wireless ışığı yanmıyor

HPQ-User
05-04-2008, 18:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

MaC sormuş:

wirelesimin fn+F1 kombinasyonuyla açılıyor. ancak şu an açılmıyor . wlan ethernet kartı düzgün tanıtılmış ve biosta wireless :ENABLE dir. wirelesin açılışını sağlayan başka bir düğme de yok. Ancak fn tuşu dier kombinasyonlarda çalışıyor ama wireless te çalışmıyor .  lütfen bu konuda yardım edin iyi çalışmalar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Fujitsu SIEMENS :Amilo li 2727 model

intel pentium dual 1.6
OS           : WinXP PRO
RAM          :1 gb ram
WLAN        :atheros AR5007EG Network adapter.
ETHERNET :realtek rt8139-810x family fast ethernet
SES          :realtek high definition Audio
.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

Aras Yurtman
11-04-2008, 10:15   |  #2  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
571 mesaj

Bilgisayarında Fujitsu Siemens'in kablosuz ağlarla ilgili bir programı yüklü olmalı. (Örneğin HP'de Wireless Assistant.) Bu programla Windows'ta kablosuz bağlantıyı açmayı dene. Olmazsa driver'ların son versiyonlarını indir ve yükle. Yine olmazsa format atmadan önce Sistem Geri Yükleme yapabilirsin. Format atınca da aynı şey devam ederse donanımsal bir sorun vardır.

selimhun
11-04-2008, 11:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

-FS ler de ''Launch Manager'' diye  bir program var. Bu program herhangi bir nedenle silinmiş olabilir .Bu durumda Kablosuz İşlemci çalışmaz. Denetim Masası /Program ekle/kaldır a bak ..bu programın yüklü olduğundan emin ol. Yoksa sürücü cd sinden ya da FS sitesinden indir ..yükle.

-Ağ ı tıkladığında ..Kablosuz bağdaştırıcıyı tıkladığında ..Bu alet düzgün çalışıyor ....ibaresini görüyormusun.????
-Bazı dizüstülerde fonksiyon tuşları ''Çoklu'' kullanıma sahiptir. Yani  hem kablosuz bağlantıyı  hemde kızıötesi/blutooth u  aktif ya da pasif hale getirir. Bunu da  ''Sıralı Basma'' sitemiyle yapar. Kısaca  F1 e bir kere basarsan blutooth aktif hale gelebilir ama kablosuz aktif olmaz.2. kere bastığında olabilir...  Buna da dikkat et.
-Bir de kablosuz genelde F2 altındadır . F1 de olduğundan eminmisin ???

lujiyano
11-04-2008, 12:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
251 mesaj

Buna benzer bir sorun ile bende karşılaştım. Sorun şunlar olabilir.

1.) Herhangi bir elektrik kesintisinden dolayı modem reset atmış olabilir ki bu modemin kendini kilitlemesi demek, Medeminizin portlarını öğrenip modemin içine girin ve ayarlarınızı yapın.

2.) pppoa veya pppoe ayarlarınıda kontrol edin büyük bir ihtimal sorun bunlardan kaynaklanıyor olabilir.

mavisaqal
28-07-2009, 20:10   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

slmlar kolay gelsin benimde sorunum hemen hemen aynı şöyleki ; Elimde acer aspire 5520g makina var özellikler amd athlon 64x2 dual core işlemci 2 gb ram ve 802.11b/g wireless le nete bağlanıyordum
ne olduysa artık bağlanamıyorum ..sadece kabloyla bağlanabiliyorum ..driverleri yüklerken sürekli hata alıyorum ..napacam bilemiyorum ..wireless ışığı yalnızca ilk başta yanıyor açılışta daha sonra ne yaptıysam aktivite edemıyorum ..lütfen yardımmm ????