El yapımı tahta helikopter: Tabii ki Çin'den

Bu helikopter 1600 dolara mal oldu!... çin, wu, helikopter, usta, hayal, gerçek
Bu helikopter 1600 dolara mal oldu!...
Paylaşın
Diğer

Bugüne kadar pek çok helikopter görmüş olabilirsiniz; ama tahtadan ve el yapımı görmediğinize eminiz

Yaşar Tuna Zorlu
Çinlilerin daha piyasaya çıkmamış bir ürünü kopyaladıklarına şahit olmuştuk ama bu durum "Bu kadarına da pes doğrusu" dedirtecek cinsten!

Wu Zhongyuan adındaki, çocukluktan beri dağlara, tepelere tırmanmak isteyen 20 yaşındaki bir çiftçi hayalini farklı bir biçimde gerçekleştirmek istedi ve ortaya resimdeki gibi bir helikopter çıktı.

Pervaneleri Karaağaç'tan, motoru bir motosikletten oluşan bu el yapımı helikopter yerden yaklaşık olarak 800 metre yükseğe kadar çıkabiliyor. İster inanın, ister inanmayın ama 1600 dolara böyle bir helikopteri tamamen kendi çabalarıyla meydana getirdi.

Fakat hayallerinin gerçek olması için uçuş iznini elde edemeyen Wu çok üzgün olduğunu ifade etti. Akıllara hemen buna benzer bir konuyu başarılı bir şekilde izleyicilerine ulaştıran "Usta" filmi geliyor. Başrollerini Yetkin Dikinciler, Fadik Sevin Atasoy ve Hasibe Eren paylaşıyor. İzlemenizi tavsiye ederiz...
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • ya uçuş izni ne demek hava sanki onların uç gitsin helal olsun onu yapanada ben öle bişi yapayım bak bakiyim biri beni tutabiliyomu eğer uçuş iznin yok derse ona orda öle bi hareket yaparım ağzı açık kalır :D

  Ziyaretçi
  26 Ağu 2011 15:59

 • Helikopterde fırlatma kolduğu gibi birşeyde yok

  Önlemi ne olacak ki uç gitsin ne de olsa her canlı ölecek :)

  Ziyaretçi
  11 Ağu 2009 10:37

 • "Köyde dağda bayırda uçsun işte kim ne diyecek :D Helal olsun buarada
  Ama hakkatten ya, hayır yapmış kendini kasmış bide izin alamamaış walla ben olsam ynede uçardım ulan o kadar para wermişim emek wermişim yapmışım oldu bide sürmicem.."

  arkadaş bu ne kadar dar görüşlülüktür. gidersiniz Türkiye' nin sorunlarına söversiniz. Trafikte hatalı sollama yapana söversiniz. Gürülütülü konuşana, kırmızı ışkta geçene, devletin tebrizliği sonucu yaşana ölümlere söversiniz ama iş bu konuya gelince ne olacak dersiniz. Standartlara uygun olmadığı için izin alamamıştır. Yani birgün bu adam yaptığı helikopterle bir yere çakılsa eminim ilk sövende siz olursunuz. illa önlem almak için birisinin ölmesi şart mı diye.

  Ziyaretçi
  11 Ağu 2009 09:59

 • Sahiden o kadar emerk harcıyorsun ama izin alamiyorsun. :(
  Yazık adama...

  maglev45
  10 Ağu 2009 22:17

 • Köyde dağda bayırda uçsun işte kim ne diyecek :D Helal olsun buarada

  Ziyaretçi
  10 Ağu 2009 20:27

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony'nin microSD'si olay olduSony'nin yeni microSD kartı ile sunduğu (ya da sunduğunu iddia ettiği) özellik, ortalığı karıştırdı!

"Süper" Lumia ne zaman?Microsoft beklenen üst seviye Lumia'sını MWC'de göstermedi. Peki "süper" bir Lumia ne zaman gelecek?

Apple'dan büyük iddia!Apple, son açıklaması ile, girmeye hazırlandığı yeni pazarda ne kadar iddialı olduğunu yine gösterdi

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar