Ucuz tablet alırken nelere dikkat etmeli?

iPad'in çeyreği fiyatına satılan tabletlerden almak istiyorsanız, bu 5 şeye çok dikkat etmelisiniz!

Bu konuda okuyacaklarınız:
 1. Ucuz tablet alırken dikkat etmeniz gereken 5 nokta
 2. Uygulamalar, ekran ve diğer noktalar
Zeynel A. Öztürk

Tabletlerin ne kadar faydalı, işe yarar cihazlar oldukları bir süredir tartışılıyor. Zira bu cihazlar genellikle iş üretmekten çok, içerik tüketmeye yönelikler. Ancak yine de elinde bir tablete rastladığımız insanların sayısı giderek artıyor. Tabletler, büyük ekranlarıyla evimizde PC'mizin başına geçmeden internette gezinmeye veya dışarıdayken ağır bir laptop'a gerek kalmadan e-postalarımızı okuyup cevaplamamıza izin veriyor.

Ancak piyasadaki bir tablet, diğerinden oldukça farklı olabiliyor. iPad, Galaxy Note 10.1 veya Microsoft Surface (ki ülkemizde satılmıyor) gibi tabletlere paranız yetmiyorsa, daha hesaplı seçenekler gözünüze çarpmaya başlıyor. Öyle ki teknoloji mağazalarında 150 TL'lık tabletler bulmanız bile mümkün. Ancak "ucuz" bir tablet alırken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var; aksi halde onu kullanırken eğlenmekten çok canınız sıkılabilir.

İşletim sistemleri

Bazı tabletlerdeki işletim sistemleri eski veya işe yaramaz olabilir. Aşağıdaki işletim sistemlerine sahip tabletleri satın almamanız birçok durumda yerinde olacaktır.

Android 2.3 ve öncesi: Android, 3.0 ve daha sonraki sürümlerde tabletler için tasarlanmış bulunuyor. Dolayısıyla Android 2.3 ve öncesindeki sürümler, genellikle tabletlerde iyi bir performans vermiyor.

WebOS: HP TouchPad'in işletim sistemi olan WebOS, incelemelerde olumlu notlar alsa da artık terkedilmiş bir işletim sistemi. TouchPad'de Android veya Linux çalıştırmanız mümkün, ancak cihazınızı kurcalamakla uğraşmak istemiyoranız, TouchPad'den uzak durmalısınız.

Windows CE: Bugün bazı tabletlerde hala Windows CE bulmanız mümkün. Ancak Windows 8'in tabletlere geldiği günümüzde Windows CE beklentilerinizi karşılamayacaktır.

DEVAMI:Uygulamalar, ekran ve diğer noktalar
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • kotu iste diyim plansetden yoxdu men istediyim samsung tap 3 mini

  Ziyaretçi
  15 Tem 2014 22:29

 • hocm 300 tl tablet önerleriniz olabilirmi

  Ziyaretçi (Mobil)
  11 Ara 2013 01:17

 • Hyundai 7 inch x600 HD, Dualcore 1.6Ghz fiyati hollandada 125 euro civarinda ;))

  Ziyaretçi
  28 Nis 2013 18:52

 • reeder 4 şiddetle tavsiye ederim

  Ziyaretçi
  22 Mar 2013 02:05

 • en iyisi piranha aristo tab

  Ziyaretçi
  12 Mar 2013 15:57

Siz de yorumunuzu yazın

EN ÇOK SATANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeniliği abartan 10 telefon!Risk alarak yeni işlevler denemek güzel, ancak cep üreticileri bazen bu işi abartabiliyorlar!

Dev marka, Android dedi!Google'a müjde: Dev şirket, Google'ın Android Wear'ını "uçurmak" için hazır!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar