Windows 7 Ultimate mi,yoksa Professional mi?

ultra-durable
30-12-2009, 14:17   |  #26  
ultra-durable avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
292 mesaj

Hepsi aynı tek farkları bazı programların eksik veya fazla olması

ultra-durable
30-12-2009, 14:19   |  #27  
ultra-durable avatarı
Yıllanmış Üye
292 mesaj
Alıntı: My Emo  
Ben Win7 Pro yükledim. Başlat menüsündeki oyunlar yok. Bu normal mi yoksa yükleme hatası mı yaptım?

Yoo bende Win 7 Prof kullanıyorum aynı oyunlar yok

Kapalı Hesap (158332)
30-12-2009, 16:05   |  #28  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj

Tabiki Windows 7 Ultimate. Tartışmasız.

Saygılar.

Sefa Adak
30-12-2009, 16:58   |  #29  
Yıllanmış Üye
1,824 mesaj

Tabiki herşey için Ultimate derim..

kirpikral123
30-12-2009, 18:20   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

bence home basic.Gereksiz servisler kapalı.Ram tuketen ram canavarı olan aero yok ve hızlı.

doganbaris
22-01-2010, 10:24   |  #31  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar hepinizden çok özür diliyorum ama, ne kadar cok ve ne kadar gereksiz cevaplar vermişsiniz. Santiagoraman çok net bir soru sormuş. Bence bu, sence şu diye cevap verilecek bir soru değil. Deneyenlerden performans konusunda bilgi, genel bilgisi olanlar da farklılıklar hakkında bilgi verebilir. Nedensiz sonuç ne işine yarayacak ? Tekrar özür diliyorum ama, adsız, sahipsiz bir sürü forumda bu tür mesajlardan dolayı bilgi kirliliği zaten mevcut, bir de chipi kirletmeyin. 3 sayfa mesaj var, sadece 1 tane cevap...

Santiagoraman ; Yüklemişsindir sen çoktan ama...

servisler arkadaşın dediği gibi tetikleme ile başlamasından dolayı, performansta bu anlamda fark yaşamazsın. Ancak professional da olmayan Aero glass remoting özelliğinden dolayı biraz fark yaşarsın. İşlemcin kuvvetliyse bunu hissetmezsin. Bir de ilave özelliklerden dolayı gelen harddisk yükü olur. prof ile ultimate arasındaki başlıca farklılıklar aşağıda, bunlar ultimate'de olup, prof'ta olmayanlar. Umarım yardımcı olur. aşağıdaki bilgiler http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions adresinden.

Aero glass remoting , Windows Media Player multimedia redirection , Audio recording over Terminal Services , Multi-display Terminal Services , Enterprise Search Scopes , Federated Search , AppLocker , BitLocker Drive Encryption , BranchCache Distributed Cache , DirectAccess , Subsystem for Unix-based Applications , Multilingual User Interface Pack , Virtual Desktop Infrastructure (VDI) Enhancements , Virtual Hard Disk Booting

noluftu
23-09-2010, 20:50   |  #32  
Üye
50 mesaj

Yazılanların hepsini okumadım. Kendi konfigürasyonum açısından Ultimate sürüm daha yavaş çalışıyor. Bu nedenle Professional lisansı aldım. Aradaki fiyat farkına gerek yok bence..

NewAge24
24-09-2010, 15:10   |  #33  
NewAge24 avatarı
Yıllanmış Üye
140 mesaj

Parayla kullanacak ark. Home Edition < lisansı alsın Free ise ultimate :) :)

mami214
20-11-2010, 20:21   |  #34  
Yeni Üye
20 mesaj

Teşekkürler arkadaşlar konu sayesinde bende faydalandım.

hakean
02-01-2011, 08:26   |  #35  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

Microsoftun kendi sitesindede yazıyor ordan bakabilirsiniz ben yinede söyliyim

Windows 7 Ultimate'in kötü yönü % 5 gibi bir değerle diğerlerinden yavaş çalışıyor
Windows 7 Ultimate'in 130 Dil Seçeneği Var Sadece

Windows 7 Professional İse Tek Dille Çalışır Ayrıca Performans Azalışı yoktur
Köttü Yönü :130 Dil Seçeneği Yok

SENİN İÇİN HANGİSİ EN İYİYSE ONU SEÇ BEN PROFESSIONAL 64 BİT KULLANIYORUM GAYET GÜZEL PERFORMANSI HOŞUMA GİTTİ!!

