CES: Dünyanın en büyük düz ekran televizyonu

Panasonic, CES fuarında dünyanın en büyük plazma-TV'sini tanıttı. Tam olarak 150 inç...

Halil Mollaoğlu
Panasonic tarafından CES fuarında tanıtılan, dünyanın en büyük düz ekran televizyonunun köşegen uzunluğu firmanın verdiği bilgiye göre 3.8 metre.

Böylece 150 inçlik plazma-cihazı daha önce 2007'de Sharp tarafından tanıtılan 108 inç LCD televizyondan büyük olmuş oluyor.

CHIP Online yorumu: Güzel bir teknolojik gelişme, ama Plazma-TV'lere olan ilginin ivmesi düşüyor. Gerçi dünya çapında satışları 2007'de %21 arttı ama LCD kullanımının da %86 arttığını unutmayalım.
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • arkadaş haklı butar ürünler tamamen gövde gösterisi kaç tane üretecekler kaç tane satacaklar bu üründen ama teknolojik olarak büyük başarı tek bir panelde bu ebat arkadaşları kutlamak lazım.

  Ziyaretçi
  13 Kas 2008 11:34

 • 2 yıl LCD kullandım. Bozulunca plazma ekran aldım. Tecrübelerime ve gözümün gördüğüne göre plazma daha iyi diyebilirim. Bu dev ekran da harika olmuş.

  Ziyaretçi
  28 Şub 2008 13:28

 • çok güzel bir teknoloji aslında

  Ziyaretçi
  21 Oca 2008 17:17

 • Göz boyaması ama bi yandanda ilginç olanı farklı bi tasarım olduğu için CHİP in yorumuna katılıyorum..Ama tv mi diyorsunuz PHİLİPSle tek geçerim..Özellikle LCD tvlerle...

  Ziyaretçi
  10 Oca 2008 18:41

 • Bu tarz yapıtlar firmaların gövde gösterisidir, Panasonic'de iyi bir gövde gösterisi sunmuş ve iyi bir reklam olmuş. Sharp ise bambaşka bir olay, bilindiği gibi Plazma sistemi çalışma itibari ile milyonlarca küçük florasan ampulünün yönetilmesiyle oluşur. Tabi tüketimde Likit Kristal Ekrana oranla hayli yüksektir (LCD) Yüksek tüketime destek verdiği için Panasonic aslında yanlış bir adım atmış, Sharp ise çevreci bir kimliğe bürünmüş oldu.
  Gürhan KARAKAŞ

  Ziyaretçi
  10 Oca 2008 00:55

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kimsenin beklemediği bir VAIOSony'nin geçtiğimiz yıl sattığı VAIO markası, şimdi Android'le birlikte, şaşırtan bir ürünle dönüyor

Ceplere depolama dopingi!Yeni nesil cep telefonlarının hızlanmasının önündeki en büyük engel, nihayet aşıldı!

Melek yatırımcılık konuşulduAvrasya'nın en büyük girişimcilik etkinliği Startup Turkey'de melek yatırımcılığın 5n1k'sı konuşuldu

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar