Android iPhone 4'ü nasıl eziyor?

Android çeşitlilikten kazanıyor android, eric schmidt, 600000, satış, rekabet
Android çeşitlilikten kazanıyor
Paylaşın
Diğer

Akıllı cep telefonları piyasasında rekabet hiç bitmez. Peki ya Android nasıl iPhone 4'ü geçiyor?

Ali Güngör
Cep telefonu ve özellikle de akıllı cep telefonu piyasası ilginç gelişmelere sahne oluyor.

Sadece 1 günde 600.000 adet iPhone 4 önsiparişi verilmesi herkesi etkilemişti. Ancak Google'ın CEO'su Eric Schmidt yaptığı açıklama ile bu büyüyü bozdu.

Günlük bazda Android satışlarının iPhone satışlarından çok daha üstün olduğunu belirten Schmidt, her gün 160.000 Android cep telefonu satıldığını söyledi. Yani saniyede yaklaşık 2 adet Android satılıyor.

Amerika'da toplam akıllı cep telefonu satışlarının yüzde 36'sı BlackBerry, yüzde 28'i Android ve yüzde 21'i iPhone. Ancak Android- iPhone kıyaslamalarında her zaman model ve marka çeşitliliğini hesaba katmak gerekiyor.
GALERİDev ekranlı Android: Samsung I9000 Galaxy S Steve Jobs haklı mı?
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Ya gerçekten saçmalıyorsunuz! Android, birçok telefona "İşletim Sistemi Standardı" getirmek amacıyla, sadece telefonlar için yazılmış bir işletim sistemi ve 5.0 Jelly Bean(Jelibon) sürümü bile geliyor olsa daha emekleme döneminde. Ama iOS telefon için baştan yazılmış bir işletim sistemi değil; yıllardır kullanılan ve sağlamlığını milyon kere kanıtlamış Mac OS X işletim sisteminin bir nevi lite sürümü... Karşılaştırmanızın yersizliği ve saçmalığı burda başlıyor. Tek bir cihazda çalışan bir işletim sisteminin daha az satıldığını, en az 10 farklı cihazda çalışan işletim sisteminin daha çok satıldığını iddia ediyorsunuz. E herhal de satılacak buna şaşırıp da buraya haber diye yazana söyleyecek laf bulamıyorum!!! MAC mi daha çok satıldı Windows mu gibi saçma bir sorunun güncel hali işte...

  Ziyaretçi
  21 Şub 2012 23:53

 • Ne saçmalıyorsunuz Allah aşkına. İlk modelinden bu yana (2G, 3G, 3GS, 4, Ipad, Ipad 2) Iphone ve Ipad kullanıcısıyım, aynı zaman da bir çok Android işletim sistemi barındıran HTC Ve Samsung ürünler de kullandım. Hala şu karşılaştırmalara bir türlü anlam veremem. Anroid işletim sistemi ile IOS işletim sistemi bambaşka yapılar. IOS işletim sisteminin avantajlı ve dezavantajlı olduğu durumlar kadar, Android işletim sisteminin de avantajlı ve dejavantajlı olduğu alanlar mevcut.
  IOS işletim sistemlerinin App Store si, Android Merket yazılımına, sunduğu geniş içerik, teknik alanlarda sunduğu çeşitli programlarla fark atmakta. Geliştiricilerin bu platforma daha fazla eğilmesi hem sunulan donanım hem de teknik bazı avantajların sonucu. Malasef Android işletim sistemi içerek bir çok cihaz donanımsal olarak geliştiricileri zorlamakta, sundugu SDK desteği zayıf kalmakta.
  Bu konuda ehli kelam edecek kadar söz sahibi bir kişi olduğumu dile getirmek istiyorum, kesinlikle ukalalık yapmak, ya da bir platformu kayırma amacında değilim, her iki platform için yazılım ve donanımsal çalışmalar yapan bir birey olarak yanıt verme ihtiyacı duydum.
  İnternet Teknoloji Haberciliği yapacağız diye, alakasız örneklerle farklı platformları bir muharebe alanına çıkarıp, umarsızca çarpıştırmak etik değil.
  Okuyucuyu da bu yönde yönlendirmek maalesef manasız, çocukça ve içi boş tartışmalara itiyor.
  Saygılarımla. Doç. Dr. Ömer Öz.

  Ziyaretçi
  18 May 2011 19:07

 • iphone bambaşka bir zevk yav karşılaştırmayın şunu :)

  Ziyaretçi
  12 Kas 2010 21:55

 • iphone her zaman ezimeye mahkum...!!!
  o sadece geçici bir heves olabilir, elma şekeri gibi... yersin biter...!!!

  ama apple dışındaki diğer ürünlerin geneli, gerçekten işe yararlar ve bir sevgili gibi ömürboyu bağlanır, severek kullanırsın...!!!

  saygılarımla...!!!

  edip bey siz sanırım iphone kullanmamışsınız?

  Ziyaretçi
  27 Haz 2010 15:48

 • Cok telefon kullanan arkadas cok telefon kullanmakla teknolojik bilgiye sahip oldugunu sanmis. Kullandigin telefonlar arasinda android 2.2 olsa hak verecem. Herneyse yillardir microsoftun tekeline mahkum olduk.. sira apple da mi.. bu nu mu istiyorsunuz.. daha kliteli ve daha sinirsiz acik kaynak kodlu android I herkese tavsiye ederim.. iyi bir telefon demiyorum.. super bise.. iphone bunun yaninda sevimli birkucuk kutu kalir.. kullandigim telefonlari da saymayayim simdi... uzar... bunu nexus one dan yaziyorum..

  Ziyaretçi
  27 Haz 2010 13:17

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jüpiter gezegenleri yok etmişGüneş sisteminin dev gezegeni Jüpiter'in bir zamanlar pek çok gezegeni yok ettiğini biliyor muydunuz

İşte Watch uygulamaları!Apple'ın akıllı saati henüz piyasaya sürülmedi ancak ona özel uygulamalar ortaya çıktı bile...

Bellek kartı geri dönüyor!Samsung, Galaxy S6 ile yok ettiği bellek kartı desteğini, diğer bir S6 modeli ile geri getirebilir!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar