Galaxy S6 Edge'in S7'den iyi olduğu 5 şey!

Galaxy S7 Edge çok iyi bir telefon olabilir... Ama halen S6 Edge'in onu geride bırakan yanları var!

Galaxy S6 Edge'in S7'den iyi olduğu 5 şey!

Samsung'un yeni kavisli amiral gemisi Galaxy S7 Edge'in mükemmel bir telefon olduğundan şüphemiz yok. Peki Galaxy S6 Edge sahibiyseniz, onu değiştirip Galaxy S7 Edge'e geçmenin bir anlamı var mı? Bir senelik telefonunuzu değiştirmeye değer mi?

Edge ekran kusursuz değil: Galaxy S6 Edge ve Galaxy S7 Edge'i özel yapan, kıvrımlı ekranları. Ancak tasarım olarak hoş görünen bu ekran, işlevselliğe geldiğimizde pek işe yaramıyor. Galaxy Note Edge'in kıvrımlı kenarına kıyasla daha küçük kıvrıma sahip S6 ve S7 Edge'in bu işlevinin çok işe yaradığını söylemek zor.

Galaxy S6 Edge'in hissiyatı daha kaliteli: Yanlış anlamayın, Galaxy S7 kaliteli olduğunu hissettiren bir telefon. Ancak Galaxy S7'nin yumuşatılmış kenarları ve kavisleri ergonomiyi her ne kadar artırsa da, yanlardaki metalin ortaya çıkmasına engel oluyor.

Galaxy S6 daha küçük, VR için daha iyi: Galaxy S6, ekran boyutu ve kullanım kolaylığı arasında iyi bir denge kurmak isteyenler için kusursuz bir telefon. S6 Edge'in piksel yoğunluğunun daha yüksek olması, Gear VR ile yaşayacağınız sanal gerçeklik deneyiminin de daha iyi olacağı anlamına geliyor.

S6 Edge'in 16:9 fotoğrafları daha yüksek çözünürlüklü: Galaxy S7 Edge, piyasadaki en iyi kameraya sahip telefonlardan. Ancak 12MP'lik kamera, 4:3 oranında fotoğraf çektiğinden Galaxy S7'ye geçenler, fotoğraflara yaklaştıklarında daha az detay görüyorlar.

S6 Edge'de IR işlevi var: Kızılötesi işlevi, telefonunuzu TV'nizin veya uydu cihazınızın uzaktan kumandası gibi kullanmanıza izin veriyor. Bu işlevi kullanıyorsanız, Galaxy S6 Edge'de kalmanızda fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Her ikisi de aynı çöp.

@27 Mart 2016 18:17 he canım he...

s7 almayı düşünüyorum yanında gear vr da veriyorlar

LG kullandimda noldu takılmalar oluyordu s7 edge ye geçtim akıyor oyunlar

iphone 6s var ama eski note 4 kullanıcısıyım ios bana çok tat vermiyor acaba s6 veya s7 edge tavsiye olunur mu?

@29 Mart 2016 09:43 ben s6 kullanıcısıyım tavsiye ederim güzel ve performans olarak da ön numara

iphone 6s var ama eski note 4 kullanıcısıyım ios bana çok tat vermiyor acaba s6 veya s7 edge tavsiye olunur mu?

Bir üst sürümü hep daha yenilik içerdiğini düşünürken bu şekilde bir durumla karşılaşmak iyi olmadı. Şimdi S6 mı almalı yoksa s7 mi?

6s kullanıyordum s7 edge çok başka

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın

İlginizi çekebilir