iPhone için yüz tanıma uygulaması!

iPhone'unuzun sizi yüzünüzden tanımasını ister miydiniz? Bu artık mümkün!

Telefonun kilidini açmak için bir parola girmeniz veya yüz tanıma özelliğini kullanmanız isteniyor iphone, yüz tanıma, kilit, uygulama, video
Telefonun kilidini açmak için bir parola girmeniz veya yüz tanıma özelliğini kullanmanız isteniyor
Zeynel A. Öztürk
iPhone'unuzu masanın üstünde bırakıp geri döndüğünüzde arkadaşlarınızın telefonunuzu karıştırırken bulmak en sinir bozucu şeylerden olsa gerek. Bir parola kullanmanız tabi ki mümkün ancak RecognizeMe adlı uygulama, Jailbreak'li iPhone'lar için yüz ile oturum açma özelliği sunuyor.

Programın resim galerisine birkaç fotoğrafınızı ekledikten sonra bir geçiş parolası veya yüz tanıma sistemi ile kilidi açmanız isteniyor. Uygulama, telefonun gerçek sahibinin siz olup olmadığını anlamak için yüzünüzü birkaç kez tarıyor. Güvenlik seviyesini düşürdüğünüzde ise size benzer olan kişiler de giriş yapabiliyorlar.

Bazı testlere göre ise güvenliği yüzde 80'e çıkarmak bile bir takım kişilerin giriş yapmasını sağlayabiliyor ve doğrulama 20 saniyeye kadar zaman alabiliyor. Ancak arkadaşlarınızı telefonunuzdan uzak tutmak istiyorsanız denemeye değer.

iPhone için ilk yüz tanıma uygulaması nasıl çalışıyor? Videomuzda izleyin!
iPhone için yüz tanıma uygulaması!
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Uygulama güzelde bunu jailbreakle yapmak yerine iPhone 5 e bu özelliği koysalar mesela daha iyi olur! Yada tuş kilidini açarken sizin parmak izinizi görmeden açmasa buda olabilir... Yeni iPhone a böyle özellikler lazım...

  Ziyaretçi
  24 May 2011 16:52

 • Yüz tanıma uzun sürüyo.Onun yerine şifre girmek daha basit :).Ama arkadaşlarınıza hava atabilirsiniz :D

  onursmz
  22 May 2011 18:08

 • saçma geldi bna bi kilid açmak için 20 saniye beklemek.benim pc 'yi açmayı bile bu kadar beklemiyorum.bi' iyi tarafı olduğundan değil de sadece eğlence için kullanılabilir.

  Ziyaretçi
  22 May 2011 17:17

 • iPhone insanlar için değilmiydi

  g.a
  22 May 2011 17:16

 • saçma geldi bna bi kilid açmak için 20 saniye beklemek.benim pc 'yi açmayı bile bu kadar beklemiyorum.bi' iyi tarafı olduğundan değil de sadece eğlence için kullanılabilir.

  Ziyaretçi
  22 May 2011 17:10

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC One M9+ yine sızdı!HTC'nin yeni amiral gemisi M9'dan bile daha iyi özelliklere sahip cihazı bir kez daha göründü!

OnePlus Two, lazerle geliyor!OnePlus'ın bizi şaşırtmayı planladığı yeni telefonuyla ilgili heyecan verici dedikodular var!

Cook, Bill Gates'in izinde!Apple'ın patronu Tim Cook, yaptığı bağışlarla büyük alkış alan Bill Gates'in izinde...

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar