Kelebeğin mucizevi evrimi

Bu kelebek inanılmazı başardı: Zor hayat şartları bakın bu gariban kelebeği nasıl evrimleştirdi...

Mavi Adonis kelebeği inanılmazı başardı adonis, kelebek, evrim, hayat, küresel ısınma
Mavi Adonis kelebeği inanılmazı başardı
Paylaşın
Diğer
Bu konuda okuyacaklarınız:
 1. Kelebeğin mucize evrimi
 2. İnsanlığın kaderi
Küresel ısınmanın ilk mucizesini mavi renkli bir kelebek gerçekleştirdi. Yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan kelebek, türünün devamı için evrim geçirdi. Ancak soğuk bölgelerde yaşayabilen kelebek göç etmek için göğüs kafesi ve kanatlarını büyütmeyi başardı.

Küresel ısınmaya karşı verilen ölüm kalım savaşında insanlara nazaran çok çabuk uyum sağlayan canlılar da bulunuyor. Bunların ilk örneği İngiltere'deki canlı türü Adonis kelebeği.

Bu kelebeğin yaşam alanının daralması ve son dönemde nüfusundaki azalış iklim değişikliği ile güçlü bir bağlantı gösteriyor. Avrupa'da bulunan kelebek türlerinin yaşam alanlarının genişliği iklimin elverişli olmasına bakıyor. Bilim insanları kelebeklerin eskiden görüldüğü ancak artık rastlanmadıkları bölgelerde küresel ısınmanın etkilerini gözlemleyebiliyorlar.
DEVAMI:İnsanlığın kaderi
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • "yazık ya adam bir saatte yok olan insanlar için (hiroşima) neden evrimleşmediler diyor."

  Der tabi normal.Celeron işlemciyle anca o kadarı çıkar ağzından.Atomların parçalanmasıyla evrimi nasıl aynı kefede tuttuğunu anlamak ise ap ayrı bi olay zaten oO
  Ölenlerin anılarına yazık saygı biraz !

  Ziyaretçi
  20 Ara 2009 06:07

 • kimse insan maymundan geliyor demiyor cahil cühala arkadaşlar eleştirdiğiniz şeyi önce bir öğrenin

  Ziyaretçi
  16 Ara 2009 23:10

 • yazık ya adam bir saatte yok olan insanlar için (hiroşima) neden evrimleşmediler diyor.

  Ziyaretçi
  16 Ara 2009 23:09

 • CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
  Önce şuradan başlayalım. Bir hipotezin doğru olmadığını kanıtlayan bir şey belirlendiği anda hipotez çürütülmüş demektir. Evrim denilen saçmalığı çürüten o kadar çok delil var ki neden hala diretiyorlar. Doğru olmadığını kanıtlamak için bir sonuç yetiyorken hala doğru olduğunu kanıtlamaya çalışan deliller arıyorlar
  İkinci olarak şunu ekleyeyim ki mutasyonlar canlıya hayatta kalmasını sağlayacak özellikler kazandırmaktan çok öteler. Mutasyonların genel olarak yaptığı şey canlıya zarar vermektir. Hiroşimaya bakın evrimleşen insan var mı? En çok mutasyon oranı orada olmadı mı?
  Sonuncu olarak da şunu söyleyelim. DNA denen tasarım harikası bir moleküle yapılacak en ufak bir müdahele onun yapısını bozuyor. Bir DNA molekülü içinde yüzlerce, belki binlerce ciltlik kitap barındırıyor. Bu muhteşem kitabın kullanılması gerektiğinde hangi sayfası olduğunu kendi buluyor ve onu fotokopi çekiyor diyelim. O moleküle bu aklı kim veriyor? Neden sadece lazım olan sayfaların fotokopisini çekiyor hepsini çekmiyor?
  Tarafsız bir araştırma yaparsanız evrimi çürüten birçok delille karşılaşacaksınız. Akl-ı selim sahibi olan herkesi kulaktan duyma bilgilerle oyalanmak yerine araştırmaya davet ediyorum
  Saygılarımla...
  Dün 22:54

  Dostum hiroşima'da olan yüksek doz radyasyona bağlı DNA harabiyetidir ve ölümcüldür . BUrada bahsedilen şey adaptasyon olup ,Afrika'da yaşayanların zenci olması ,daha iyi koşmaları ,fakat iyi yüzememeleri çünkü akciğer yapılarının uygun olmaması gibi bi şey .

  Ziyaretçi
  16 Ara 2009 16:00

 • Bilmeyen insanlar ne çok konuşmuşlar yine her zaman olduğu gibi. Evrimi bilmeden atıyoruz bakıyorum da .

  Ziyaretçi
  16 Ara 2009 15:51

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

33 yıl öncenin dokunmatiği!1982'de de dokunmatik ekranlar vardı... Ama o zamanın dokunmatiği, bugünden biraz farklıydı!

Android iş dünyasına hazırGoogle, çalışanlara ve işyerlerine esnek ve güvenli bir çözüm olan "Android for Work"ü duyurdu.

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar