Windows 8'in "etkinleştirme açığı" kapatıldı

Windows 8'i bedavadan "yasal" hale getirme devri, Microsoft'un bu hamlesiyle birlikte tarih oldu!

Zeynel A. Öztürk

Windows 8'de bulunan bir etkinleştirme açığı, işletim sistemini bedavadan etkinleştirmeye izin verdiğini geçen ay bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. İnanması güç açık sayesinde herhangi bir kişi, yasadışı KMS etkinleştirme yönteminin ardından Windows 8 Pro için bedava olan Windows Media Center güncellemesini uygulayarak tam, "yasal" bir Windows 8'e sahip olabiliyordu. Yani hiçbir para ödemeden, yasal bir Windows 8 Pro elde edebiliyordu.

Anlaşılan o ki Microsoft, bu açığı kapatmış bulunuyor. Zira açıktan faydalanarak Windows 8'in "yasal" kopyasını bedava almaya çalışanlar, artık bunu yapmaya çalışırken aşağıdaki hatayı alıyorlar:

"   Activation error

Unable to activate Windows 8 Pro with Media Center. (Error code: 0xC004C4AA)

What it means and how to fix it

You might see this error after you used the Add Features to Windows 8 app to upgrade your current edition of Windows. The Windows 8 Pro with Media Center edition can only be activated on PCs that had Windows preinstalled, or Windows was purchased on the Windows website or at a retail store. To fix the problem, you need to install Windows with the product key provided to you in an email or with the DVD. If you think you have received this message in error, contact a Microsoft Customer Support representative."

Hatada kısaca "Windows 8 Pro ile Media Center etkinleştirilemiyor" yazıyor ve Windows'u size e-posta veya DVD ile sunulan anahtarla yüklemeniz gerektiği söyleniyor.

Bununla birlikte bu yöntemden daha önce faydalanarak anahtar elde edenler, Windows 8'i hala "yasal" olarak kullanabiliyorlar. Microsoft'un bu anahtarların hangileri olduğunu bulup, onları kara listeye almakla uğraşıp uğraşmayacağı ise bilinmiyor.

Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • krakerlerle baş edemezlerki...

  Ziyaretçi
  01 Şub 2013 17:26

 • Adamlar o kadar uğraşıyor yapıyor korsanlarda beleşe getirmenin yollarını arıyor hiç yoksa kul hakkı vardır kaç kişi uğraşıyor bunu yapmak için ayıptır.

  Ziyaretçi
  30 Ara 2012 21:49

 • Şuanki en sağlam loader internete yasal paket olarak gösteriyor,lisans deneme olarak otomatik 1000 gün yapıyor sonra sınırsız geçiyor,makina bunu sınırsız lisans alıyor tekrar microsoft'a gönderiyor ve otomatik olarak yasal oluyor :)

  Ziyaretçi
  26 Ara 2012 00:45

 • windows u bedava olduğu için seviyorum.

  Ziyaretçi
  21 Ara 2012 16:16

 • herzaman bir açık bulunur.

  Ziyaretçi
  20 Ara 2012 04:56

Siz de yorumunuzu yazın

EN ÇOK SATANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi gelmeden kılıfı geldi!Galaxy S6 tanıtılmadan ortaya çıkan bu özel kılıf, yeni amiralil tasarımı hakkında ipuçları veriyor!

Bill Gates'in gizemli projesiBill Gates, üzerinde çalıştığı yeni gizemli projesi ile geleceğin tüm cihazlarını değiştirebilir!

Samsung'tan yeni cep!Samsung, yeni bir telefon daha tanıttı; ancak bu kez yeni bir harfle ve 1'den saymaya başlayarak...

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar