En basit virüs testi: Sadece 1 saniye...

Rahat bir nefes almak için bu resimlerin hepsini görmek gerekiyor. Conficker, Conficker Eye Chart, virüs, antivirüs
Rahat bir nefes almak için bu resimlerin hepsini görmek gerekiyor.
Paylaşın
Diğer

PC'nize Conficker virüsü bulaştı mı, bulaşmadı mı? Bu basit test ile cevabı 1 saniyede öğrenin...

Ümit Öncel
1 Nisan'da aktive olması beklenen Conficker virüsünde hala hiçbir hareket olmadı. Kamuoyunda virüsün zararsız olduğu izlenimi yaygınlaşırken güvenlik firmaları ve bilim adamları hala tetikte bekliyor. Kodları içerisinde 1 Nisan tarihinin geçmesinin bir şaka veya aldatma taktiği olduğundan şüphelenen bu firmalar, henüz tehlikenin geçmediğini ve ancak Conficker virüsü etkisi altında olan milyonlarca bilgisayarın temizlenmesi ile tehlikenin geçmiş olarak kabul edilebileceğini söylüyorlar. Bu virüsten etkilenen bilgisayarların temizlenmesi ise yine kullanıcılara düşüyor.

Şu anda sisteminizde Conficker virüsü bulunup bulunmadığını tespit etmek için uzmanların önerdikleri ek çok farklı yöntem var ama bunların çoğu oldukça zahmetli yöntemler. Çok daha basit bir sistem ile sizler de kendi bilgisayarınızı test edebilirsiniz. Genellikle virüsler kendilerini korumak amacıyla bilgisayarın antivirüs veya güvenlik firmalarının web sitelerine bağlanmalarını engelliyorlar. Conficker virüsünün bağlanmayı engellediği sitelerden çağırılan bazı resimleri bir araya getiren "Conficker Eye Chart" adlı bir test sayfası, bu resimlerin hangilerinin görüntülendiğine bakarak bilgisayarınızın tehlikede olup olmadığını anında tespit etmenizi sağlıyor. Ancak maalesef bu sistem web trafiği için Proxy server kullanılan bilgisayarlarda işe yaramıyor.

Bu adresten ziyaret edebileceğiniz test sayfasında yer alan resimlerden üst satırdakilerin hiçbiri ya da bir kısmı görüntülenemiyor, fakat alt satırdakiler düzgün görünüyorsa sisteminizde Conficker olma ihtimali oldukça yüksek... Ama unutmayın; bu test sadece ihtimali vermektedir, internet bağlantınızdaki sorunlar ya da proxy kullanımı nedeniyle hatalı sonuçlar alma ihtimaliniz de var...
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Ben de sayfada ne var ne yok hepsi gözüküyor.

  retg
  01 Oca 2010 13:14

 • yha bende alt kısmı gozukuoo ustu kısmı full gozukmuo yha ndn:S ne yapmam gerekıo nasıl kurtulcam bundn:S

  Ziyaretçi
  11 Haz 2009 15:41

 • Hepsi gözüküyor ..

  Ziyaretçi
  18 May 2009 20:55

 • Alıntı:
  "Ben avira 9 premium security ve norton kullanıyorum virüs gelmemiş"

  Bence 2 antivirüsü aynı anda kullanma.Birbirleriyle çakışabilirler.

  Ziyaretçi
  05 May 2009 22:47

 • bende öyle bir şey yok ! normal üstü biraz !

  Ziyaretçi
  28 Nis 2009 12:13

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp'tan beklenen yenilikWhatsApp'ın sesli görüşme özelliği, artık herkese açık! İşte onu kullanmak için yapmanız gerekenler.

Selfie çubuklarına yeni yasakSelfie çubuklarına gelen yasaklar hız kazandı. İşte selfie çılgınlığına dur diyen yeni yasak...

Battlefield için ilk açıklamaEA, Battlefield Hardline'da ortaya çıkan ilginç yükleme sorunu hakkında açıklama yaptı!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar