Google Earth'ın güncel sürümü yayınlandı

Google, Google Earth'in yeni versiyonunu dün itibariyle internet kullanıcılarına sundu.

Selim Öztürk
Bu yeni sürümle beraber Google Earth'e bazı yeni fonskiyonlar eklenmiş durumda ve Mac platformu da bu sürümle artık daha fazla destekleniyor.

Google Earth 4.3 sürümünde, 'street view' yani sokaktan karelere erişebilmek mümkün olacak. Google 'street view'ı online Google Maps programına dahil ederek, kullanıcılara daha açık resimler sunabilmeyi ve şehirlerden spesifik görüntüler alabilmeyi sağlıyor.

Bunun yanında, çekilen resimler artık üzerlerinde bir tarih de taşıyacak. Bu sayede bir resmin ne zaman çekildiği öğrenilebilecek.

Ayrıca daha fazla 3 boyutlu binaların eklendiği bu son sürümde, modeller çok daha hızlı bir şekilde yükleniyor ve kullanıcılar bir görüntüye ulaşabilmek için çok fazla beklemek zorunda kalmıyor.

Son olarak Mac kullanıcıları için Flash desteğini de yazılıma dahil eden Google, gündüz ve gece arasındaki aydınlatma farklarını da daha fazla gerçeğe yakın hale getirdi.

Google Earth'ın son sürümünü denemek için tıklayın.
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • google earthın en son sürümü çıkmış ama hla yayınlanmıyo

  Ziyaretçi
  04 Eyl 2009 20:44

 • bedava mı bunu indirmek?

  Ziyaretçi
  22 Şub 2009 18:28

 • güzel

  Ziyaretçi
  30 Haz 2008 19:00

 • Ya bu google earth sürümleri ve en son sürümü hangisi???

  Ziyaretçi
  13 May 2008 20:25

 • bu programda olmasa gidemedigim yerleri görme imkanım yok googla cok teşekkür ediyorum 200mt reden yakın cekimlerin art masın ı temenni ediyorum son eklenen canlı bulut görüntüleri ve hava durumuda harika

  Ziyaretçi
  18 Nis 2008 15:11

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Surface 3 ortaya çıktı!Surface 3 ile tanışın: Microsoft, Surface serisinin yeni üyesini resmi olarak tanıttı.

WhatsApp'tan beklenen yenilikWhatsApp'ın sesli görüşme özelliği, artık herkese açık! İşte onu kullanmak için yapmanız gerekenler.

Selfie çubuklarına yeni yasakSelfie çubuklarına gelen yasaklar hız kazandı. İşte selfie çılgınlığına dur diyen yeni yasak...

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar