Torrent'te sahte aXXo dosyaları furyası...

Sahte aXXo dosyaları çığ gibi büyüyor. Axxo, torrent, mininova, sahte torrent, sahte axxo
Sahte aXXo dosyaları çığ gibi büyüyor.
Paylaşın
Diğer

Sahte torrent dosyaları tehlikeli boyutlara ulaşmaya başladı. İşte torrent'çileri bekleyen son tuzak

Ümit Öncel
P2P sistemlerine sahte dosyalar yüklemek yeni bir şey değil. Daha önce Kazaa ve LimeWire gibi dosya paylaşım sistemlerinde isimleri ve içerikleri birbirlerinden çok farklı paylaşım dosyalarına defalarca şahit olunmuştu. Fakat kontrolü daha kolay olduğu için sahte torrent dosyaların yayılması daha zor olarak biliniyor. Buna rağmen yüzlerce sahte dosyanın aynı anda ortaya çıkması işleri karıştırdı.

Bir yandan korsan içeriği engellemek isteyen telif hakları koruyucuları bu yolu tercih ederek, kullanıcıları hakları korunan film veya müzik dosyalarını indirmekten vazgeçirmeye çalışırken, diğer yandan virüs yazan hacker'lar kendi sahte dosyalarının indirilmesini sağlamaya çalışıyor. Hatta virüs yazarları kullanıcılara kendi dosyalarını torrent sitelerine yüklemeleri için para bile ödüyorlar.

Mininova'da Moe1210 adıyla tanınan site yöneticisi son günlerde sahte dosya yüklemelerinin hızla arttığını, günde ortalama 2500 yeni sahte dosya yüklenmeye başladığını söylüyor. Her 5 dakikada bir tüm dosyaları kontrol ettiklerini söyleyen Moe1210, sahte aXXo dosyalarının anlaşılmasının daha kolay olduğu söylüyor. aXXo, torrent dünyasının en ünlü isimlerinden biri ve sunduğu torrent'ler oldukça büyük bir ilgi görüyor.

Sahte dosyalar tespit edildiğinde yükleyen kullanıcının IP adresinin yasaklı listesine eklendiğini belirten Moe1210, buna rağmen henüz sahte dosyalarda bir azalma olmadığını söyledi.
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Mininova sitesini çok sayıda sözde axxo imzalı, sahte torrentlerle doldurmuşlar. Bu dosyalar rar'lı şifreli olarak gözüküyor. Axxo'nun ripleri sadece avi'dir. Axxo imzasını gördüm diye kontrol etmeden kesinlikle indirilmemesi gerekiyor. İşin komik tarafı comments bölümünde adamlar fake, sakın indirmeyin diye yazıp, milleti uyarmaya çalışmasına rağmen bu sahte torrentleri onbinlerce hatta bazılarında yüz binin üzerinde kişinin indiriyor olması...

  Ziyaretçi
  09 Nis 2009 05:49

 • p2p de sahte dosyalardan tek kurtuluş yolu peerguardian kullanmak

  silici06
  02 Nis 2009 17:40

 • Sahte torrentlerden kurtulmanın yolu Torrentz'nin (veya The Pirate Bay'ın) "Onaylanmış" kaynaklarından axxo vb. tanınmış sunum guruplarının paylaşımlarını indirin (Torrentz'de onaylanmış kaynaklarda yeşil daire içinde "V" işareti olur TPB'de yeşil veya pembe kurukafa) ikincisi de yorum bırakılabilen sitelerden indirin TPB gibi; bu siteden torrent indiren insanlar genellikle dosyayı indirdiğinde sahte olduğunu anladığında bir hışımla "FAKE, dont download, crap" gibi ingilizce özürlülerin bile anlayabileceği terimler kullanarak bizlere yardımcı olur. Ayrıca virüs bulunan dosyalardan da bu yolla kurtulabilirsiniz.

  Ziyaretçi
  18 Mar 2009 16:12

 • Torrent sitelerinde axxo diye arama yapmayın. Axxo nun ilgili torrent sitesindeki kullanıcı hesabını görüntüleyin. Böylece sahte axxo paylaşımlarını hiç görmezsiniz.

  Delio
  17 Mar 2009 12:33

 • 1. si indirirken genelde sample dosyasıda oluyor indirmeye başladıktan sonra dosyalar sekmesinden buna yüksek öncelik verip hemen inmesini sağlayın böylece indireceğiniz filmin kalitesi hakkında bilgi sahibi olursunuz
  2. si yani ingilizce bilmeye gerek yok yorumlar hiç ingilizce bilmeyenler için bile açık sahteyse fakeeee diye bağıranlar mutlaka vardır yorum yapılmamış dosyaları indirmeyin ama herşeyden önce iyi bir torrent sitesine üye olun ben şu anda 400 kb/sn yi rahatlkla geçebiliyorum 1.5 gb lık bir filmi 65-70 dk da indiriyorum ama önceden açık torrent sitelerinden saatler sürüyordu

  aapociapo
  17 Mar 2009 10:54

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows XP kullananlara müjdeEğer Chrome kullanıyorsanız ve "sonsuza dek Windows XP" diyenlerdenseniz, size iyi bir haberimiz var

Tamam mı, devam mı?Yahoo ve Microsoft'un Bing'i arasında devam eden ortaklığın geleceği nihayet belli oldu!

İşte yeni Toshiba laptop'larYeni Toshiba Qosmio X70 ve Satellite P70 modelleri eğlencede en üst seviyeyi sunuyor.

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar