Dört çekirdekli işlemciye sahip Asus laptop

<strong>Asus R.O.G. G71V:</strong> Intel'in dört çekirdekli mobil işlemcisini kullanan ilk notebook. qx9300, asus, g71v, 4 gb ram, 9700m gt, 1 tb disk
Asus R.O.G. G71V: Intel'in dört çekirdekli mobil işlemcisini kullanan ilk notebook.
Paylaşın
Diğer

Asus, R.O.G. serisi ürünlerini Intel'in dört çekirdekli QX9300'ü ile birleştiriyor...

Halil Mollaoğlu
Asus, Games Convention etkinliğinde Intel'in laptop'lar için geliştirdiği dört çekirdekli işlemci Core 2 Extreme QX9300'ü kullanan ilk laptop'u R.O.G. G71V'yi tanıtıyor.

Dört çekirdeğin her biri 2,53 GHz hızında çalışıyor ve 12 MB'lık bir önbelleğe erişiyor. CPU Extreme modellerden olduğu için çarpan ve FSB hızı overclock yapabiliyorsunuz. Intel'e göre 45 Watt TDP'yi aşmadan 266 MHz'e kadar çıkılabiliyor.

Republic-of-Gamers ailesine ait G71V 17 inçlik Full-HD ekran, bir Geforce 9700M GT, 4 GB RAM, 1 TB sabit disk ve bir Blu-ray yazıcı sunuyor. Ekstra eşya olarak oyunculara özel bir fare, klavye ve Republic-of-Gamers tasarımında sırt çantası sunuluyor. Bu aksesuarların hepsi ürünün fiyatına dâhil.

R.O.G. G71V yüksek bir ihtimalle eylülden itibaren 3870 dolara satışa sunulacak.

Bilgi için:
Asus Türkiye - 0216 521 47 25

CHIP Online Yorumu:
Henüz kimsenin laptop'unda dört çekirdekli işlemciye ihtiyacı yok. Özellikle oyuncular için ekran kartı halen sınırlayıcı bileşeni temsil ediyor. Elbette Intel'in hem masaüstü hem de dizüstü sistemler için dört çekirdekli örnekler sunması çok güzel, fakat çok küçük bir kullanıcı grubu (grafikerler, mühendisler, geliştiriciler) bu devasa işlem gücünden faydalanabiliyor.
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • ben aldım çok mükemmel bir leptop ben dışardan aldım çinden aldım

  Ziyaretçi
  10 May 2010 15:32

 • bence bu laptop mükemmel ötesi ama çok pahalı

  Ziyaretçi
  05 May 2009 17:40

 • beyaz ticareti yapanlar için olmuş bu

  Ziyaretçi
  05 Eyl 2008 13:37

 • 3870 dolar mi. saka gibi

  Ziyaretçi
  23 Ağu 2008 16:44

 • Bu tür sistemler laptoop üreticilerinin kendi pazarında tamamen gövde gösterisinden başka bir şey değil malesef son kullanıcya hitap etmeyen ürünler.Çoğu kullanıcı 15.4" geniş ekranlı orta sistem ihtiyaclarını görüyor bunları zaten firmalar sayılı adette üretip satıyorlar.Diğer bir hataya gelince programcılar,grafikerler vs... gibi gruba hitap edildiğini söylenmiş fakat bunlar için dediğiniz meslek grupları daha taşınabilir laptoopları ile sadece ürün tanıtımı ve ufak tefek düzeltmeler için kullanıyor ekran olayına gelince HDMI yaygınlaşmasıyla isterse 10" ekranınız olsun cıkışından direk yüksek çözünürlüklü bir ekrana geçebilirsiniz.Ekran kartı konusuna gelince üzerindeki ekran kartı tamamen oyun amaclı iş uygulamaları için zaten hem nvidianın hemde atinin iş istasyonu sürümleri var işlem kapasiteleri daha fazla bu laptop yazının başında belirttiğim gibi sadece gövde gösterisi başka bir özelliği olmayan reklam laptoopları serisinde yerini almak için yapılmıştır.

  Ziyaretçi
  23 Ağu 2008 14:04

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spartan böyle görünecek!Beklenen tarayıcı Spartan'ın Windows 10'lu telefonlara özel sürümü, işte böyle görünüyor!

Facebook'tan dev drone!Facebook'un dev boyutlu insansız hava aracı, dünyanın her köşesine internet dağıtmaya hazırlanıyor!

Para nasıl korunur?'Bir Dolarlık Ders' ile E-cüzdanınızı çevrimiçi dolandırıcılığa karşı koruyun.

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar