinize yaramıştır.
''Başlat- çalıştıra gpedit.msc komutunu verip açılan ekranda (resimde 1 olaak verdiğim ekran) resimde belirttiğim yere gelip tüm değiştirilmiş ayarları tıklayıp yapılandırılmadı olarak ayarlayıp kaydedin.Sistemi yeniden başlatıp arkaplanı değiştirin.Birzahmet bunu kişiselleştirme menüsünden yapın.''

_PRESS_
10-11-2008, 11:34   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

Üzgünüm, kullandığım PC söylemiş olduğunuz özelliklere sahip değilmiş. Vista Home işletim sistemine sahibim. Anlatmış olduğunuz menüye ulaşamıyorum.

"Her Windows Vista sürümü Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisine sahip değil. Sadece Vista Business, Enterprise ve Ultimate buna uygun şekilde donatıldı." bu paragrafa CHIP.COM'dan ulaştım.

Problem devam ediyor.

khramn
Arkaplan hakkında bilgi vermemişsiniz.Sisteminizde lisans proplemi yoksa umarım veriğim çözüm umarım işinize yaramıştır.
''Başlat- çalıştıra gpedit.msc komutunu verip açılan ekranda (resimde 1 olaak verdiğim ekran) resimde belirttiğim yere gelip tüm değiştirilmiş ayarları tıklayıp yapılandırılmadı olarak ayarlayıp kaydedin.Sistemi yeniden başlatıp arkaplanı değiştirin.Birzahmet bunu kişiselleştirme menüsünden yapın.''
Banned
10-11-2008, 14:45   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj

Eh en iyisi sisteme güzel bir home premium kurup kullanmanız, sorunlarınız kökten çözülecektir. Yalnız bilmeniz gereken tüm vista sürümlerinde arkaplan değiştirme ve istediğin resim/ fotografı arka planda kullanma seçeneğiniz vardır. Buda demek oluyorki belki sorunu yöönetim ayarlarından çözemiyorsunuzdur ancak forta atınca tüm sorunlarınız çözülecek ve siz sisteminizi normal kullanacaksınızdır. Eğer  sisteminiz vista starterse kesinlikle uğraşmadan başka sürüm kullanın, eğer home bazic se kurttarma yada yeniden kurulum yapabilirsiniz.

arkaplanda
14-11-2008, 13:35   |  #7  
Taze Üye
15 mesaj

Merhaba ;

Herhangi bir resime sağ tıklayıp arkaplan olarak ayarla demeniz işi çözecektir.Beğendim Hatta hazır resimlere tıklayıp arkaplan olarak ayarlarken http://arkaplanda.com da bilgisayarınıza göre bir sürü çözünürlükte wallpaper bulabilirsiniz...

jst006
26-12-2009, 23:40   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar masaüstü arka planı bende siyah renkteydi ve masaüstü arka planı olarak seçtiğim hiçbir resim (bilgisayar kapanmadan hemen öncesine kadar çok çok kısa bir süre haricinde) görünmüyordu.
Probleminiz buysa yapmanız gereken;
1-Denetim masasını açın
2-Erişim Kolaylığı Merkezini açın
3-Bilgisayarı kolayca görülebilir hale getir'i tıklayın
4-Ekrandaki öğeleri görmeyi kolaylaştır'ın altında bulunan "Arka plan görüntülerini kaldır (kullanılabiliyorsa) yazısının önünde bulunan kutudaki tık'ı kaldırın ve tamam'ı tıklayın probleminiz hallolacak.