123olcan
07-03-2011, 20:07   |  #36  
123olcan avatarı
Yıllanmış Üye
279 mesaj

uLtiMaTe TaBiKiDe

KENAN_35
07-03-2011, 20:56   |  #37  
Yıllanmış Üye
990 mesaj

ultimate.. çünkü home ve professional 2side içinde ;)

byaslan
29-12-2012, 13:07   |  #38  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar size böyle anlatıyım;Eğer ev için pc aldıysanız home premium fakat yok ben her türlü programı çalıştıracam çökertme felan her türlü işi yapacam sadece benim kişisel programlarım felan diyorsanız Win7 Ultimate en iyisidir.Win7 professional'a gelince bunu kurumsal iş yerleri için kullanırlar.Fakat siz bireysel kullanım yapmak istiyorsanız size win7 Ultimate öneririm.

iyi_biri
07-12-2016, 15:41   |  #39  
Taze Üye
2 mesaj

Öncelikle belirteyim ben bilgisayar teknisyeniyim 7-8 yıldan beri Windows 7 Ultimate Sp1 x64 sürümünü kullanıyorum şuan Windows 7 Professional Sp1 x64 kullanıyorum. Konu ve işletim sistemleri eski ve o tarihlerde muhtemelen forumda üye değildim fakat kendi düşüncemi paylaşmak istiyorum. Diğer işletim sistemleri Ultimate sürümünün içinde diyenler kusura bakmayın ama hiçbir şey bilmiyorlar çünkü içinde dedikleri programları ve bu programların özelliklerini ne işe yaradıklarını bilmiyorlar sanıyorlar ki daha fazla özellik daha fazla performans verecek hayır tam tersine bir durumdur Ultimate sürümünde bulunan programlar tetikleme şeklinde çalışmaktadır onları kullanacak uygulamaları çalıştırmadıkça harekete geçmezler bunuda geçtim diyelim ki bütün bu programları çalıştırdınız aynı anda bu performans artışı değil sistem bellek işlemci kaynaklarını tüketeceğinden donanımınızın durumuna göre performans düşmesine sebep olacaktır. Bir örnek vermek gerekirse mesela GTA 5 oyunu oynuyorsunuz bu oyunun gereksinim duyduğu uygulamalar Visual C++ - Net Framework - Directx User Run Time şeklinde uygulamalardır oyunla birlikte bu uygulamaların tetiklediği uygulamalar programlar diğer sürüm Windows 7'lerde mevcuttur bu sebeple aslında Windows 7'nin bir çok sürümü kullanımınız açısından aynıdır fark nedir fark Ultimate sürümüne fazladan ekledikleri programlardır bu sebeplede fiyatının yüksek olmasıdır, kulanmadığınız programlar uygulamalar varsa o işletim sistemini tercih edip fazladan para vermenin mantığı yoktur. İyi forumlar herkese.

Son Düzenleme: iyi_biri ~ 07 Aralık 2016 16:04
Toprakakın
07-12-2016, 16:30   |  #40  
Toprakakın avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
21 mesaj

Windows 7 Ultimate bence.

mert efe
22-02-2023, 19:49   |  #41  
Taze Üye
1 mesaj

Windows 7 professional kullanıyorum ama tek farkı ultimatede daha çok program olması ama professionalde oyunlar yok diyenler var çünkü windows özellik lerini aç veya kapadan oyunları aktifleştirmeniz gerekiyor ve performans açısı çok bişey yok çünkü eskiden ultimate kullanıyordum