Windows 8 Yükledim DVDR yi görmüyor

dralar
06-10-2011, 18:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba arkadaşlar...Ben bu Windows 8 in nasıl birşey olduğu görmek için ön sürümünü indirdim fakat hem ingilizce olduğu için hem de bazı programları açmadığı için Windows 7 ye döneye karar verdim bugün Windows 7 nin format DVD sini taktığımda okumadığını gördüm Bilgisayarıma girdim ortada DVD-R diye birşey yoktu sonra PC yi açıp DVD-R nin kablolaroyla falan oynadım tekrar açtım ama yine sonuç aynı şimdi benim ne yapmam gerekiyor yardım edermisiniz Windows 7 ye dönmek istiyorum!!!!!!!!!!!!!!!!

Kapalı Hesap (221406)
06-10-2011, 18:51   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

boot etmiyormu w 7 yi  /   acaba bios ayarlarındamı bi problem var/   cd  yi takınca boot from cd-dvd  görmüyormu ?? o gördüğünüz sanal bi disk olabilir ,belkide açılışta ondan DVD  yi görmeyebilir / o gördüğünüz sanal diski / disk bölümlerinden silin/ eğer siz koymadıysanız silin ve tekrardan deneyin 

o gördüğün disk bölümünü silmek için  buradaki uygulamayı yapmaya çalış

dralar
06-10-2011, 18:56   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

CD yi taksamda takmasamda bilgisayarımda DVD-R dosyası görünmüyor sadece C ve D var yeniden başlattığımda boot from dvd yazması lazım ama yazmıyor

Kapalı Hesap (221406)
06-10-2011, 19:04   |  #4  
Kapalı Hesap
841 mesaj

burada iyi bi çözüm yolu var   

Öncelikle Başlat-Çalıştır (Windows7 içerisinde arama kutucuğunada yazabilirsiniz) REGEDIT yazdıktan sonra enter’a basınız. Gelen pencerede soldaki ağaç menü içerisinden HKEY_LOCAL_MACHINE>SYSTEM>CurrentControlSet>ControlClass anahtarını bulun. Sağ panelde yer ala n UpperFilters ve LowerFilters anahtarlarını silin. Burada yer ala n UpperFilters.bak ve LowerFilters.bak girdilerine dokunmanıza gerek yok)
İşlemleri yaptıktan sonra DVD sürücünüz hala gözükmemekte ısrarcı ise, disk yönetim aracındaDVD sürücünüzü seçerek sağ tıklayın. Burada sürücü harfini değiştir sekmesine tıklayarak DVD sürücünüze farklı bir harf tanımlayınız. (F,G,O vb.) Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, DVD sürücünüz kullanıma hazır
alıntıdır

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (223545) ~ 06 Ekim 2011 19:04
dralar
06-10-2011, 19:06   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

bide media servers diye bişi var ama DVD-R görünmüyor

dralar
06-10-2011, 19:54   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

Kardes dedigini yaptim simdi pc acilmiyor formatta atamiorum cunku cd yi okumuyor biostan format atmayi denedim ama atilmiyor boot from dvd falan yazmiyor hemen geciyor orayi ne yapcam lutfen yardim edin

Kapalı Hesap (221406)
06-10-2011, 20:27   |  #7  
Kapalı Hesap
841 mesaj

http://doctus.org/showthread.php?t=48577  kardeş burada bi çözüm daha var / 
kardeş ben kendim yazmadım o çözümü zaten alıntıdır diye geçiş yaptım alt kısma / ama bu çözüm önerisi kesin gibi / dene inşallah olur kardeşim

dralar
06-10-2011, 21:11   |  #8  
OP Taze Üye
8 mesaj

Kardes tamam dvd yi gordu boot from cd yazdi kuruluma gecince simdi yukle diyorum hicbir aygit surucusu bulunamadi yukeleme medyasinin dogry suruculeri icerdiginden emin olun sonra tamami tiklayin yazio ne yapmam gerekio bu durmda

Kapalı Hesap (221406)
06-10-2011, 21:20   |  #9  
Kapalı Hesap
841 mesaj

dostum boot from yazısını görür görmez enter yaptın demi ?  DVD ile ilgili driver gereksinimide olabilir / ve masa üstünde windows güncellemelerinide yap /

ifteri
07-10-2011, 16:57   |  #10  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj
Alıntı: dralar  
Merhaba arkadaşlar...Ben bu Windows 8 in nasıl birşey olduğu görmek için ön sürümünü indirdim fakat hem ingilizce olduğu için hem de bazı programları açmadığı için Windows 7 ye döneye karar verdim bugün Windows 7 nin format DVD sini taktığımda okumadığını gördüm Bilgisayarıma girdim ortada DVD-R diye birşey yoktu sonra PC yi açıp DVD-R nin kablolaroyla falan oynadım tekrar açtım ama yine sonuç aynı şimdi benim ne yapmam gerekiyor yardım edermisiniz Windows 7 ye dönmek istiyorum!!!!!!!!!!!!!!!!
w8 le birhayli boğuştum..son karar benim gibi birisi için biraz erken bir sistem.....
sorununuza gelince aynı durum benim başıma geldi..kurulumda varolan dvd rw kurulum bitip güncellemeleri yükledikten sonra kendi bileşenleri tanıyor maus monitör vs..ondan sonra dvd rw yok oluyor..ve sadece biosta görünüyor...ve boot edemiyorsunuz..
benim çözümüm (be bu şekilde xp kurdum)w8 dvd sini takın kuruluma başlayın ve partıtıonları silene kadar kuruluma devam edin..kura girince kurulumdan çıkın...ve w7 yi kurun.

dralar
07-10-2011, 17:26   |  #11  
OP Taze Üye
8 mesaj

Arkadaslar biostan harddiski bicimlendirebilirmiyim

Kapalı Hesap (221406)
07-10-2011, 17:37   |  #12  
Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: dralar  
Arkadaslar biostan harddiski

hayır biçimlendiremessin

xmen2924
29-03-2013, 17:08   |  #13  
xmen2924 avatarı
Taze Üye
13 mesaj

aygıt yöneticisinden

IDE ATA/ATAPI denetleyicisiler den

standart çift kanallı PCI IDE denetleyicilerini kaldır

yeniden başlat

apustol
12-07-2013, 21:32   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ben çözümünü buldum  bu videosu
http://www.youtube.com/watch?fea ... edded&v=sUPdPdqBj5A
Bu da linki 
http://www.mamyalves.blogspot.co ... yor-surucu-yok.html

ferkut
27-10-2014, 11:17   |  #15  
Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: sayraxx  
burada iyi bi çözüm yolu var   

Öncelikle Başlat-Çalıştır (Windows7 içerisinde arama kutucuğunada yazabilirsiniz) REGEDIT yazdıktan sonra enter'a basınız. Gelen pencerede soldaki ağaç menü içerisinden HKEY_LOCAL_MACHINE>SYSTEM>CurrentControlSet>ControlClass anahtarını bulun. Sağ panelde yer ala n UpperFilters ve LowerFilters anahtarlarını silin. Burada yer ala n UpperFilters.bak ve LowerFilters.bak girdilerine dokunmanıza gerek yok)
İşlemleri yaptıktan sonra DVD sürücünüz hala gözükmemekte ısrarcı ise, disk yönetim aracındaDVD sürücünüzü seçerek sağ tıklayın. Burada sürücü harfini değiştir sekmesine tıklayarak DVD sürücünüze farklı bir harf tanımlayınız. (F,G,O vb.) Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, DVD sürücünüz kullanıma hazır
alıntıdır

Kullanıma hazır gibi görünüyor. DVD sürücü ile Herhangi bir işlem yapmaya kalktığınızda yine aynı sorun ortaya

çıkıyor. Umarım kendiniz denemiş sonra başkalarına önermişsinizdir.