Wireless bağlantı kesilmesi

HPQ-User
31-07-2008, 12:58   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cagbur sormuş:
Wireless bağlantı devam ederken birden kesiliyor ve bir süre sonra (bu süre değişken olmakla birlikte 1-2 dakika olabiliyor) yeniden bağlanıyor.Bu süre zarfında hiç bir kablosuz ağ bulunamıyor.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Toshiba L40 14h
işlemci: pentium D T2310 1,46 Ghz
RAM: 2 Gb
Windows visto home premium
120 Gb hard disc

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Mehmet-
31-07-2008, 13:01   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

ağ bağlantılarından dns ayarlarını otomatik yapıp durumu sonra bizlere bildirin lütfen.

Son Düzenleme: Mehmet- ~ 31 Temmuz 2008 13:01
cagbur
31-07-2008, 13:21   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

DNS ayarlarını kontrol ettim, zaten otomatik modda.Acaba formatlasam düzelir mi?

Mehmet-
31-07-2008, 13:27   |  #4  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
2,296 mesaj

Hmmm

Eğer virüs ise formatla düzelir ki bu sorunu ortaya çıkarabilecek bayağı virüs var. Güçlü bir antivirüsle de güvenli modda tarama yapabilirsiniz, örneğin Kaspersky Internet Security ile...

Bir de bu durum tt-net den kaynaklanıyor olabilir. Ama uzun zamandır sürekli oluyorsa da virüs ihtimali var.

Tuğsan
31-07-2008, 13:46   |  #5  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Kesilip bağlanan, kablosuz bağlantı olduğu için bunun ttnet le hiç ama hiç alakası yoktur. Siz internete abone olmasanızda, Kablosuz modeme bağlanırsınız ve siz kesmedikten sonra bağlı kalırsınız. Standartı bu şekildedir. Kablosuz ağ zaman zaman yok oluyorsa öncelikle cihazların arasındaki mesafeyi biraz kısaltın. Sonra iki cihaz içinde güncellemeleri yapın ( modemde ve kablosuz bağdaştırıcıda ).Sistemizi taratın ki bunu yapan virus olma ihtimali nedir bilemiyorum?

Benim şahsi görüşüm iki cihazdan birinde bir sorun olabilir. Yada arada sinyali bozan birşeyler olabilir. Kısacası bence kontrole fiziksel olarak başlayın.

Son Düzenleme: Tuğsan ~ 31 Temmuz 2008 13:47
burakkcbyk
31-07-2008, 13:50   |  #6  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj
Tuğsan
Kesilip bağlanan, kablosuz bağlantı olduğu için bunun ttnet le hiç ama hiç alakası yoktur. Siz internete abone olmasanızda, Kablosuz modeme bağlanırsınız ve siz kesmedikten sonra bağlı kalırsınız. Standartı bu şekildedir. Kablosuz ağ zaman zaman yok oluyorsa öncelikle cihazların arasındaki mesafeyi biraz kısaltın. Sonra iki cihaz içinde güncellemeleri yapın ( modemde ve kablosuz bağdaştırıcıda ).Sistemizi taratın ki bunu yapan virus olma ihtimali nedir bilemiyorum?

Benim şahsi görüşüm iki cihazdan birinde bir sorun olabilir. Yada arada sinyali bozan birşeyler olabilir. Kısacası bence kontrole fiziksel olarak başlayın.

Arkadaşıma katılıyorum.Cihazların firmware updatesini yapınız...