Çift sim kartlı telefonlar toplatılıyor!

Piyasadaki çift sim kartlı ceplerin büyük kısmı toplatılıyor; satın alanlara iade imkanı doğuyor...

Birçok çift sim kartlı telefon için toplatılma kararı çıkıyor... sim kart, çift sim, telekomünikasyon, cep, telefon
Birçok çift sim kartlı telefon için toplatılma kararı çıkıyor...
Paylaşın
Diğer
Bu konuda okuyacaklarınız:
 1. Çift sim kartlı telefonlar toplatılıyor
 2. Riskli ürün, marka ve modeller belirlenecek
Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, piyasada satılan 8 çift sim kartlı cep telefonunun teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını tespit ettiklerini bildirerek, kısa sürede adlarını açıklayacakları bu ürünlerin iade edilebileceğini ve toplatılacağını kaydetti.

Çift sim kartlı telefonların son dönemde çok yaygınlaştığını ve pazar paylarının yüzde 15'e ulaştığını ifade eden Acarer, sektörde 53 markaya ait 70 çift sim kartlı telefon modeli bulunduğunu söyledi.

Teknik Düzenleme Daire Başkanlığı bünyesindeki "Piyasa Gözetim ve Denetim Laboratuvarı"nda yapılan testlerle telefonlardaki teknik değerlerin kontrol edildiğini bildiren Acarer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaklaşık 2 ayda 13 çift sim kartlı telefonun testi yapıldı. Diğerlerininki de devam ediyor. Ancak piyasadaki 1,2 milyon çift sim kartlı telefondan 800 bini bu 13 modelden. Bu da pazarın yüzde 60'ı ediyor. Bunların 8'inin teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını tespit ettik. 4 tanesinde de sorun var. Bir tanesi ise yapılan uyarı ile uygun hale geldi. Ürünlerimiz Avrupa Birliği standartlarına uygun olmalıdır. İthal edilen bu ürünler, Avrupa Birliği standartlarına uygun değil. Baz istasyonları sağlık açısından tartışılıyor ama üzerinizde taşıdığınız telefonları kafanıza dayıyorsunuz. Bunların standartlara uygun olmaması durumunda sağlık açısından önemli etkileri olur."
DEVAMI:Riskli ürün, marka ve modeller belirlenecek
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • İNSAN ARANMAK ARZUSUNDA ÖTÜRÜ SAĞLIĞINI HİÇE SAYABİLİYOR BU KADAR MI YALNIZIZ

  Ziyaretçi
  24 Haz 2009 14:18

 • ya kardeşim madem üretemiyorsun garanti veremiyorsun kalitene güvenmiyorsun bırakta müşteri hakkı diye bişey var bir ara 5 lira on lira ladınız.yurtdışından gelenler kapatılacak diye o para bitti heralde şimdi nasıl bir senaryo yapsakta onu alma beni al desek diye düşünüyorsunuz ama allah razı olmaz< bilesiniz elinize yüzünüze bulaşır yaptığınızben telefonumdan memnunum aklı olan size uymaz zatenbir açığını bulsam dava ederim ama bu işin prosedürünü bilmiyorum devletin parası çok demekki

  Ziyaretçi
  24 Ara 2008 16:24

 • riskli falan değiller, bu da kanıtı(bir firma):
  http://www.myphone.com.tr/duyuru.html

  Ziyaretçi
  28 Eki 2008 21:55

 • madem oyle açıklayın bi an önce bu markaları ve firmaları insanlarda rahat etsin

  Ziyaretçi
  21 Eki 2008 15:36

 • kesin bir tarih yokmu veya marka ve modeller ortaya bir laf atmakla olmuyo bu işler yapacakları işleri ya tam yapsınlar ya da hiç yapmasınlar

  Ziyaretçi
  21 Eki 2008 14:26

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buzullarda "şeffaf" sürpriz!Şeffaf bir vücuda sahip, iç organları görünen bir canlı ile daha önce hiç karşılaş mıydınız?

Cepte Windows 10 bilmecesi!Windows 10 güncellemesi, sizin Windows Phone'lu telefonunuza gelecek mi; gelmeyecek mi?

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar