Windows Defender Açılmıyor

HPQ-User
03-07-2010, 08:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Aguero sormuş:
Windows DEfender ı açmak istediğimde alttaki yazı çıkıyor ve bir türlü açılmıyor.

"uygulama başlatılamadı: 0x800106ba. Bir sorun bu programın hizmetinin durdurulmasına neden oldu. Hizmeti başlatmak için bilgisayarınızı yeniden başlatın veya hizmetin el ile nasıl başlatılacağını görmek için Yardım ve Destek 'te arama yapın. " Bunu söylüyor açmaya çalışınca. Yardım ve destek te aradım. tıklatıp windows defenderi açın diye bir bölüm buldum ama yine ayni mesajı verdi. ne yapmalıyım?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
32 Bit işletim sistemi
Asus PC
Beelek 1 GB
Home Premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.2.6) Gecko/20100625 Firefox/3.6.6 (.NET CLR 3.5.30729)

enestalha
03-07-2010, 09:10   |  #2  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
198 mesaj

en iyi alternatif defenderi kaldırıp yeniden kurmak veya onarmak,
program ekle kaldırdan kaldırmaya çalışırsan orda onar seçeneği olması lazım. onar seçeneğini seçersen problemin düzelir kanısındayım.

alperen87
26-07-2010, 11:13   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

ben vista kullanıyorum program kaldırda windows defender yok ne yapabilirim?

koray123
26-07-2010, 11:26   |  #4  
Üye
55 mesaj

Alperen arkadaşım aynı sorun bende de var. Forumu araştırırken gördüm. Aynı şekilde 0x800106ba hatasını alıyorum,program başlatılamıyor ve silip yeniden yüklemek istiyorum;ama program ekle kaldırda windows defender yok.Benim sistem de vista. Yardımlarınızı bekliyoruz.

alperen87
26-07-2010, 11:43   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

başka bi sitede: Başlat > Çalıştır > services.msc > Windows Defender hizmetine çift tıkla kurtarmaya gel Eylem yürütme seçeneklerini Hizmeti Yeniden başlat'a getir 1 değerlerinide 0 yap Tamam de yeniden başlat bilgisayarı. diyorlar ama ben beceremedim nereyi sıfıra alacağımı anlamadım.Bu yöntemi bilen varsa lütfen bizimle paylaşsın

Son Düzenleme: alperen87 ~ 26 Temmuz 2010 14:32
koray123
26-07-2010, 19:19   |  #6  
Üye
55 mesaj

bu son yöntemi de denedim bir açılır gibi oldu sonra yine hata verdi. Yabancı forum sitelerini de ingilizcemin el verdiği ölçüde araştırdım,çeşitli yöntemler uyguladım ama malesef. Sanki benden başka vista ve defender kullanan yok,başkasına olmuyor bu tip şeyler niyeyse,herkes bu konuya bu kadar yabancı olabilir mi?

duman_
26-07-2010, 20:29   |  #7  
Üye
98 mesaj

Sorunsuz, hızlı ve güvenli bir pc istiyorsanız size önerim..........Norton 360

koray123
26-07-2010, 20:31   |  #8  
Üye
55 mesaj

Ben kaspersky kullanıyorum, çok da memnunum. Sorunun onunla ilgili olmadığı düşüncesindeyim.

koray123
26-07-2010, 23:38   |  #9  
Üye
55 mesaj

Neden debeleniyorum söyleyim. Yıllardır bu pc ile haşır neşirimdir. Denemediğim antivirüs-security vs. kalmadı.Güvenliğe çok önem veririm. Kendime bu konuda çok da güveniyorum. Microsoft security essentials kullanıyorum. Yanında zemana ve kaspersky pure de kullanıyorum. Diyeceksin ki Microsoft Security Essentials varken niye defender kullanmak istiyorsun; o daha kapsamlı.Haklısınız, o zaman bana defender'ı uninstall yapmam için bilgi verin. Onu da yapamıyorum. Program yüklü ,kullanamıyorum. Google'da arama yaptım. İngilizce bir ton site var bu konuyla ilgili yazılmış forumlarda-aslında sadece bu konu da değil birçok pc problemimde bununla karşılaşıyorum.-Sorunun çözümü doğrudur,yanlıştır.Orasına girmiyorum.Bizde büyük bir ülkeyiz,burası da büyük bir forum. Neden peki,fark nerede?Tek bir neden var:Bakış açımız...

ECHELON_
27-07-2010, 02:26   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

@adramiti masa üzerinde duran hide my mac programını nereden tam sürüm kullanıyorsun para vermeyeceğini bildiğimize göre kendin mi crackliyorsu bu iş için birkaç program vardı trial programları içinde yer alan ilgili dosyayı bulup silerek sınırsız kullanmayı sağlıyordu.

koray123
27-07-2010, 10:11   |  #11  
Üye
55 mesaj

Arkadaşım öncelikle teşekkür ederim,uğraşıp emek harcadığın için. Dediğin yöntemi zaten uygulamıştım. Yine de kontol ettim önce devredışı diyor. Aç dediğimde onay istiyor ve aynı hata. Ben de ağ desteğiyle güvenli modda açtım bilgisayarı windows defenderi aç dedim. Gene devre dışı dedi. Onay istedi ve açtı,ilk kez programın arayüzünü görmüş oldum,uzun bir aradan sonra:) Hemen ayarlarına girdim,tam zamanlı koruma vs. açık zaten. Güncelleştirmek istedim,güvenli modda olmuyormuş,hata verdi. Kapatıp normal açtım pc'yi. Şimdi gene çalışmıyor,tıkladığımda devredışı diyor. Ve aşağıdaki resimlerde durumu özetleyebilirim,ayarlarım da görünüyor.Onlarda da bir yanlışlık muhtemel.Sonuçta program farklı zamanlarda olmak üzere iki ayrı hata veriyor:0x800106ba 0x800705b4

koray123
27-07-2010, 20:05   |  #12  
Üye
55 mesaj

Geldiğim son noktayı söylüyorum. Biraz yabancı siteleri de araştırdım,ayarları da dediğin gibi yaptım. MSE'in bu programı engellediği söylenmiş yabancı forumlarda ben de MSE'i açılışta devredışı bıraktım. Bu sefer defender açıldı ama 10-15 sn.geçmeden resimdeki uyarıyı verdi. Daha sonra da programı kapatıp geri açmaya çalıştığımda zaman aşımı uyarısını yani 0x800705b4 (ezberledim artık :) ) verdi.Pc'yi kapatıp tekrar açtım,şimdi sadece devredışı uyarısı geliyor,etkinleştir diyorum,hiçbir şey olmuyor öylece kalıyor.Durum budur. Büyük bir ilerleme kaydettik bence. En azından diğer hata kodundan kurtuldum. Bu hatanın çözümü için de yabancı birkaç sitede güncelleştirmeler kastedilmiş;ama manuel güncelleştirme paketini microsofttan yükleyip yönetici olarak çalıştırmak istesem de (mpas-fe.exe) paketi açıyor görünüyor,yükleme falan yapmıyor,yani güncelleştirmeleri manuel olarak da yüklemiyor.

Son Düzenleme: koray123 ~ 27 Temmuz 2010 20:45
koray123
28-07-2010, 00:45   |  #13  
Üye
55 mesaj

Yok benim iyice canımı sıktı bu program.Olmazsa olmasın canı isterse. Arkadaşım sen de yoruldun,benim sorunum için çalıştın, emek harcadın sana da çok teşekkür ederim. Ama böyle uyduruk bir programa hakikaten değmezmiş onu anladım. Zaten bir tek tarama yaparken işime yarardı yararsa o da varsın eksik kalıversin. Ha keşke silebilsem de temelli kurtulsam ya, yok işte uninstallı'da yok bu lanet olasının. Varsın Microsoft utansın,uyduruk sebeplerle saçma sapan çözümünü bile yazamadıkları hatalar manasız uyarılar... Daha kendi programları kendi içinde çelişiyor,bu nasıl işse ?

alperen87
03-08-2010, 17:44   |  #14  
Taze Üye
6 mesaj

bende de microsoft security essentials var bir tanıdığım bu antivirüsün engellemiş olabileceğini düşünüyor.İkiside microsoft un ürünü olduğu için. o yüzden security essentials i silersek düzelebilir.ben defender ın çalışmasını başlangıc programlarını düzenleyebilmek için istiyordum.Daha önce nod32 yi kullanıyordum defender çalışıyordu.Format attım sonra microsoft security essentials i yükledim bu hatayı vermeye başladı.Olsun ama ben antivirüsümden memnunum<

alperen87 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
clobber
21-06-2012, 23:10   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: alperen87  
bende de microsoft security essentials var bir tanıdığım bu antivirüsün engellemiş olabileceğini düşünüyor.İkiside microsoft un ürünü olduğu için. o yüzden security essentials i silersek düzelebilir.ben defender ın çalışmasını başlangıc programlarını düzenleyebilmek için istiyordum.Daha önce nod32 yi kullanıyordum defender çalışıyordu.Format attım sonra microsoft security essentials i yükledim bu hatayı vermeye başladı.Olsun ama ben antivirüsümden memnunum<
 Kardeşim eline sağlık sayende defender ı çalıştırabildim ve tek amacım başlangıç programlarını düzenleyebilmekti o vista logosounu gizleyen program varya onu açılışta otomatik çalışmasını istiyordum sonunda başardım çok teşekkür ederim demek sorun security essential deymiş kaldırdım olay düzeldi

Son Düzenleme: clobber ~ 21 Haziran 2012 23:10
kendinol
23-12-2012, 20:19   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

bende de aynı sorun vardı windows essential virus programını kaldırdım sorun çözüldü.....Masum