Windows 8 Lisans

yucelugr
30-08-2014, 13:24   |  #1  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
135 mesaj

Merhaba

En kısa zamanda Asus'un bu iki ürününden birini almayı düşünüyorum aralarında karar vermek gerçekten zor benim için. Özelllik olarak fark yok  birisi Freedos ve lisanslı olun cihaz 16gb ram'a sahip

Asus N550JK CN090H
Asus N550JK-CN167D
Tabiki lisanslı olan ürün daha iyi ram olarak olsun lisans konusunda vs. ama ben ki o iki cihazdan hangisini alırsam alayım bi format çakarım abicim malum fredos alırsak key sıkıntısı çekmem bi crack bululurum ama ben lisanslı ürünü alırsam format için kısıtlanırmıyım yani laptoplarda recovery hariç format atmak cihazın keyini kaybetmesi anlamına gelir.

Neden mi format atıyorum ?

Tek amacım o cihazdaki c" ve d" sürücülerini isteğime göre boyutlandırmak. d problem olmaz ama c yani windows yüklü iken c ile bildiğim kadarıyla oynama yapamam ?

yARdımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

ttbpc
30-08-2014, 16:55   |  #2  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

Öncelikle Windows 8.1 Core Single Lanugage (FreeDOS olmayanın, Windows 8.1 Pro dan düşük sürümü) önyüklü gelen bilgisayarın keyi format atılınca silinmez. BIOS (UEFI)'ta kayıtlıdır. Ama formattan önce ürün anahtarını yedeklemen gerekir.

Ben sana Asus N550JK-CN167D (FreeDOS)'yi öneririm. 8 GB RAM fazlasıyla yeterli. 16 GB ta fazla yani. Blu-ray sürücüye de ihtiyacın yoksa kesinlikle FreeDOS olanı al. Ama unutma, Korsan yazılım kullanmak suçtur.

ttbpc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
yucelugr
31-08-2014, 23:51   |  #3  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
135 mesaj

Öncelikle Çok teşekkür ederim. Bende 16 için fazla olduğunu düşünmekteyim bluray içinse diyeceğim şu canı cehenneme kimse kullanmaz onu benim amacım sadece kaliteli bir şekilde film izleyebilmek yurtda sonuçda öğrenciyim o parayı birleyemem bile kartlarla birşeyler yapcam. bu ürünü almamın tek sebebi Full hd olması Altarınatif öneriniz varsa buyrun.. ?

Şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar