Galaxy S7 nasıl su geçirmiyor?

Samsung, yeni Galaxy S7'nin su geçirmemesini nasıl sağladı? Cevabı, bu etkileyici videoda gizli!

Oynat Galaxy S7 nasıl su geçirmiyor? Galaxy S7 ve S7 Edge, kendisini suya karşı nasıl koruyor? İşte cevabı!

Samsung'un yeni telefonları Galaxy S7 ve S7 Edge, ince gövdelerine su geçirmezlik işlevini ve yüksek pil kapasitesini sıkıştırmayı başarıyor. Peki yeni amiral gemilerinin su geçirmezlik özelliği tam olarak nasıl çalışıyor?

YouTube kullanıcısı JerryRigEverything, bu sorunun cevabını vermek için Galaxy S7'sini parçalarına ayırdı. Özetlemek gerekirse Samsung, cihazın dahili bileşenlerini sudan korumak için belirli bölgelerde su sızmasını engelleyen lastikten ve contalardan faydalanmış. Bol miktarda yapıştırıcıdan da faydalanan firma, elektronik devrelerin sıvılardan veya nemden uzak kalmasını sağlamış.

Hoparlörü sudan korumak için kullanılan çözüm ise oldukça ilginç. Samsung mühendisleri, hoparlöre su sızmasını engellemek için örgü şeklindeki bir filmi hoparlör üzerine yerleştirmiş. Bu yüzey hava ve sesin geçmesine izin verirken suyun geçmesine izin vermiyor.

Tüm bu önlemlerin bir yere kadar işe yaradığını, Galaxy S7 ve S7 Edge'in 1,5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar kalabildiğini hatırlatmakta fayda var.

Bu arada Samsung, cihazın içine suyun (veya terin, buharın vs.) girip girmediğini anlamaya yönelik etiketler de yerleştirmiş. Böylece firma telefonunuz arızalanırsa, garanti kapsamının dışına çıkıp çıkmadığınızı size söyleyebiliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Öyle telefonum olcak suya sokucam birde... ayol

@09 Mart 2016 00:15 Ayol Nela Degisik.

Sony Xperia M4 kullananlar kesinlikle Talkback'i aktive etmesinler; çünkü Talkback, Xperia M4 ile uyumsuz, Talkback'i kapatamazlar. Telefon teknik servise gidebilir. Kapatmak için çok uğraştım.

@09 Mart 2016 06:56 DOSTUM SENİN KAPATAMAYIŞININ NEDENİ muhtemelen kurulum dosyalarındaki bir eksiklikten kaynaklı olabilir. google playden yüklediysen paket eksikliği genellikle olmaz ama yine de androitde internette yaşadığın kopmalar yüklerken eksikliğe sebebiyet verebiliyor. yoksa uyumsuz uygulamayı zaten indirmene izin vermiyor sistem.

Talk back en kolay cihazi sifirla :))

Bildiginiz gibi s5 de su gecirmiyordu ancak benim telefonun sivi temasindan dolayi ana karti yandi. Samsung ana karta garanti vermedigini söyledi ve çöpe attim bu yuzden samsung alinmazzz

Elektrik akımını yalıtan ısıya dayanıklı bir jel ile tüm elektronik devreler kaplanırsa su geçirmez olur. Onun dışında dışa açılan ek kısımları yapışkan conta ile kaplamak ta yeterli olur(6s te gördük)

Galaxy S7 lerde Edge dahil hoparlor sesi S6 lara gore az cikiyor

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın

İlginizi çekebilir