YouTube yasaklandı (mı?)

"YouTube'a erişim engellenmiştir!" Uzun zamandır görmediğimiz bu uyarı gecenin konusu olmayı başardı

Bu gece ülkemizde tam bir YouTube bilmecesi yaşanıyor. Bazı kullanıcıların YouTube'a giriş yapmak istediklerinde karşılarına çıkan "Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir!!!" uyarısı, büyük bir kargaşayı da beraberinde getirmiş durumda.

Eğer TurkNet ve UyduNet üzerinden YouTube'a girmeye çalışıyorsanız, muhtemelen siz de karşınızda bu uyarıyı buluyor olmalısınız. Evet, bu iki servis sağlayıcının aboneleri, siteye erişim sağlayamıyorlar. Ancak karşılarına çıkan uyarıda sadece "Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir!!!" yazması biraz garip. Uyarı sayfası çok amatörce hazırlanmış gibi duruyor ve bahsedilen mahkeme kararı hakkında hiçbir detay içermiyor. Bu da, iki servis sağlayıcının hack'lendiği söylentilerini beraberinde getiriyor.

Hürriyet'in, TurkNet'in çağrı merkezinden aldığı bilgiye site gerçekten mahkeme kararıyla yasaklanmış durumda. Şu anda bazı TurkNet kullanıcılarının halen erişim sağlayabildiği site, iki hafta içinde tüm kullanıcılara kapatılacak. UyduNet'in çağrı merkezi ise kafaları karıştıran bir açıklamaya imza atarak, günün erken saatlerinde alınan mahkeme kararının, akşam saatlerinde kalktığını söylüyor. Daha da ilginci, TTNET ve SuperOnLine gibi diğer operatörlerde böyle bir engellemenin söz konusu olmaması ve kendilerine böyle bir kararın ulaşmadığını söylemeleri...

Kısacası şu anda kimse, YouTube'a erişimin engellenip engellenmediğini, siteye girmek isteyenlerin karşısına çıkan uyarı sayfasının ne anlama geldiğini çözebilmiş değil. Bakalım ilerleyen saatler, bize neler gösterecek?

Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • ultrasurf indirip denedim youtube açıldı haberiniz olsun

  Ziyaretçi
  22 Mar 2014 17:49

 • kardeş vpn sisteminide devre dışı bırakırlar sen rahat ol teknoloji alabildiginden daha çok gelıstı ıp,dns lerı kapatıkları gıbı vpn sistemını de devre dısı bırakırlar emın ol

  Ziyaretçi
  09 Mar 2014 23:14

 • ben hiç bir şekilde erişemiyorum şoktayım anlamıyorun neden bütün bu saçmalıklar

  Ziyaretçi
  24 Şub 2014 12:59

 • uydunet kullanıyorum youtubeye sorunuz hızlı bir şekilde girebiliyorum

  Ziyaretçi
  14 Oca 2014 17:34

 • Hukukta özgürlükler asıl, yasaklar fer'i olmalıdır.

  Ziyaretçi
  14 Oca 2014 15:09

Siz de yorumunuzu yazın

EN ÇOK SATANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeniliği abartan 10 telefon!Risk alarak yeni işlevler denemek güzel, ancak cep üreticileri bazen bu işi abartabiliyorlar!

Dev marka, Android dedi!Google'a müjde: Dev şirket, Google'ın Android Wear'ını "uçurmak" için hazır!

Master Chief ile tanışın!Microsoft, Halo serisinin ana karakteri Master Chief'in gizli yönlerini, bu site ile açıklıyor!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar