Galaxy S4'e yeni özellik geliyor!

Samsung, Galaxy S4 için yayınlayacağı güncellemede, amiral gemisine bakın hangi özelliği ekleyecek!

samsung, galaxy s4, lojack, absolute software, güvenlik, hırsızlık
Ender Duman

Samsung'un Galaxy S4 tanıtım kampanyasında sürekli vurguladığı konulardan biri de güvenlik. Sürekli olarak S4'ün güvenlik yönüne dikkat çeken firma, mevcut önlemleri yetersiz bulmuş olacak ki yeni bir ortaklığa imza attı.

Dizüstü bilgisayarlar için LoJack isimli bir güvenlik yazılımı üreten Absolute Software, Samsung ile işbirliğine gidiyor. İşbirliği çerçevesinde yapılacak ilk işlerden biri, Galaxy S4 aygıt yazılımına, bir güncelleme ile çalınma sonrası kurtarma sistemlerinin eklenmesi olacak. Android akıllı telefonlar için üretilecek olan LoJack yazılımı sadece Samsung telefonları destekleyecek. Samsung, amaçlarının, piyasadaki "en kapsamlı mobil güvenlik çözümünü sunmak" olduğu belirtiyor.

LoJack sadece çalınan telefonun yerin GPS üzerinden tespit etmekle kalmıyor, isteğe bağlı olarak telefondaki tüm içeriği silebiliyor. Yılda 29,99 dolar ödeyerek yazılıma abone olan kullanıcılar, telefonlarının çalınması durumunda yerini tespit edip geri getiren "kurtarma uzmanlarının" sunduğu hizmetten de faydalanabiliyor. Ancak telefonun kesin olarak kurtarılacağı konusunda bir garanti verilmiyor.

Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • radyo nasıl eklensın kardesım radyo donanımdır az uyanık ol güldürme bizi :)

  Ziyaretçi
  31 May 2013 04:19

 • Apple bu hizmeti ücretsiz sunuyor la :)

  Ziyaretçi (Mobil)
  26 May 2013 21:24

 • Bizim sitenin güvenliği Cafer Emmi de bu hizmeti veriyor. Bu ne ya. Herkes çıkmış, bizde var, bizde var diye çocuk gibi değnek yarıştırıyor. Sakin olun ya. Alt tarafı telefon dan bahsediyoruz. Sanki yeni bir kıta keşfetmiş gibi coşmanın bi mantığı yok.

  Ziyaretçi
  25 May 2013 14:47

 • Daha bunkei yeni almaya baslayan arkadaslara bir iphone kullanicisi olarak guluyorum. Yillardir keyifle bu ozellikleri ve cok daha fazlasini buyuk bir stabiliteyle kullanmanin keyfindeyim.

  Ziyaretçi
  25 May 2013 12:41

 • Windows Phone Nokia lumia larda zaten vardı bu özellik bende farklı bir şey zannettim bırak bunları s4 kendine ücretsiz olan bir,navigasyon koysan daha fayda sağlarsın insanlara lumia larda cidden güzel bir sesli nvigasyon ve hem de ücretsiz omur boyu güncellemeli internete bağlanmadan kullanılabilen hem de adamlar tüm Lumia serisine koymuş bunu

  Ziyaretçi (Mobil)
  25 May 2013 10:51

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeniliği abartan 10 telefon!Risk alarak yeni işlevler denemek güzel, ancak cep üreticileri bazen bu işi abartabiliyorlar!

Dev marka, Android dedi!Google'a müjde: Dev şirket, Google'ın Android Wear'ını "uçurmak" için hazır!

Master Chief ile tanışın!Microsoft, Halo serisinin ana karakteri Master Chief'in gizli yönlerini, bu site ile açıklıyor!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar