Hiremco Chipbox HD

CHIP Online
Bilgiler
CHIP Notu
  %85100
Marka
Hiremco
Paylaşın
Diğer

İlk Türk tasarımı yüksek çözünürlüklü Linux uydu alıcısı..

İlk Türk tasarımı yüksek çözünürlüklü Linux uydu alıcısı olan Hiremco Chipbox HD, üretici firmanın kendi tasarlayıp PARS adını verdiği bir arabirimi kullanıyor. BusyBox temelli olan uydu alıcı, internet USB ve RS232 üzerinden güncellenebiliyor. Ürünün ilk olarak güç tüketimine bakıyoruz ve çalışırken yaklaşık 12 Watt civarında bir güç tüketimi görüyoruz ki bu değer gayet makul. Chipbox HD boşta ise 1 Watt'ın altında bir güç tüketimine sahip olduğu için ölçüm cihazımız devreye dahi girmiyor. Ürünün ön paneline göz attığımızda 8 adet tuş göze çarpıyor. Bu tuşları gerek normal modda, gerekse boot modunda kullanabiliyorsunuz. Yine ön kısımda bir adet USB girişi, CI yuvası ve akıllı kart girişi yer alıyor. Bu bağlamda ürünün Digiturk ve D-Smart gibi platformları desteklediğini belirtelim. Chipbox HD'nin arka panelinde ise Tuner girişi ve çıkışı, Ethernet, HDMI, SPDIF, RS232, RCA ve YUV portunun yanında SCART çıkışı mevcut. Açma kapama tuşu da uyduyu kullanmadığınız durumlarda tamamen kapamanızı mümkün kılıyor. Linux desteği sayesinde Chipbox HD'nin göze çarpan diğer özellikleri ise SSH, FTP ve Telnet sunucusu oluyor.

CHIP Online Notu:     %85

Sonuç

USB disklere kayıt yapabilen ve medya oynatıcı işlevi de gören Chipbox HD'ye Linux sayesinde siz de özellik ekleyebiliyorsunuz.

Hiremco Chipbox HD Teknik Özellikler
Ürün ModeliHiremco Chipbox HDHiremco Chipbox HD
Ürün TürüUydu Alıcı
CHIP Notu   %85
ÜreticiHiremco
Teknik Detaylar
Yayın desteğiDVB-S,S2 (SD, HD)
Çözünürlük desteği1080i/1080p
Çoklu ortam desteğiMP3, JPEG, BMP, MPEG2, H.264, AVC
GirişlerUSB, RJ45, CI Modül, RS232
ÇıkışlarHDMI, Scart, Coax
Diseqc Uyumu1.0, 1.1, 1.2,1.3
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Uydu alıcılar Yeni nesil TV lerin çoğunun üzerinde geldiği için, özelliği olmayan uydu alıcıların fiyatları yerlerde sürünmeye başladı.

  sinbas
  03 Nis 2014 16:42

 • arkadaslar bu cıhaz 2adet var 1. chipbox hd
  2.ci olarakta chipbox hd plus dikkatinizi çekerim
  -----

  2side aynı cihaz kutuları farklı kanalgeçiş hızı hızlı ts olarak ubb kayıt yapıyor kart paylaşımı vs vs kurulabiliyor 240tl civarı v26 yazılımı çıktı devamlı güncelleniyor.

  Ziyaretçi
  07 Nis 2012 01:50

 • arkadaslar bu cıhaz 2adet var 1. chipbox hd
  2.ci olarakta chipbox hd plus dikkatinizi çekerim

  Ziyaretçi
  12 Mar 2012 17:15

 • Üün 'ün en uygun fiyatı hepsidijital sitesinde şuan 225 TL ye blmak mümkün...

  Ziyaretçi
  03 Mar 2012 15:27

 • kullanan arkadaslar varmı acaba kanal geçişleri nasıl kayıtları hangi formatta yapıyor yanlış yazılım atılma durumunda kendini koruyabilen flaş varmı

  Ziyaretçi
  29 Şub 2012 00:45

Siz de yorumunuzu yazın