Windows 8.1 ücretsiz bir "güncelleme" olacak!

Windows 8.1'e yükseltmek isteyen Windows 8 kullanıcıları, onun için para ödeyecekler mi?

windows 8.1, blue, tami reller, güncelleme, hizmet paketi, microsoft, windows 8
Zeynel A. Öztürk

Windows 8.1, Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre hizmet paketinden ziyade bir "güncelleme" olacak. Windows bölümü başkan Tami Reller'in açıklamalarından güncellemeleri son kullanıcı için kolaylaştırmak isteyen Microsoft'un "hizmet paketi" yayınlamayı Windows 8'le birlikte bir kenara bırakacağını anlıyoruz.

Reller, açıklamasında Windows 8.1'in platform için büyük bir güncelleme olacağını, son kullanıcıya birçok geliştirme sunacağını söylese de Windows 8.2 ve ilerisine değinmedi. Windows 8.1 güncellemesinin herkese açık bir ön izleme sürümü, 26 Haziran'da indirmeye sunulacak.

Windows Store'un uygulama sayısının 70.000'i aştığından bahseden Reller, "Windows Blue" güncellemesinin Microsoft tarafından "Windows 8.1" ismiyle anılacağını ve ücretsiz olacağını da onayladı. Böylece güncellemenin ücretli olacağına dair endişeler de sona ermiş oldu.

Reller, güncellemenin final sürümünün takvim yılının sonuna doğru kullanıcılara sunulacağını söyledi. Windows 8.1, Windows 8 ile aynı planı izlerse güncellemenin Ağustos ayında RTM aşamasına ulaşmasını, Ekim ayında ise kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz.

Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Eskiden corel için böyle bir gelenek vardı, çift yada tek rakamlı sürümler hangisi olduğunu hatırlamıyorum stabil olmazdı ve yeni teknolojileri tam olarak barındırmazdı, bir nevi ara sürüm gibi yayınlanırdı. Sanırım şimdi bu geleneği microsoft windows ürünüyle devam ettiriyor. Windows 8'i her ne kadar beğenmiş olsam ve desteklesem de çok eksik olduğu aşikar... Sanırım en iyisi Linux demeye devam edeceğim :)

  Ziyaretçi
  02 Tem 2013 16:53

 • W8' w7 çalıştırdığı programları çalıştırıyor zaten w7 tel farkı bulut özelliği çok zorluk çekmedim alışmakta

  Ziyaretçi (Mobil)
  28 Haz 2013 16:41

 • Windows Millenium Edition'dan şaşmıcan abi

  Ziyaretçi
  22 May 2013 10:29

 • windows 8 ilk çıktığında para verip pro sürümünü aldım. yalnız eskiden kullandığım bir çok uygulamayı ne denediysem çalıştırmadı, hata verdi. açılış-kapanış hızı ve kopyalama konusunda çok başarılı bir sistem yalnız hala çok büyük eksiklikleri var. şuan en iyi sistem WİNDOWS 7 dir. hem görsel olarak hem de uyumluluk olarak tüm ihtiyaçları karşılıyor...

  Ziyaretçi
  20 May 2013 12:21

 • bu biz windows8 de vistada olduğu gibi hata yaptık anlamına geliyor

  Ziyaretçi
  20 May 2013 07:17

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp'tan iOS müjdesi!WhatsApp'ın Android'de belirli sayıda kullanıcıya sunduğu özellik, şimdi iOS'a da geliyor!

Uçan kutular böyle olacaktı!Nokia'nın Microsoft tarafından iptal edilen Lumia'sı, bu ilginç işlevi de beraberinde götürdü!

Veri gizliliği hayal mi?Konunun uzmanları birçok uyarılarda bulunuyor ve alınabilecek önlemleri sıralıyorlar.

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar