Wireless şifresi nasıl öğrenilir

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
HPQ-User
08-10-2009, 07:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Offspring sormuş:
Arkadaşlar ben komşumun kablosuzundan nete bağlanıyordum. Ancak geçenlerde bilgisayarcı modemlerine reset atıp şifreyi değiştirmiş, onlara verdikleri şifreyi de kabul etmiyor. Onların pclerinde zaten kayıtlı olduğu için herhangi bir sorun da olmamış. Ancak ben giremedim. Modemin şifresini de değiştirdiği için modem ana sayfasına girmem de mümkün olmadı. Modemin bağlı olduğu pc'den şifreyi öğrenmenin başka bir yolu var mı? Ya da bana verdikleri şifredeki kelimelerin farklı versiyonlarını deneyip şifreyi bulabilecek sözlük saldırısı türünden bir program var mı? Şu an elimde modeme bağlı iki pc var. Biri masaüstü biri laptop. Bunlardan herhangi birinden şifreyi nasıl öğrenebilirim. Modeme reset atmak da istemiyorum, komşular o konuda biraz tedirgin. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Intel core 2 Duo P7350
4gb Ram
64 bit işletim sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Süleyman.
08-10-2009, 14:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Buradan şifre kırma ile ilgili paylaşımlar yapmak yasak. En güzeli ya o bilgisayarcıdan şifreyi öğrenin ya da modemi resetleyerek bağlantı ayarlarını ve şifreyi yeniden tanımlayın. Madem komşularınız sizinle interneti paylaşıyor, bu konuda da sorun çıkmayacaktır. Zaten basit bir işlem, tedirgin olmalarına gerek yok.

DERMANN
09-10-2009, 15:10   |  #3  
DERMANN avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

arkadaşının evine gidip bilgisayarı aç. daha sonra modemin içine gir ve orda yazılan şifreyi kopyala sonra da kendi evindeki pc ye bu şifreyi gir eğer olmazsa modemi resetle yada tamamen fabrika ayarlarını sıfırla sonra gerekli bilgileri girdikten sonra tekrar bağlanmayı dene..!

Mustafa Akın
09-10-2009, 15:11   |  #4  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Öğrenmemelisin, hem yasak. Hem de aynı durum benim başıma gelse, biri şifremi kırmaya çalışsa acayip uyuz olurdum.

Son Düzenleme: Mustafa Akın ~ 09 Ekim 2009 15:14
erdemildiz
09-10-2009, 17:56   |  #5  
Yeni Üye
31 mesaj

ttnet müşteri hizmetlerini aramalısın